Strona główna

 • KONKURS PLASTYCZNY "MOJA SZKOŁA"

  W związku z tak pięknym jubileuszem jakim było 100 - lecie naszej szkoły,  Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk ogłosił dla uczniów i objął patronatem konkurs plastyczny pt. " Moja szkoła". Ustalono  kategorie klas I - III i IV - VII. Na konkurs zgłosiło swoje prace 12 uczniów. 
  Jury w składzie: Przewodniczący  Komisji - Wicewójt Gminy Izbica pani Małgorzata Run, Dyrektor szkoły  Pani  Ewa Olech i pani Beata Szewczyk wyłoniło zwycięzców:

  W kategorii klas I - III

  I Miejsce ex aequo zdobyli:

  Sandra Kapica - kl. I

  Szymon Warchoł - kl. III

  W kategorii kl. IV - VII

  I Miejsce: Weronika Żołkoś - kl. V

  II Miejsce: Ola Korona - kl. V

  III miejsce: Beata Baran - kl. VII

  Wyróżnienie otrzymał Hubert Usydus

  Nagrody zostały wręczone wszystkim uczniom przez Wójta Gminy Izbica Pana Jerzego Lewczuka na uroczystości 100 - lecia naszej szkoły w dniu 10 września 2017 roku. Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa nagrodzonych prac oraz prac wszystkich uczestników: Julii Parol z kl. VII, Julii Dudek z kl. V, Natalii Usydus z kl. V, Anny Jakimiak z kl. V, Dawida Izydorskiego z kl. V, Tomasza Kapicy kl. V.

 • JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIRKOWICACH

  10 września 2017 roku  był dla naszej  szkolnej społeczności  dniem wyjątkowym.
  Obchodziliśmy jubileusz 100 - lecia  szkoły oraz 50 - lecie funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Wirkowicach w obecnym budynku. |

  Uroczystości połączone były z Gminną Inauguracją Roku Szkolnego 2017/2018. Obchody  rozpoczęły się  mszą świętą  w Kościele parafialnym pod wezwaniem Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach, której przewodniczył Proboszcz parafii Ks. kan. Henryk Kozyra.

  Po nabożeństwie wszyscy udali się na plac szkolny, gdzie  dokonano odsłonięcia  pamiątkowej tablicy i posadzono dąb pamięci. Tablicę odsłonili: : Poseł na Sejm Rzeczypospolitej – Pani Teresa Hałas, Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak, Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wirkowicach Pani Ewa Olech.

  Pamiątkowy dąb został posadzony przez Wójta Gminy Izbica oraz Radną Powiatu Krasnostawskiego Panią Elżbietę Makuch i  Radych Gminy Izbica Sołectwo Wirkowice Pana Bogusława Suszka i Bogusława Franaszczuka.  

  Następnie Wójt Gminy Izbica, Pan Jerzy Lewczuk powitał przybyłych gości. Naszą uroczystość zaszczycili: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej – Pani Teresa Hałas, Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Dyrektor KO w Lublinie Delegatura w Chełmie – Pan Arkadiusz Kwieciński, Starszy Wizytator KO w Lublinie Delegatura w Chełmie – Pan Henryk Radej, Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak, radni powiatu i włodarze powiatowych  państwowych instytucji i gminy  z Przewodniczącą Panią Wiolettą  Niedźwiecką. Obecni byli również   strategiczni sponsorzy  - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy  Pan Marcin Wojewoda  i lokalni przedsiębiorcy oraz przyjaciele szkoły – państwo Małgorzata i Robert Dubielowie.

  W swoim przemówieniu Pan Wójt podzielił się refleksjami dotyczącymi reformy oświaty. Mówił też o funkcjonowaniu szkół w Gminie Izbica i planach na przyszłość.

  Podczas uroczystości wręczone zostały medale „Zasłużony dla gminy Izbica”, które przyznaje gminna kapituła zgodnie z regulaminem. Otrzymali je:  pośmiertnie Jan Kusiak -  długoletni dyrektor szkoły, pani Elżbieta Makuch – mieszkanka Wirkowic i radna powiatu krasnostawskiego oraz Ks. kn. Henryk Kozyra Proboszcz parafii Wirkowice.

