Strona główna

 • XV POWIATOWE SPOTKANIA Z KOLĘDĄ

  18 stycznia 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbyły się XV Powiatowe Spotkania z Kolędą. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Milena Jagoda z klasy I i Iwona Bida z klasy V. Milena zaśpiewała pastorałkę pt.”Pastuszek bosy”, a Iwona „Złotą gwiazdkę”. W konkursie wzięło udział 32 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych. Na 32 wykonawców trudno było wywalczyć tytuł laureata, mimo, że dziewczynki pięknie zaśpiewały. Mogliśmy za to zaobserwować innych wykonawców i przymierzyć się do występu  w następnym roku. Poprzez spotkanie z kolędą przedłużyliśmy świąteczny czas i bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w konkursie.

 • SZKOLNE SPOTKANIE WIGILIJNE

    21 grudnia 2018 roku tradycyjnie już spotkaliśmy się całą społecznością szkolną na wigilijnym opłatku. Nasze wigilijne spotkanie zaszczycił swoją obecnością Pan Bogusław Suszek  Radny Gminy Izbica Sołectwo Wirkowice. Pan Suszek jest corocznym sponsorem Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego. W tym uroczystym dniu wręczył zwycięzcom Turnieju nagrody i puchary. Uroczystość rozpoczęła kolęda w wykonaniu Iwonki Bidy z kl.V pt. Gwiazdka złota”. Następnie Oddział Przedszkolny z naszej szkoły razem z klasą I przedstawił „ Jasełka” o Bożym Narodzeniu. Dzieciaki pięknie się zaprezentowały, złożyły życzenia wszystkim zebranym i wprowadziły nas w nastrój świąteczny. W takim wzruszającym nastroju podzieliliśmy się opłatkiem, a potem wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek do klas.

       

 • GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

     W dniu 14 grudnia 2018 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w II edycji „Konkursu Kolęd i Pastorałek” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Tarnogórze Kolonii. Milena Jagoda  zaśpiewała „Bosego pastuszka” i „Józefie stajenki nie szukaj”. Natomiast Iwona Bida zaprezentowała „Gwiazdki świecą nad stajenką” oraz „Złotą gwiazdkę”. Dziewczynki godnie zaprezentowały naszą szkołę, pięknie śpiewały i pięknie wyglądały. Po koncercie i wręczeniu nagród, które otrzymali wszyscy uczestnicy odbyła się wspólna wigilia.

 • KIERMASZ CIAST

    14 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Był to pierwszy z zaplanowanych kilku kiermasz, z którego fundusze przeznaczone są na realizację szkolnego projektu – „siłownia”. W tym miesiącu ciasta zakupili rodzice uczniów klas VII i VIII. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak również pracowników szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom uczniów kl.VII i VIII oraz uczniom tych klas za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Ze sprzedaży ciasta pozyskano kwotę 220,00zł. Kwota zostanie wpłacona na specjalne konto w BS w Izbicy. Kolejny kiermasz odbędzie się w styczniu 2019r.

                                                                                                 Koordynatorzy projektu

 • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE...

  Z wizytą w bibliotece .... - 12 grudnia 2018 r. uczniowie klasy II, III, IV i V uczestniczyli w wycieczce do Zamościa. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film pt.  ,,Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Historia dziewczynki, która przenosi się  do zaczarowanego królestwa,  bardzo podobała się wszystkim widzom. Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej,  która miała miejsce w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczestnicy wycieczki. Najmłodsi zostali zapoznani z pracą bibliotekarza. Dowiedzieli się również co tworzy księgozbiór bibliotek oraz jakie są zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni.  Sporo emocji wśród dzieci wzbudziły warsztaty zorganizowane przez pracowników biblioteki, ponieważ mogli przenieść się w zaczarowany świat bajek. Pierwsza zabawa polegała na odkryciu jednego elementu układanki i poznaniu jaka to baśń. Uczniowie poradzili sobie z tą zabawą doskonale. Na koniec chętni mieli do wykonania zadania teatralne - wcielali się w role bajkowych bohaterów, natomiast widownia odgadywała jaka to postać. Najmłodsi wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, więc bez problemu bohaterowie bajek byli przez nas rozpoznani.   Na zakończenie mieliśmy okazję zobaczyć księgozbiór. Uczniom bardzo podobały się warsztaty i wspólna zabawa. Dzieci obiecały, że będą częściej odwiedzać bibliotekę...

