Strona główna

Projekty EFS

Pierwsze uczniowskie doświadczenie...

   W okresie od kwietnia 2009 do 18.12.2009r. w naszej szkole realizowany był I etap Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenie drogą do wiedzy". 18 grudnia odbyła się prezentacja osiągnięć dzieci z udziałem zaproszonych rodziców. Po realizacji godzin projektu zauważyłam zmiany w postawach uczniów. Dzieci rozwinęły takie cechy jak pewność siebie, wiarę we własne siły i odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań. Uczniowie biorący udział w zajęciach wzbogacili posiadaną wiedzę o nowe pojęcia, rozbudzili ciekawość poznawczą, chęć eksperymentowaniaco przejawia się zadawaniem większej liczby pytań na lekcjach i większej aktywności. Zauważyłam zmiany w motywacji do nauki, u większości pracowitość i wytrwałość w dążeniu do celu. Uczniowie dopominają się o ćwiczenia dodatkowe. W całej grupie poprawiła się stylistyka wypowiedzi, wzbogaciło słownictwo, co wskazuje na rozwój inteligencji językowej. Wyraźnie poprawiły się umiejętności matematyczne, szczególnie umiejętność układania i rozwiązywania zadań, umiejętności rachunkowe, myślenie logiczne. Rozwój inteligencji wizualno - przestrzennej widoczny jest w postępie prac plastycznych i technicznych dzieci. Prezentacja bardzo podobała się rodzicom. W zabawę zaangażowani byli wszyscy i uczniowie popisali się przed rodzicami.

 
Danuta Naklicka - koordynator I etapu Projektu

 

http://www.pierwszaki.eu/index.php/Strony/Pokaz/artykuly?ID=120

...............................................................................................................................................................................................................................................

 

PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UE


II etap projektu

Nasza szkoła uczestniczy w jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja projektu zaplanowana na lata 2008-2011 została podzielona na trzy etapy. W każdym przewidziano 50 godzin dodatkowych zajęć, w których uczestniczą uczniowie za zgodą swoich rodziców.

Projekt oparty jest na założeniach teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Główny cel projektu to wdrożenie elastycznego modelu edukacji dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia.

W sali lekcyjnej, w której realizowany jest projekt zorganizowano tzw. Dziecięce Ośrodki Zainteresowań wyposażone w ciekawe środki dydaktyczne otrzymane w ramach projektu na kwotę 8 tysięcy złotych. Służą one rozwijaniu inteligencji językowej, matematyczno-logicznej, przyrodniczej, ruchowej, wizualno-przestrzennej, muzycznej, interpersonalnej.

W II etapie projektu w roku szkolnym 2009/2010 uczestniczyło 6 uczniów pod kierunkiem pani Ewy Anny Szewczyk. W czerwcu  został podsumowany pokazem efektów pracy. Uczniowie zaprezentowali zdobyte wiadomości i umiejętności. Znakomicie wypadli w roli aktorów w inscenizacjach wierszy Jana Brzechwy oraz tancerzy w tańcu „Woogi-boogi”. Przybyli na pokaz rodzice mogli podziwiać ciekawe budowle przestrzenne wykonane z „patyczaków”, popisy zręcznościowe oraz prace plastyczne wykonane na zajęciach projektowych. Każdy uczeń udowodnił, że jest w czymś dobry, a to właśnie zakładał Projekt-Każde dziecko jest zdolne, trzeba to tylko odkryć i rozwijać.

Na pamiątkę uczestnictwa w Projekcie uczniowie otrzymali myszki-pacynki oraz dyplomy.

Ewa Anna Szewczyk - koordynator II etapu projektu

.....................................................................................................................................................................................................................................................

III etap projektu

Od listopada 2010 r. do czerwca 2011 r. realizowany był III etap projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klasy I pod opieką pani Małgorzaty Repeć.  
Realizacja zadań w III etapie Projektu odbywała się w oparciu o program przygotowany przez wychowawcę pod tytułem „Rozwijam skrzydła”. Uczniowie, uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych, zdobyli szereg nowych umiejętności, rozwinęli swoje zainteresowania i odkryli wiele możliwości twórczych. 
W ramach podsumowania projektu  pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności na forum rodziców i zaproszonych gości. Wykazali się nie tylko znajomością przyrody, ale i zdolnościami polonistycznymi, matematycznymi, artystycznymi, ruchowymi. Zaprezentowali umiejętność recytowania, śpiewania, grania na instrumentach perkusyjnych, opowiadania, rymowania, liczenia, rozwiązywania zadań logicznych, klasyfikowania gatunków zwierząt, rysowania, układania kompozycji przestrzennych, jak też sprawność ruchową.
Na zakończenie dzieci otrzymały „palcynki – myszki” jako podziękowanie za udział w Projekcie i pamiątkowe dyplomy.

Małgorzata Repeć - koordynator III etapu projektu

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
    Wirkowice Drugie 20
    22-375 Izbica
  • 84 6183175

Galeria zdjęć