Projekty EFS

Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III

Od roku szkolnego 2011/2012 SP w Wirkowicach realizuje kolejny  „unijny” projekt: „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I–III”, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego oraz Komisją Europejską.
       Wniosek aplikujący o fundusze unijne obejmujący wszystkie szkoły Gminy Izbica opracowała we współpracy z dyrektorami szkół i nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy Pani Elżbieta Kmieć.
Realizacje Projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I–III szkół podstawowych”, w skali Polski zaplanowano na  lata 2010–2013 w ramach Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych Priorytetu IX Rozwój wykształcenia.
W ramach  projektu szkoła otrzymała  30 tysięcy złotych na doposażenie bazy dydaktycznej do pracy na dodatkowych zajęciach  pozalekcyjnych z uczniami wymagającymi  wspomagania dydaktycznego i uczniami zdolnymi zgodnie  z ich indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami edukacyjnymi i rozwojowymi.
Zdiagnozowano grupę  uczniów klas I-III zagrożonych ryzykiem dysleksji i z trudnościami
w zdobywaniu umiejętności matematycznych  i w ramach projektu realizowane są te dwa rodzaje zajęć w ilości 30 godzin w aktualnym roku szkolnym.
Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne prowadzą nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej:
Pani Ewa Anna Szewczyk – zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i Pani Bożena Podolak – zajęcia matematyczne.
Realizacja powyższego projektu w formie dodatkowych zajęć i  fundusze na zakup specjalistycznych pomocy dydaktycznych pomogą we wdrożeniu programu wspomagającego edukację. Dadzą szansę na indywidualną pracę z dzieckiem w celu wspierania jego osobistego rozwoju.