  Dyrektor szkoły  Pani Ewa Olech przedstawiła 100- letnią historię placówki i aktualne dokonania szkoły.

  Podziękowała także emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkoły wręczając pamiątkowe tabliczki. Cieszy fakt, że dawni dyrektorzy, nauczyciele i  pracownicy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w tym zacnym jubileuszu.

  Pani Dyrektor Olech  słowa podziękowania skierowała również do kolejnych rad rodziców, którzy od lat wspierali i wspierają naszą szkołę. Są wzorem  ludzi  zaangażowanych w życie szkolne i przykładem altruistów.

  Część oficjalną jubileuszowego spotkania zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

  To jednak nie był koniec jubileuszowych atrakcji.  Zabawa trwała do wieczora.

  Wystąpiły   dzieci i młodzież z zespołu tanecznego działającego przy Domu  Kultury
  w Tarnogórze, zespół muzyczny przygotowany przez instruktora  Pana Antoniego Drzewieckiego,  Kapela „Stryjowiacy”, duet artystyczny – Tomasz Głębocki, aktor Teatru Muzycznego w Lublinie i  Pan Antoni Drzewiecki.  I w końcu gwiazda wieczoru - Zespół LILI, na który czekali miłośnicy muzyki disco.

  W budynku szkoły  przez cały czas można było oglądać wystawy towarzyszące – prace plastyczne absolwentów, kroniki szkolne i archiwalne fotografie oraz aranżacje dawnej klasy szkolnej z rekwizytami z lat 60  i 70.
  Ekspozycja cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczestników jubileuszu.

  Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był pokaz sztucznych ogni.

  Mamy nadzieję, ze ten dzień zostanie na zawsze w  pamięci wszystkich uczestników…

   

  PREZENTACJA MULTIMEDIALNA - JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIRKOWICACH

  Jubileusz.pptx

 • MATERIAŁY DOTYCZĄCE UBEZPIECZENIA NWW UCZNIÓW

  Materiały dotyczące ubezpieczenia NNW młodzieży i OC nauczycieli:

  1. OWU COMPENSY

  2. TABELA USZCZERBKÓW

  3. ANEKS do TABELI USZCZERBKÓW

  4. TABELA ŚRODKÓW SPECJALNYCH

  5. INFORMACJE DOTYCZĄCE ZGŁOSZENIA SZKODY,

  6. WNIOSEK  DO ZGŁOSZENIA SZKODY

  7. ZAKRES UBEZPIECZENIA 

  Aneks_1_Tabela_Uszczerbku.pdf

  ZAKRES_UBEZPICZENIA_W_PIGULCE_II_.pdf

  Zgloszenie_szkody_w_wersji_papierowejZgloszenie_szkody_osobiscie.pdf

  OWU_NNW_COMPENSA.pdf

  Tabela_Uszczerbek_NNW.pdf

  Zgloszenie_Szkody_NNW_WNIOSEK.pdf

   

 • BROSZURA MEN "CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ..."

  Na początek nowego roku szkolnego MEN zwróciło się do rodziców wydając broszurę "Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018? Zachęcamy rodziców do zapoznania się z broszurą MEN.

  Broszura_MEN_(1).pdf

 • ZAPROSZENIE

 • KONKURS PLASTYCZNY

  Przypominamy uczniom SP w Wirkowicach o konkursie plastycznym pt. "Moja Szkoła", pod  patronatem Wójtem  Gminy Izbica. Format pracy - A3 (duży karton), technika pracy: farby plakatowe lub kredki. Prace należy składać w szkole do dnia 04.09. br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas obchodów Jubileuszu 100-lecia szkoły, a nagrody wręczy fundator Wójt Gminy.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   Rok szkolny 2017/2018 rozpoczniemy dnia 4 września tj. poniedziałek uroczystą mszą świętą o godz.8.30 w naszym kościele parafialnym. Następnie przejdziemy do szkoły na dalsze uroczystości. 

 • WAKACJE:)

  Najlepsze są wakacje

  Każdy z Was mi przyzna rację, 
  że najlepsze są wakacje,
  można jechać na Mazury
  lub nad morze albo w góry.

  Można w lesie biwakować
  i w namiocie przenocować,
  można w cieniu odpoczywać
  lub w jeziorze "żabką" pływać.

