Strona główna

 • WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE:)

    Dnia 21 maja 2018r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka w Góry Świętokrzyskie. W wycieczce brali udział uczniowie z kl. IV - VII . Aby pokazać dzieciom jak najwięcej i zrealizować program wycieczki, wyjechaliśmy bardzo wcześnie. Pierwszym punktem programu było wejście piesze niebieskim szlakiem turystycznym przez Świętokrzyski Park Narodowy: Nowa Słupia - Święty Krzyż (Łysa Góra). Na szczycie zwiedziliśmy Zespół klasztorny "Święty Krzyż", Muzeum Misyjne oraz gołoborze. Po obejrzeniu gołoborzy zeszliśmy pieszo drogą asfaltową do Huty Szklanej, gdzie czekał na nas autokar. Następnie przejechaliśmy do Parku Miniatur w Krajnie. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie została wykonana w skali 1:13. Na terenie Alei znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center mierzące z iglicą ok. 20 metrów wysokości (skala 1:25). Aleja Miniatur jest w ciągłej rozbudowie a jej zbiór to już ponad 50 budowli! Na terenie parku obejrzeliśmy dwa seanse w kinie 6D oraz zjedliśmy obiad. Kolejną, ostatnią atrakcją wycieczki było zwiedzanie Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Historię zamku bardzo ciekawie i interesująco przedstawił nam przewodnik naszej wycieczki p.Marek Kieliszek. Po zwiedzaniu i zakupie pamiątek wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Opiekunami na wycieczce były: p.Beata Szewczyk, p.Renata Jasielska i p.Renata Bęben.                                                                                                                                   

 • GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W dniu 15 maja 2018r. po uprzednich eliminacjach szkolnych, odbyła się III edycja Gminnego Konkursu  Języka Angielskiego w Orłowie Drewnianym dla klas IV-VI. Do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Izbica. Naszą szkołę reprezentowali:

  Iwona Bida – kl. IV

  Jakub Tracz – kl. V

  Justyna Bida – kl. VI

  Miejsce II w kategorii klasy V zajął Jakub Tracz. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 18 maja w Zespole Szkół w Orłowie Drewnianym podczas prezentacji projektu „poFOLKujmy”. W wydarzeniu tym wzięła udział Pani Teresa Zych – Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy – sponsora konkursu, Pani Małgorzata Run – Wicewójt Gminy Izbica, Pani Anna Olech – Bartoń – Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy oraz Pani Elżbieta Solan – Radna Gminy Izbica.

  Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów!

 • SPOTKANIE Z MUZYKIEM

  16.05.2018r.naszą szkołę odwiedził p.Roman Brochocki z programem muzycznym. Zaprezentował różne ciekawe instrumenty muzyczne takie jak: fletnia Pana, okaryna, ligawka, banjo, bałałajka, saz i hulusi. Na każdym instrumencie zagrał różne melodie. Z każdym instrumentem wiązała się jakaś ciekawostka lub historyjka. Niektóre instrumenty uczniowie widzieli po raz pierwszyw życiu, mogli je dotknąć, posłuchać ich brzmienia. Była to ciekawa lekcja muzyki.

 • KOLONIE LETNIE 2018!

   

  INFORMACJA O KOLONIACH LETNICH W 2018 ROKU

  DLA DZIECI ROLNIKÓW

             

              Kolonie letnie organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia – urodzonych

  po 1 stycznia 2002 r.,   których co najmniej jedno z rodziców /prawnych opiekunów jest ubezpieczone

  w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.

  Proszę o dopilnowanie, by zaświadczenia były wystawione na rodziców/prawnych opiekunów (w przypadku rozbieżności nazwiska pomiędzy dzieckiem a rodzicem, na które wystawione jest zaświadczenie KRUS należy dołączyć oświadczenie wyjaśniające daną sytuację). Rodzice/opiekunowie prawni pobierający rentę bądź emeryturę zobowiązani są o przedstawienie zaświadczeń z KRUS (odcinek o wysokości renty nie jest dokumentem). Zaświadczenie KRUS musi zawierać datę od kiedy do kiedy rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu bądź pobiera rentę lub emeryturę. 
  Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne, najlepiej uzupełnione długopisem niebieskim.
  Uczestnicy zobowiązani są dostarczyć:

  1. Wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz oświadczenie rodzica/opiekuna o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych – obowiązkowo (według formularzy załączonych do oferty).
  2. Oryginał zaświadczenia z KRUS zgodne z wcześniej opisanymi wymogami.

