Środa 18.10.2017

Wirkowice Drugie 20
    22-375 Izbica

Serdecznie witamy

na stronie naszej szkoły :)

Wiadomości

• W związku z tak pięknym jubileuszem jakim było 100 - lecie naszej szkoły,  Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk ogłosił dla uczniów i objął patronatem konkurs plastyczny pt. " Moja szkoła". Ustalono  kategorie klas I - III i IV - VII. Na konkurs zgłosiło swoje prace 12 uczniów.
    Jury w składzie: Przewodniczący  Komisji - Wicewójt Gminy Izbica pani Małgorzata Run, Dyrektor szkoły  Pani  Ewa Olech i pani Beata Szewczyk wyłoniło zwycięzców:

• 10 września 2017 roku  był dla naszej  szkolnej społeczności  dniem wyjątkowym.
    Obchodziliśmy jubileusz 100 - lecia  szkoły oraz 50 - lecie funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Wirkowicach w obecnym budynku. |

Uroczystości połączone były z Gminną Inauguracją Roku Szkolnego 2017/2018. Obchody  rozpoczęły się  mszą świętą  w Kościele parafialnym pod wezwaniem Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach, której przewodniczył Proboszcz parafii Ks. kan. Henryk Kozyra.

Po nabożeństwie wszyscy udali się na plac szkolny, gdzie  dokonano odsłonięcia  pamiątkowej tablicy i posadzono dąb pamięci. Tablicę odsłonili: : Poseł na Sejm Rzeczypospolitej – Pani Teresa Hałas, Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak, Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wirkowicach Pani Ewa Olech.

• Materiały dotyczące ubezpieczenia NNW młodzieży i OC nauczycieli:

1. OWU COMPENSY

2. TABELA USZCZERBKÓW

3. ANEKS do TABELI USZCZERBKÓW

4. TABELA ŚRODKÓW SPECJALNYCH

5. INFORMACJE DOTYCZĄCE ZGŁOSZENIA SZKODY,

6. WNIOSEK  DO ZGŁOSZENIA SZKODY

7. ZAKRES UBEZPIECZENIA

Aneks_1_Tabela_Uszczerbku.pdf

ZAKRES_UBEZPICZENIA_W_PIGULCE_II_.pdf

• Na początek nowego roku szkolnego MEN zwróciło się do rodziców wydając broszurę "Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018? Zachęcamy rodziców do zapoznania się z broszurą MEN.

Broszura_MEN_(1).pdf

• Przypominamy uczniom SP w Wirkowicach o konkursie plastycznym pt. "Moja Szkoła", pod  patronatem Wójtem  Gminy Izbica. Format pracy - A3 (duży karton), technika pracy: farby plakatowe lub kredki. Prace należy składać w szkole do dnia 04.09. br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas obchodów Jubileuszu 100-lecia szkoły, a nagrody wręczy fundator Wójt Gminy.

•  Rok szkolny 2017/2018 rozpoczniemy dnia 4 września tj. poniedziałek uroczystą mszą świętą o godz.8.30 w naszym kościele parafialnym. Następnie przejdziemy do szkoły na dalsze uroczystości.

• Najlepsze są wakacje

Każdy z Was mi przyzna rację,
    że najlepsze są wakacje,
    można jechać na Mazury
    lub nad morze albo w góry.

Można w lesie biwakować
    i w namiocie przenocować,
    można w cieniu odpoczywać
    lub w jeziorze "żabką" pływać.

Można też całymi dniami
    kopać piłkę z kolegami,
    można z tatą łowić ryby
    albo w lesie zbierać grzyby.

Można sobie leniuchować,
    nocą gwiazdy obserwować,
    można także długo spać
    bo nie trzeba rano wstać.

Powróciłem już z biwaku
    było "super" mówię Wam,
    piękną, lśniącą , złotą rybkę
    wyłowiłem z wody sam.

Była jeszcze bardzo mała,
    myślę, że prosiła mnie
    bym zostawił ją w jeziorze
    bo bez mamy jest jej źle.

Wypuściłem ją do wody
    mówiąc jej : do zobaczenia,
    myśląc, że jak rybka z bajki
    spełni moje trzy życzenia.

Dwa życzenia się spełniły:
    odwiedziłem już Mazury,
    teraz wspólnie z rodzicami
    pojechałem w polskie góry.

• Dnia 22 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się apel podsumowujący kolejny rok oszczędzania w SKO. W tym roku szkolnym oszczędzało systematycznie 8 uczniów, wszyscy ci uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Bank Spółdzielczy w Izbicy. Zwycięzcą konkursu oszczędzania okazał się Kamil Jagoda, uczeń klasy II , który w ciągu roku szkolnego zgromadził na książeczce SKO kwotę 2287,-zł. Jest to rekordowa kwota od czasu założenia SKO w naszej szkole. Systematyczne oszczędzanie pozwoliło mu uzyskać nagrodę rzeczową o większej wartości w postaci aparatu fotograficznego łącznie za miesięczne konkursy.

• IX Gminny Turniej Piłki nożnej w Tarzymiechach

19 czerwca 2017r.Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach  zorganizowała

IX Gminny Turniej Piłki Nożnej .

W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas I-III. Rozegrano mecze każdy z każdym. Wygraliśmy jeden mecz , niestety pozostałe zakończyły się porażką naszej drużyny. Zajęliśmy IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.Naszym sportowcom kibicowały koleżanki z klasy II i III.Mimo porażki jesteśmy zadowoleni z wyjazdu,ponieważ jest to nowe doświadczenie, skonfrontowaliśmy nasze umiejętności z drużynami innych szkół i teraz będziemy wiedzieli jak trenować, aby w przyszłym roku uzyskać lepsze rezultaty.

• Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
    Wirkowice Drugie 20