 • KONKURS PLASTYCZNY - "POSTAĆ ŚW.MIKOŁAJA"

    W dniu 7 grudnia 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im.Anny Platto w Izbicy z/s w Tarnogórze. Konkurs był zatytułowany „Postać św. Mikołaja”. Z klasy I uczestniczyli w nim: Milena Jagoda, Bida Amelia i Bida Szymon. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy za udział i nagrody rzeczowe. Dla uczestników konkursu biblioteka zorganizowała spotkanie mikołajkowe, gdzie wszyscy świetnie się bawili.

 • WYCIECZKA KL.I I PRZEDSZKOLAKÓW DO ZAMOŚCIA

  5 grudnia 2018 roku klasa I i Oddział Przedszkolny z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zamościa. Celem wycieczki była Zamojska Manufaktura Słodyczy „TĘCZA”, która jest nowością w regionie. W tej małej fabryce powstają słodkie arcydzieła, we wszystkich kolorach tęczy. Cały proces produkcji oparty jest na recepturze z XVII wieku i odbywa się na oczach klienta. Wszystkie produkty są ręcznie robione. Nasi uczniowie obserwowali proces powstawania masy na cukierki i lizaki. Z zapartym tchem obserwowali kolejne czynności, a nastepnie samodzielnie wykonali swojego lizaka. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała,zwłaszcza, że mieliśmy możliwość skosztowania tych pyszności. Przy okazji obejrzeliśmy Zamojski Ratusz i lodowisko. To był udany wyjazd.

 • AKCJA SKARBONKA - LISTOPAD

   

  Notatka z akcji Skarbonka

   

  Za nami pierwszy miesiąc akcji „Skarbonka”.Celem tej akcji jest zbiórka funduszy na elementy siłowni na powietrzu. Ze sprzętu będzie mogła korzystać cała społeczność Wirkowic. Program zbiórki odbywa się pod Patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy i zakłada szereg działań, między innymi właśnie zbiórki pieniędzy do skarbonek klasowych. W tym miesiącu najlepsza okazała się klasa VI, która zebrała, aż 33 złote.

  Niestety, nie wszystkie klasy wzięły udział w oszczędzaniu i mamy nadzieję, że to się zmieni w grudniu. Przypominamy, że klasa, która wygra konkurs i zbierze największą kwotę pieniędzy otrzyma nagrodę w postaci bonu  na kwotę  70,-zł dla całej klasy.

   

  A oto szczegóły zbiórki:

   

  KLASA

  I

  II

  III

  IV

  V

  VI

  VII

  VIII

  RAZEM

  KWOTA OSZCZĘDNOŚCI

  28,17zł

  15,80zł

  -

  -

  5,14 zł

  33,00zł

  -

  -

  82,21zł

   

  MIEJSCE

   

  II

  III

   

   

  IV

  I

   

   

   

   

 • ŚLUBOWANIE KLASY I

  ŚLUBOWANIE KLASY I - Obrazek 1

  27 listopada 2018r.w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wojt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty Pani Anna Olech Bartoń oraz Właścicielka Firmy Handlowej „Nożyński” Pani Joanna Nożyńska, która reprezentowała na uroczystości także Grupę Azoty Puławy.

    Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych Gości, Rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz tarcze  szkolne. W tym ważnym dniu nie zabrakło życzeń sukcesów w nauce ,upominków od Rodziców i zaproszonych Gości, a także tańca w wykonaniu starszych koleżanek. A w sali czekał na wszystkich poczęstunek i tort z fajerwerkami, aby uczcić ten dzień.