  Można też całymi dniami
  kopać piłkę z kolegami,
  można z tatą łowić ryby
  albo w lesie zbierać grzyby.

  Można sobie leniuchować,
  nocą gwiazdy obserwować,
  można także długo spać
  bo nie trzeba rano wstać.

  Powróciłem już z biwaku
  było "super" mówię Wam,
  piękną, lśniącą , złotą rybkę
  wyłowiłem z wody sam.

  Była jeszcze bardzo mała,
  myślę, że prosiła mnie
  bym zostawił ją w jeziorze
  bo bez mamy jest jej źle.

  Wypuściłem ją do wody
  mówiąc jej : do zobaczenia,
  myśląc, że jak rybka z bajki
  spełni moje trzy życzenia.

  Dwa życzenia się spełniły:
  odwiedziłem już Mazury,
  teraz wspólnie z rodzicami
  pojechałem w polskie góry.

 • PODSUMOWANIE PRACY SKO W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

  Dnia 22 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się apel podsumowujący kolejny rok oszczędzania w SKO. W tym roku szkolnym oszczędzało systematycznie 8 uczniów, wszyscy ci uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Bank Spółdzielczy w Izbicy. Zwycięzcą konkursu oszczędzania okazał się Kamil Jagoda, uczeń klasy II , który w ciągu roku szkolnego zgromadził na książeczce SKO kwotę 2287,-zł. Jest to rekordowa kwota od czasu założenia SKO w naszej szkole. Systematyczne oszczędzanie pozwoliło mu uzyskać nagrodę rzeczową o większej wartości w postaci aparatu fotograficznego łącznie za miesięczne konkursy.

     Nagrody rzeczowe otrzymali też uczniowie, którzy brali udział w konkursach organizowanych przez SKO m. in. „Złota Klasa”, „Quiz bankowy dla klas I-III i IV-VI”. Łącznie otrzymało nagrody  60 uczniów. Wszystkim nagrodzonym pogratulowała pani Danuta Naklicka opiekun SKO i zachęciła do udziału w konkursach w kolejnym roku.

 • IX GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W TARZYMIECHACH

  IX Gminny Turniej Piłki nożnej w Tarzymiechach

  19 czerwca 2017r.Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach  zorganizowała

  IX Gminny Turniej Piłki Nożnej .

  W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas I-III. Rozegrano mecze każdy z każdym. Wygraliśmy jeden mecz , niestety pozostałe zakończyły się porażką naszej drużyny. Zajęliśmy IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.Naszym sportowcom kibicowały koleżanki z klasy II i III.Mimo porażki jesteśmy zadowoleni z wyjazdu,ponieważ jest to nowe doświadczenie, skonfrontowaliśmy nasze umiejętności z drużynami innych szkół i teraz będziemy wiedzieli jak trenować, aby w przyszłym roku uzyskać lepsze rezultaty.

  Do domu wracaliśmy we wspaniałych humorach, optymistycznie patrząc w przyszłość.                                         

 • RODZINNY PIKNIK PARAFIALNO - GMINNY "RODZINA BOGIEM SILNA"

  Występ naszych uczennic na Pikniku Parafialno - Gminnym "RODZINA BOGIEM SILNA" na stadionie sportowym w Izbicy.

  video-1497899933.mp4

  video-1497900003.mp4

 • GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE

  Gminne Igrzyska Sportowe z okazji Dnia Dziecka.

  1czerwca 2017r.z okazji Dnia Dziecka GOKiS w Izbicy z/s w Tarnogórze zorganizował Gminne Igrzyska Sportowe. Wzięły w nich udział reprezentacje wszystkich szkół gminnych. Konkurencje sportowe rozgrywane były w II kategoriach klas I-III oraz klas IV-VI. Rozegrano 6 konkurencji. Najlepsi byliśmy w skokach na piłce,zdobyliśmy w obu grupach II miejsce oraz biegu w workach,gdzie uzyskaliśmy III miejsce w obu grupach. Najgorzej wypadły nam rzuty do celu. Z wszystkich konkurencji wyciągane były średnie, co w klasyfikacji ogólnej dało nam IV miejsce na 6 drużyn. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody w postaci piłek. Z okazji Dnia Dziecka imprezę zaszczycili swoją obecnością władze Gminy w osobie Pana Wójta Jerzego Lewczuka, zastępcy Pani Małgorzaty Run oraz sekretarza Pana Piotra Dudka, którzy częstowal wszystkie dzieci obecne na imprezie cukierkami. Dla wszystkich był  przewidziany poczęstunek : kiełbaski, naleśniki,wata cukrowa i popcorn. Ten wspaniały dzień zakończyły lody w lodziarni w Izbicy, do domu wracaliśmy we wspaniałych humorach.                                        

 • GMINNY KONKURS: POZNAJ SWÓJ KRAJ

  Gminny konkurs „Poznaj swój kraj- Trójmiasto,Bałtyk”

  Pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie.”