  Dokumenty proszę składać jak najszybciej.
  Dopłata do kolonii letnich od rodziców= 390 zł dopłata do turnusu + 160 zł dopłata do transportu = 550,00 zł

   

  Miejsce wypoczynku:

  I Ośrodek „Przy Plaży” przy ul. Leśnej 3, 76-002 Łazy

              Terminy:
              1) 02.07 – 12.07.2018 r.        
              2) 13.07 – 23.07.2018 r.        
              3) 24.07 – 03.08.2018 r.        
              4) 04.08 – 14.08.2018 r.        

  II Ośrodek „Korona” przy ul. Gdańskiej 16, 82-103 Mikoszewo

              Terminy: nie zostały jeszcze ustalone.

  III Ośrodek „Iwona” przy ul. Wczasowa 3, 82-103 Stegna

              Terminy: nie zostały jeszcze ustalone.

  IV Ośrodek „Polar” przy ul. Wczasowa 5, 82-103 Stegna

              Terminy: nie zostały jeszcze ustalone.

   

  DANE KOORDYNATORA

  Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

  biuro w Krasnymstawie:  ul. Podwale 6/107,  22-300 Krasnystaw

  tel/fax: (82) 576 14 16        e-mail: mar_gol1@op.pl

   

  ogloszenie_o_koloniach_letnich_2018.doc

  Karta_kwalifikacyjna_uczestnika_wypoczynku_(1).pdf

 • WYCIECZKA KLASY IV:)

  W dniu 10 maja 2018r. cała klasa IV z uśmiechem na twarzy i pełna nadziei na piękny dzień  udała się na wycieczkę do Stajni Adrenalina w Siennicy Nadolnej.

   Gdy dotarliśmy na miejsce czekali już na nas gospodarze stajni – p. Renata Świętanowska i p. Robert Niewiadomski gotowi pokazać i opowiadać o swojej pasji czyli o zwierzętach, ptakach oraz jeździectwie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od koni. Uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o rasach (koniach zimnokrwistych i gorącokrwistych, m.in. o SP, arabach, fryzyjskich, hucułach, kucykach) oraz mogli niektóre z nich dotknąć, pogłaskać oraz nakarmić. Następnie udaliśmy się do voliery dla ptactwa, którą zamieszkują nie tylko ozdobne kury, bażanty czy gołębie, ale także bajecznie kolorowe papugi czy kaczki. Jak się okazało stajnię zamieszkują także króliki, świnki morskie, koty, daniele, kozy wraz z najmłodszym Franiem, a nawet lis Pixel. Oczywiście nie możemy zapomnieć o Bandziorze oraz jego koleżance (dwa Jack Russel teriery), którzy towarzyszyli nam dzielnie przez cały czas.

  Po zwiedzaniu nadszedł już czas by zaspokoić nie tylko głód dalszych wrażeń. Gospodarze przygotowali dla nas pyszne danie z grilla. Posileni, ominęliśmy szczęśliwie czyhające obok dyby i udaliśmy się nad jeziorko nad dosłownie którym znajdowała się huśtawka, która śmiałkom dostarczyła trochę adrenaliny.  Gdy spędzaliśmy miło czas na hamakach koń huculski był siodłany, a następnie odważni uczniowie klasy IV jeździli na nim po kilka kółek na lonży.

  Czas był jednak nieubłagany i musieliśmy pożegnać gościnnych właścicieli Stajni Adrenalina by udać się do Regionalnego Muzeum w Krasnymstawie, które niedawno świętowało swoje 60 – lecie. Starodruki, zakonne księgozbiory, portrety osobistości związanych z miastem m.in. fundatorów kościoła i kolegium jezuickiego, wyposażenie wnętrz dawnych krasnostawskich dworów czy choćby starodawna kuźnia czy dworska kuchnia - to tylko niektóre z eksponatów jakie udało się zgromadzić muzeum. Przewodnik opowiadał nam o wystawach stałych i czasowych z których wystawa zabawek pt. „Świat zamknięty w magii” wzbudziła największe zainteresowanie. Została także odtworzona pierwsza, dawna sala muzealna, której założyciel Zygmunt Tokarzewski był inicjatorem. Wystawa pt.: „Muzeum sześciu gablot” notabene pochodzących z Majdanka, wiernie odtworzyła dawny klimat muzeum.

  Po bogatej lekcji muzealnej udaliśmy się na zasłużone lody w Krasnymstawie.

