Strona główna

Rok szkolny 2017/2018

Poniedziałek 18.12.2017

Liczba odwiedzin

liczba odwiedzin: 393325

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
  Wirkowice Drugie 20
  22-375 Izbica
 • 84 6183175

Serdecznie witamy

na stronie naszej szkoły :)

 

 

Wiadomości

 • 30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych. W zabawie zorganizowanej przez SU przy współudziale przedstawicieli rodziców brali udział wszyscy uczniowie naszej  szkoły. Chłopcy z klasy VII zadbali o dobrą muzykę, a dziewczynki z klas IV-VII przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość między innymi z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli. 

  Dla głodnych Rada Rodziców i SU przygotowali sklepiki z frytkami, domowym ciastem, napojami i słodyczami.

  Dyskoteka andrzejkowa zakończyła się w dobrym i radosnym nastroju.

 • 29 listopada b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

  Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości, rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarcze szkolne, upominki od Rodziców i Dyrektor SOO w Izbicy-pani Anny Olech-Bartoń. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

 • Notatka z rozstrzygnięcia Fotograficznego międzyszkolnego konkursu

  p.h. „Jesienna przyroda w obiektywie”

  pod patronatem Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „PRYMUS”,

  którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Wirkowicach

   

         24 listopada 2017r.w Szkole Podstawowej w Wirkowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością
  zaproszeni goście Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty P.Anna Olech-Bartoń i Skarbnik Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Prymus” P. Agnieszka Babiarz-Grzesiuk. Obecni byli również Prezes Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Prymus” i Dyrektor Szkoły Podstawowej
  w Wirkowicach P. Ewa Olech, Wiceprezesi  Zarządu – P. Bożena Jastrzębska i P. Danuta Naklicka oraz nauczyciele szkół z Gminy Izbica: P. Anna Kosiarska, P. Małgorzata Kowalczyk. - opiekunowie uczniów.

 • 13 listopada 2017r. w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną "Rekonstrukto". Na salę gimnastyczną, gdzie zebrali się uczniowie klas I-VII, dostojnym krokiem, w szlacheckich strojach weszli aktorzy przedstawienia. Grupa "Rekonstrukto" przybliżyła zebranym  staropolską kulturę, obyczaje epoki szlacheckiej oraz zaprezentowała tradycyjny strój sarmaty.Największym zainteresowaniem cieszyło się  uzbrojenie i metody walki. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak przebiegał proces czarownic oraz jakie dawniej stosowano tortury. Nie lada odwagą wykazali się uczniowie klasy VII i V, którzy stanęli do pojedynku na szable. Na koniec każdy uczestnik mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami. Najbardziej oblegane były oczywiście dyby i krzesło inkwizycyjne. Ta lekcja historii napewno zapadnie wszystkim długo w pamięci.

 • "Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!"

      8 listopada nasza szkoła wzięła udział w programie edukacyjnym "Śniadanie Daje Moc". Każda klasa z wychowawcą wykonała plakat promujący zdrowe odżywianie. Wspaniałą integracją dla uczniów było przygotowanie zdrowego śniadania, a następnie wspólny posiłek. Podczas tych działań był czas aby porozmawiać o zdrowym odżywianiu, a tym samym zwiększyć świadomość zdrowego odżywiania i wskazać jak dużą rolę spełnia śniadanie w diecie człowieka.

 • Dnia 24.10.2017r. w Szkole Podstawowej w Izbicy odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju wzięły udział szkoły z gminy Izbica. Turniej był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: IV klasa i młodsi dziewczęta i chłopcy oraz klasa V i VI chłopcy i dziewczęta. Szkołę Podstawową w Wirkowicach reprezentowali chłopcy klasy V i VII ( ale rocznikowo młodsi co umożliwiło im udział w zawodach). Najlepiej zaprezentował się uczeń klasy VI Marcin Teliga, który zajął III miejsce na 28 zawodników startujących w tej kategorii. Szkołę Podstawową w Wirkowicach reprezentowali następujący uczniowie:

 • 20 października uczniowie klas I - VII wraz z opiekunami: p.B.Podolak, p.B.Szewczyk, p.R.Jasielską i p.R.Bęben pojechali na wycieczkę do Lublina. Program wycieczki zawierał zwiedzanie największej w Polsce edukacyjnej wystawy budowli z klocków LEGO. Największe wrażenie zrobił wykonany z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych. Samolot wykonany w skali 1:7 ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. W trakcie pobytu na wystawie dzieci mogły bawić się w Fun parku, czyli strefie zabaw z klockami oraz obejrzeć pokaz w Kinie Edukacyjnym, w którym prezentowany był świat nauki przez pryzmat klocków Lego. Bardzo dużą atrakcją były zajęcia w Parku Trampolin. Uczniowie pod opieką trenerów ćwiczyli w różnych  strefach: parkour pro, ścieżek trampolinowych, zabaw, gier, basenów pro, akro pro, trampolin pro. Wycieczka zakończyła się obiadem w restauracji McDonald's. Wycieczka była wspaniałą integracją uczniów, bardzo podobała się dzieciom i opiekunom.

 • 1. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”


  https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/bezpieczna-szkola-zagrozenia-i-zalecane-dzialania-profilaktyczne-w-zakresie-bezpieczenstwa-fizycznego-i-cyfrowego-uczniow/

  2.  Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursów przedmiotowych na rok szkolny 2017/2018 

  regulamin_konkursy_2017_2018_2.pdf

 • 19 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, organizatorem tego wydarzenia była Powiatowa Straż Pożarna z Krasnegostawu.  W bardzo dobrym czasie 1 min 1 sek. wszyscy uczniowie (83 dzieci w tym przedszkolaki) oraz pracownicy (12 osób) opuścili budynek szkolny. Nie był to jednak koniec atrakcji – było jeszcze szkolenie pierwszej pomocy, pokaz sprzętu strażackiego, zwiedzanie samochodu oraz pokazy strażackie z użyciem wody i piany.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
  Wirkowice Drugie 20
  22-375 Izbica
 • 84 6183175

Galeria zdjęć