   

 • GMINNY KONKURS PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

  19 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Izbicy odbył się „Gminny konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej”. Wśród wykonawców znaleźli się też uczniowie naszej szkoły. Zdobyliśmy dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymał zespół uczniów z klasy VI i III w składzie Eryk Repeć, Sandra Kapica, Julia Dudek, Anna Jakimiak, Jakub Tracz i Natalia Usydus. Do konkursu przygotowała grupę  p.Małgorzata Repeć. Drugie wyróżnienie zdobyła Iwona Bida z klasy V przygotowana przez p.Renatę Jasielską. Natomiast nasza uczennica z klasy III Sandra Kapica otrzymała nagrodę Rady Rodziców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za promowanie naszej szkoły.

 • ZAPROSZENIE

  ZAPROSZENIE - Obrazek 1

 • DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - Obrazek 1

  "Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście  i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju."

  Mdr 3,2-3

 • WARSZTATY EDUKACYJNE Z HISTORII I INFORMATYKI W LUBLINIE

  26 października uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w niecodziennych zajęciach edukacyjnych w Lublinie. Pierwsze warsztaty odbyły się w Muzeum Lubelskim na Zamku. Temat zajęć to Średniowieczny zamek lubelski – jak zbudować rezydencję dla króla i rycerską twierdzę. Zajęcia rozpoczęły się od poznania od środka najstarszego zabytku wzgórza zamkowego – romańskiej wieży obronno- mieszkalnej. Uczniowie mieli również możliwość podziwiać panoramę Lublina z tarasu widokowego na wieży. Następnie grupa zwiedziła Kaplicę Trójcy Świętej. Po zwiedzaniu uczniowie przystąpili do budowania własnych średniowiecznych twierdz w zgodzie z poznanymi wcześniej regułami. Wszyscy bardzo ładnie włączyli się w zajęcia i w miarę mozliwości czasowych wykonali makiety twierdz. Po lekcji historii udaliśmy się w inne miejsce w Lublinie na zajęcia informatyczne. Od 10 do 18 października w całej Europie odbyły się tysiące wydarzeń promujących naukę programowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Z tej to okazji nasi uczniowie wzięli udział  w warsztatach zorganizowanych w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.  Podczas warsztatów uczestnicy przypomnieli sobie Scratch - obiektowy język edukacyjny przeznaczony do nauki podstaw programowania i za jego pomocą tworzyli własne animacje. W drugiej części zajęć uczniowie zobaczyli, że Minecraft to nie tylko gra, ale także świetne narzędzie do nauki przez zabawę. Przy użyciu symbolicznych bloków obrazkowych dzieci przeniosły się w świat różnorodnych misji edukacyjnych pełnych wymagających zadań. Po zajęciach edukacyjnych pojechaliśmy na zasłużony obiad do restauracji w Galerii Handlowej - Tarasy Zamkowe. Po obiedzie zadowoleni wróciliśmy do domu.

                                                                                                                           R.B.

 • GMINNE ZAWODY W BADMINTONA

  Dnia 24.10.2018r. w Szkole Podstawowej w Orłowie Drewnianym odbyły się Gminne zawody w badmintona w kategorii chłopców i dziewcząt kl. IV – VI. W turnieju udział wzięły 4 szkoły z terenu Gminy Izbica: Szkoła Podstawowa w Wirkowicach, Szkoła Podstawowa w Tarnogórze, Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach i Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym.

       W kategorii chłopców:

  I miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach

  II miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarnogórze

  III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wirkowicach

  IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym

   

      W kategorii dziewcząt:

  I miejsce: Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym

  II miejsce: Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach

  III miejsce: Szkoła Podstawowa w Tarnogórze

  IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Wirkowicach

   

  Szkołę Podstawową w Wirkowicach reprezentowali:

  • Teliga Marcin
  • Skubikowski Sebastian
  • Kapica Maria
  • Jakimiak Anna

   

  Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Pociecha.

   

 • WARSZTATY Z NATIVE SPEAKEREM

  WARSZTATY Z NATIVE SPEAKEREM

   

  23 października 2018r. w KDK w Krasnymstawie, uczniowie klasy VI wzięli udział w niecodziennych warsztatach z native speakerem z Nowego Yorku – Jasonem Levine.