  29 maja 2017r. drużyna z klasy VI w składzie: Julia Parol, Milena Stefańska oraz Karol Repeć wzięła udział w gminnym konkursie „ Poznaj swój kraj- Trójmiasto,Bałtyk”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach . Konkurs rozpoczęła prezentacja piosenek o tematyce morskiej .Wykonane przez poszczególne drużyny szanty wprowadziły atmosferę morską i w radosnym nastroju przystapiliśmy do rozwiązywania zadań konkursowych.Nasza drużyna z powodzeniem wykonywała zadania konkursowe: odpowiadała na pytania dotyczące legend o tematyce morskiej , układała puzzle z zabytkami Trójmiasta,rozpoznawała organizmy żywe żyjące w Bałtyku, rozwiązywała krzyżówkę dotyczącą pojęć związanych z tematem konkursu. Konkurencje wiedzowe miały swój przerywnik w konkurencjach sportowych.Zawodnicy rzucali do celu, skakali w workach i przeciągali linę.Wszystko odbywało się w atmosferze radosnej zabawy.

  Wspólny wysiłek przyniósł nam III miejsce w konkursie, z czego byliśmy bardzo dumni. Wracaliśmy z nagrodą dla szkoły i w dobrych humorach.

 • "MIĘDZY NAMI PODSTAWÓWKAMI"

  23 maja 2017r. drużyna z klas I-III w składzie : Iwona Bida kl.III, Martyna Repeć kl.II, Kinga Sowa kl.II i Sandra Kapica kl.I  wzięła udział w XVII konkursie „Między nami podstawówkami„.Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Czytamy- nudy nie znamy”. Konkurs rozpoczęła prezentacja bohatera literackiego. My zaprezentowaliśmy Lecha z „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”, co było o tyle ciekawe, że tylko nasza szkoła przygotowała teatrzyk kukiełkowy. Nasza drużyna z powodzeniem wykonywała zadania konkursowe: układała puzzle do baśni „Brzydkie kaczątko” Andersena, uzupełniała brakujące postacie w „Rzepce” Tuwima, odgadywała na podstawie fragmentów tytuły i nazwiska autorów, rozwiązywała krzyżówkę dotyczącą utworów dla dzieci. W tym czasie nasza utalentowana uczennica z klasy I przedstawiała swoją wizję plastyczną na temat „Bazyliszka”.

  Wspólny wysiłek przyniósł nam III miejsce w konkursie, z czego byliśmy bardzo dumni. Wracaliśmy z nagrodą dla szkoły i w dobrych humorach, w dodatku po smacznym poczęstunku.

      

 • KOLONIE LETNIE 2017!

  Oferta wyjazdu na kolonie letnie 2017 w Ośrodku Wypoczynkowym "RELAKS" w Stegnie, organizowanym przez Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna" i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych.

  Oferta jest przeznaczona dla dzieci rolników do 16 roku życia (urodzonych po 1 stycznia 2001 r.), których rodzice, bądź jedno z rodziców/prawny opiekun podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

  Dopłata do turnusu to 390,00 zł.

  Turnus trwa 11 dni - planowane turnusy w terminach:

  1) 26.06 – 06.07.2017 r.
  2) 07.07 – 17.07.2017 r.
  3) 18.07 – 28.07.2017 r.
  4) 29.07 – 08.08.2017 r.
  5) 09.08 – 19.08.2017 r.

 • ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

  Terminy zebrań i konsultacji wychowawców klas z Rodzicami:

  klasa I - konsultacje indywidualne - 30.05.2017 tj. wtorek - godz.11.05 - 13.05

  klasa II - konsultacje indywidualne - 29.05.2017 tj.poniedziałek - godz.14.00 - 14.40

                                                             30.05.2017 tj. wtorek - godz.08.30 - 10.20

  klasa III - konsultacje indywidualne - 26.05.2017 tj. piątek - godz.08.30 - 13.00

  klasa IV - konsultacje indywidualne - 22.05.2017 - 26.05.2017 - godz.07.00 - 08.15

  klasa V - zebranie z rodzicami - 29.05.2017 tj. poniedziałek - godz.14.15

  klasa VI - konsultacje indywidualne - 26.05.2017 tj. piątek - godz.08.00 - 13.30

 • KONKURS WIEDZY PREWENCYJNEJ

  KONKURS WIEDZY PREWENCYJNEJ

  Uczniowie naszej szkoły każdego roku biorą udział w konkursie wiedzy prewencyjnej. Również w tym roku eliminacje szkolne wyłoniły z  każdej klasy lidera – osobę z największą wiedzą. Szkołę reprezentowali: Julia Dudek – kl. IV, Sebastian Kotuła – kl. V i Julia Parol – kl. VI. Etap gminny odbył się w Zespole Szkół w Izbicy – nasza drużyna zajęła wysokie trzecie miejsce.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 • PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "STROIK WIELKANOCNY"

  W dniu 08.04.2017r. odbył się apel podsumowujący konkurs plastyczny organizowany przez GOKiS w Tarnogórze  pt. „Stroik Wielkanocny”. I miejsce w Gminie Izbica uzyskał uczeń klasy V naszej szkoły Damian Bliźniak, III miejsce Warchoł Szymon z klasy II oraz uzyskaliśmy dwa wyróżnienia dla Jagody Kamila z klasy II i Żołkoś Weroniki z klasy IV.

  Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, a zwycięzcom gratulujemy!

 • WYCIECZKA DO BAŁTOWA:)

  Dnia 4 maja 2017r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka do Bałtowa i Krzemionek Opatowskich. W wycieczce brali udział uczniowie z kl. II - VI . Aby pokazać dzieciom jak najwięcej i zrealizować program wycieczki, wyjechaliśmy bardzo wcześnie. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu ”Krzemionki”, następnie przejechaliśmy do Bałtowa. Kolejnymi atrakcjami wycieczki było zwiedzanie JuraParku,  seans w kinie 5D i Prehistoryczne Oceanarium, przejazd przez Zwierzyniec Górny amerykańskim schoolbusem, pobyt w Parku Rozrywki. Nawet wieczorny deszcz nie przeszkodził w zrealizowaniu całego programu wycieczki. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Opiekunami na wycieczce były: p.Bożena Podolak, p.Beata Szewczyk, p.Renata Jasielska i p.Renata Bęben.

 • GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

  Gminny Turniej  Piłki  Nożnej rozegrany...

  25 kwietnia 2017r. chłopięca reprezentacja szkoły rozegrała Gminny Turniej  Piłki  Nożnej, który odbywał się na boisku sportowym w ZS w Izbicy.
  Chłopcy w składzie: Kacper Czochrowski, Michał Sowa,  Kacper Dominik, Maciej Jachorek, Karol Repeć, Wojciech Bereza, Marcin Teliga, Paweł Burak i Sebastaian Skubikowski ambitnie walczyli  z reprezentacjami  wszystkich gminnych szkół podstawowych systemem " "każdy z każdym".  Zagrali   najlepiej jak pozwalała im kondycja fizyczna tego dnia mimo zaistniałego  w drużynie przeziębienia i kontuzji, zajmując VI miejsce.
  Niestety nie pomaga fakt, że żaden z naszych chłopców  nie  trenuje w  GKS "RUCH" Izbica mimo zaproszenia gminnego trenera, a tak bardzo widoczna jest wówczas różnica umiejętności technicznych i taktycznych  zawodników trenujących w gminnym klubie.
  Ale my nie odpuszczamy dyscyplinie piłka nożna tylko z jeszcze większym zaangażowaniem trenujemy w naszych szkolnych warunkach, aby dorówniać najlepszym.

  Szkolnej drużynie gratulujemy sportowej postawy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
  Wirkowice Drugie 20
  22-375 Izbica
 • 84 6183175

Galeria zdjęć