Strona główna

Rok szkolny 2018/2019

Wtorek 18.12.2018

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
  Wirkowice Drugie 20
  22-375 Izbica
 • 84 6183175

Inspektor Ochrony Danych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.

e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO

Zalacznik-Komunikat_IOD_nr_I.docx

SPWirkowice_(2).docx

Liczba odwiedzin

liczba odwiedzin: 455283

Serdecznie witamy

na stronie naszej szkoły :)

 

 

Wiadomości

 •   14 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Był to pierwszy z zaplanowanych kilku kiermasz, z którego fundusze przeznaczone są na realizację szkolnego projektu – „siłownia”. W tym miesiącu ciasta zakupili rodzice uczniów klas VII i VIII. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak również pracowników szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom uczniów kl.VII i VIII oraz uczniom tych klas za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Ze sprzedaży ciasta pozyskano kwotę 220,00zł. Kwota zostanie wpłacona na specjalne konto w BS w Izbicy. Kolejny kiermasz odbędzie się w styczniu 2019r.

 •   W dniu 7 grudnia 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im.Anny Platto w Izbicy z/s w Tarnogórze. Konkurs był zatytułowany „Postać św. Mikołaja”. Z klasy I uczestniczyli w nim: Milena Jagoda, Bida Amelia i Bida Szymon. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy za udział i nagrody rzeczowe. Dla uczestników konkursu biblioteka zorganizowała spotkanie mikołajkowe, gdzie wszyscy świetnie się bawili.

 • 5 grudnia 2018 roku klasa I i Oddział Przedszkolny z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zamościa. Celem wycieczki była Zamojska Manufaktura Słodyczy „TĘCZA”, która jest nowością w regionie. W tej małej fabryce powstają słodkie arcydzieła, we wszystkich kolorach tęczy. Cały proces produkcji oparty jest na recepturze z XVII wieku i odbywa się na oczach klienta. Wszystkie produkty są ręcznie robione. Nasi uczniowie obserwowali proces powstawania masy na cukierki i lizaki. Z zapartym tchem obserwowali kolejne czynności, a nastepnie samodzielnie wykonali swojego lizaka. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała,zwłaszcza, że mieliśmy możliwość skosztowania tych pyszności. Przy okazji obejrzeliśmy Zamojski Ratusz i lodowisko. To był udany wyjazd.

 •  

  Notatka z akcji Skarbonka

   

  Za nami pierwszy miesiąc akcji „Skarbonka”.Celem tej akcji jest zbiórka funduszy na elementy siłowni na powietrzu. Ze sprzętu będzie mogła korzystać cała społeczność Wirkowic. Program zbiórki odbywa się pod Patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy i zakłada szereg działań, między innymi właśnie zbiórki pieniędzy do skarbonek klasowych. W tym miesiącu najlepsza okazała się klasa VI, która zebrała, aż 33 złote.

  Niestety, nie wszystkie klasy wzięły udział w oszczędzaniu i mamy nadzieję, że to się zmieni w grudniu. Przypominamy, że klasa, która wygra konkurs i zbierze największą kwotę pieniędzy otrzyma nagrodę w postaci bonu  na kwotę  70,-zł dla całej klasy.

 • ŚLUBOWANIE KLASY I - Obrazek 1

  27 listopada 2018r.w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wojt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty Pani Anna Olech Bartoń oraz Właścicielka Firmy Handlowej „Nożyński” Pani Joanna Nożyńska, która reprezentowała na uroczystości także Grupę Azoty Puławy.

    Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych Gości, Rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz tarcze  szkolne. W tym ważnym dniu nie zabrakło życzeń sukcesów w nauce ,upominków od Rodziców i zaproszonych Gości, a także tańca w wykonaniu starszych koleżanek. A w sali czekał na wszystkich poczęstunek i tort z fajerwerkami, aby uczcić ten dzień.

 • 19 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Izbicy odbył się „Gminny konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej”. Wśród wykonawców znaleźli się też uczniowie naszej szkoły. Zdobyliśmy dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymał zespół uczniów z klasy VI i III w składzie Eryk Repeć, Sandra Kapica, Julia Dudek, Anna Jakimiak, Jakub Tracz i Natalia Usydus. Do konkursu przygotowała grupę  p.Małgorzata Repeć. Drugie wyróżnienie zdobyła Iwona Bida z klasy V przygotowana przez p.Renatę Jasielską. Natomiast nasza uczennica z klasy III Sandra Kapica otrzymała nagrodę Rady Rodziców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za promowanie naszej szkoły.

 • DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - Obrazek 1

  "Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście  i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju."

  Mdr 3,2-3

 • 26 października uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w niecodziennych zajęciach edukacyjnych w Lublinie. Pierwsze warsztaty odbyły się w Muzeum Lubelskim na Zamku. Temat zajęć to Średniowieczny zamek lubelski – jak zbudować rezydencję dla króla i rycerską twierdzę. Zajęcia rozpoczęły się od poznania od środka najstarszego zabytku wzgórza zamkowego – romańskiej wieży obronno- mieszkalnej. Uczniowie mieli również możliwość podziwiać panoramę Lublina z tarasu widokowego na wieży. Następnie grupa zwiedziła Kaplicę Trójcy Świętej. Po zwiedzaniu uczniowie przystąpili do budowania własnych średniowiecznych twierdz w zgodzie z poznanymi wcześniej regułami. Wszyscy bardzo ładnie włączyli się w zajęcia i w miarę mozliwości czasowych wykonali makiety twierdz. Po lekcji historii udaliśmy się w inne miejsce w Lublinie na zajęcia informatyczne. Od 10 do 18 października w całej Europie odbyły się tysiące wydarzeń promujących naukę programowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Z tej to okazji nasi uczniowie wzięli udział  w warsztatach zorganizowanych w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.  Podczas warsztatów uczestnicy przypomnieli sobie Scratch - obiektowy język edukacyjny przeznaczony do nauki podstaw programowania i za jego pomocą tworzyli własne animacje. W drugiej części zajęć uczniowie zobaczyli, że Minecraft to nie tylko gra, ale także świetne narzędzie do nauki przez zabawę. Przy użyciu symbolicznych bloków obrazkowych dzieci przeniosły się w świat różnorodnych misj

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
  Wirkowice Drugie 20
  22-375 Izbica
 • 84 6183175

Galeria zdjęć