   

  Spotkanie było niezwykłe z wielu powodów: tematyka, forma, ale to jednak osobowość Jasona i jego hip-hopowy sposób w jaki podchodzi do nauczania języka angielskiego od razu sprawiły, że uczniowie weszli natychmiast w interakcje z Amerykaninem.

   

  Uczestniczyliśmy w dwóch sesjach warsztatowych:

   

  - English & Rap: Halloween is coming

  - English & Rap: Thanksgiving

   

   

  That's what's up!

   

  S.R.

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 1

  Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele

  Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.

  Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące.

  Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące.

  "Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce.

  Za dar najpiękniejszy, za SERCE"

  Tymi słowami pragniemy przekazać podziękowania za wielką cierpliwość,

  wyrozumiałość i trud włożony w edukację każdej klasy. 

   

  Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły składamy gorące życzenia, radości na co dzień i spełnienia marzeń.

                                                                                                       Samorząd Uczniowski

   

 • WYCIECZKA DO WARSZAWY

  Dnia 11 października uczniowie klas III - VIII naszej szkoły w ramach upamiętnienia Rocznicy 100 - lecia Odzyskania Niepodległości odwiedzili stolicę Polski. Pobyt w Warszawie rozpoczęli od zwiedzania PGE Stadionu Narodowego trasą "Piłkarskie emocje". Następnie uczestnicy wycieczki spacerowali po Starym Mieście trasą: Zamek Królewski - Kolumna Zygmunta - Rynek Starego Miasta - Pomnik Bohaterów Warszawy Nike. Po spacerze wszyscy udali sie na obiad do jednej z warszawskich restauracji. Po obiedzie uczniowie klas III - V pojechali zwiedzać Muzeum Kolejnictwa, zaś starsi uczniowie klas VI - VIII zwiedzali w tym samym czasie Muzeum Powstania Warszawskiego. Po pobycie w muzeach w godzinach wieczornych wyjechaliśmy w drogę powrotną. Po drodze zatrzymaliśmy się na kolację w restauracji Mc'Donalds. Po kolacji późnym wieczorem zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu. Opiekunami na wycieczce były: p.Renata Bęben, p.Renata Jasielska, p.Beata Szewczyk, p.Anna Szuryga.

 • SPOTKANIE ZE STUDENTAMI Z GRUZJI I RUMUNII

  04 października 2018r. nasza szkoła gościła studentów z Gruzji i Rumunii. Tamta i Ioan przyjechali do Polski na 6 tygodni w ramach programu AIESEC Volunteer. Bezpośrednie spotkanie i wymiany zdań umożliwiły nam poznanie kultur obu krajów, a także były świetną okazją do sprawdzenia siebie w komunikacji w języku angielskim "face to face". Zostały nam zaprezentowane nie tylko walory przyrodnicze państw, ale także zaprezentowano nam tańce, stroje narodowe, ciekawostki geograficzne jak i choćby pismo gruzińskie. Nasi wyjątkowi goście z daleka byli zaskoczeni miłym przyjęciem, a także spersonalizowanymi pamiątkami z symbolami Polski od uczniów naszej szkoły.

  Dziękujemy za wizytę!

 • DZIEŃ CHŁOPAKA :)

  W tym roku szkolnym z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na wybór "Najmilszego Chłopaka" z każdej klasy. Wszyscy, którzy lubią tańczyć mieli okazję pobawić się na dyskotece zorganizowanej z tej okazji.

  Nasi "najmilsi" wybrani przez koleżanki z klasy:

  • Mateusz Kapica - klasa I
  • Dawid Sowa - klasa II
  • Dawid Burak - klasa III
  • Filip Skubikowski - klasa IV
  • Sebastian Bogusławski - klasa V
  • Jakub Tracz - klasa VI
  • Sebastian Skubikowski - klasa VII
  • Kacper Czochrowski - klasa VIII

   

  Wybrani chłopcy otrzymali pamiatkowe dyplomy i drobne upominki.

  Gratulujemy!

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
  Wirkowice Drugie 20
  22-375 Izbica
 • 84 6183175

Galeria zdjęć