Sobota 20.04.2024

Liczba odwiedzin

Serdecznie witamy

na stronie naszej szkoły :)

• Moduł V: Matematyka pustej klasy

Zadanie 4: Matematyka w praktyce

Uczniowie klasy III zrealizowali kolejne zadanie projektowe dotyczące treści z geometrii - obliczanie obwodów prostokątów i kwadratów. Po przypomnieniu wiadomości teoretycznych w klasie z miarkami wyszli na korytarz, wyszukiwali przedmioty o kształcie prostokąta lub kwadratu. Mierzyli boki czworokątów i obliczali ich obwody.

• Moduł VIII: Gram w matmę

Zadanie 11: Kahoot, quizyzz, wordwall, LearningApps – wykorzystanie aplikacji quizowych do monitorowania postępów uczniów

Z okazji Dnia Kobiet dzieci z klas III i V na lekcjach matematyki realizowali kolejne zadanie projektowe. Rozwiązywali różnego typu zadania matematyczne wykorzystując aplikacje wordwall i genially. Uczniowie ćwiczyli sprawność rachunkową i logiczne myślenie.

• UWAGA RODZICE
    DZIECI SIEDMIOLETNICH ROCZNIK 2017
    I SZEŚCIOLETNICH ROCZNIK 2018

Z OBWODU SZKOŁY W WIRKOWICACH I SPOZA OBWODU

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wirkowicach informuje, że prowadzi nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.
    Dzieci siedmioletnie rozpoczynają naukę obowiązkowo.

Dzieci sześcioletnie mogą rozpocząć naukę w klasie pierwszej na wniosek rodziców, pod warunkiem, że uczęszczały do przedszkola/oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024 lub posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o gotowości szkolnej.

• Moduł X: Matematyczne święta niematematyczne

Zadanie 13: Walentynki - 14 lutego

W Dniu Zakochanych uczniowie klas: III, V, VII i VIII na lekcjach matematyki realizowali kolejne zadanie projektowe. Rozwiązywali różnego typu zadania matematyczne, ćwicząc sprawność rachunkową, logiczne myślenie i własności figur geometrycznych. Dodatkowym zadaniem było wyszukanie i przepisanie wierszyka matematycznego związanego z walentynkami.

Na lekcjach wykorzystano za zgodą autorów zadania z różnych stron sieci Internet.

• Moduł IV: Matematyka konstrukcyjna

Zadanie 2: Międzynarodowy Dzień Kolcków Lego

W ramach wykonania tego zadania uczniowie klasy V budując pojazdy z klocków LEGO ćwiczyli wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Zbudowane pojazdy wprawiali zdalnie w ruch.