  Dziękuję klasie IV za wspólnie spędzony czas oraz rodzicom za to, że cała klasa miała okazję się zintegrować i poznać na innej płaszczyźnie niż szkolna.

  Wychowawczyni – Sylwia Rudnicka

 • DĄB NIEPODLEGŁOŚCI

   

  W dniu 10  maja  2018 r. w  naszej szkole  odbyło się uroczyste  posadzenie "Dębu Niepodległości",  w ramach ogólnopolskiej akcji z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  W ten sposób chcieliśmy upamiętnić ten szczególny jubileusz naszej Ojczyzny.  Dąb został przekazany przez Nadleśnictwo Krasnystaw.

  Aktu  posadzenia dębu dokonali  nauczyciele i uczniowie.  Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej
  w Wirkowicach  Ksiądz Henryk Kozyra odczytał okolicznościowy  List Wojewody Lubelskiego
  Pana Przemysława Czarnka, a Pani Małgorzata Kowalczyk, nauczycielka geografii - List Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Pana Jerzego Sądela. 
  Uroczyste  oznaczenie  Dębu Niepodległości właściwą tabliczką zaplanowano na dzień 5 sierpnia 2018 roku podczas uroczystości  gminnych obchodów 75 rocznicy pacyfikacji wsi Wirkowice.

                                                                                                                                                                     EO

 • SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTÓW

   

    W dniu 26 kwietnia 2018r. o godzinie 9.00 uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.

    Sprawdzian rozpoczął się od oglądania filmu terapeutycznego ,który miał im pomóc w zredukowaniu stresu towarzyszącego sprawdzianowi.Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań.Test składał się z dwóch części podstawowych: języka polskiego i matematyki oraz części dodatkowej-przyrody. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczniowie mogli uzyskać łącznie 50 punktów.

     Po zakończonym sprawdzianie uczniowie zapoznali się z bajką terapeutyczną Bratka pt. „O tym ,jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”

   i wyrażali swoje opinie na poruszone w bajce problemy. O tym jak wypadli

  w przeprowadzonym sprawdzianie niedługo się przekonają.

 • GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ

   

  Dnia 10.04.2018 w Szkole Podstawowej w Izbicy odbyły się Gminne zawody w piłce nożnej. W turnieju udział wzięło 6 szkół z terenu gminy Izbica. I miejsce zajęła szkoła z Kolonii Tarnogóra. Szkoła Podstawowa w Wirkowicach zajęła 6 miejsce. Szkołę Podstawową w Wirkowicach reprezentowali:

  1. Sowa Michał
  2. Bereza Wojciech
  3. Dominik Kacper
  4. Repeć Karol
  5. Skubikowski Sebastian
  6. Burak Paweł
  7. Teliga Marcin
  8. Usydus Hubert

  Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Pociecha.

 • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA - Obrazek 1

 • UWAGA RODZICE!

  UWAGA RODZICE
  POBIERAJĄCY STYPENDIUM SZKOLNE

   

  PROSZĘ ZGŁASZAĆ SIĘ DO SOO W IZBICY Z POTWIERDZENIEM WYDATKÓW W FORMIE FAKTUR ORAZ PO ODBIÓR DECYZJI.

 • WYCIECZKA KLASY VII DO ZAMOŚCIA:)

  Dnia 23 kwietnia uczniowie klasy VII z wychowawczynią p.Renatą Bęben pojechali na wycieczkę do Zamościa. Wycieczkę rozpoczęli od seansu "Cudowny chłopak" w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy", następnie aktywnie i wesoło spędzili czas w Sali zabaw "Jaś i Małgosia". Wycieczkę zakończyli obiadem w Restauracji Mc'Donalds. Zmęczeni i weseli uczestnicy wycieczki po południu wrócili do domu:)

 • RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH :)

  RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH :) - Obrazek 1

 • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - "LICZY SIĘ PODRÓŻ"

  Dnia 20 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem p.Wojciechem Machem - "Liczy się podróż". Wielką pasją i niesamowitą przygodą pana Wojciecha Macha są podróże oraz możliwość poznawania nowych kultur. Do tej pory zwiedził 19 krajów i przeszedł pieszo Szlak św. Jakuba w Hiszpanii. Dzięki przepięknym opowieściom i bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej uczniowie mieli okazję przeżyć niecodzienną lekcję geografii i turystyki pełną ciekawostek i opowieści z różnych krajów europejskich.

 • ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE DLA KLASY VI I VII

  Zajęcia specjalistyczne dla klasy VI i VII na terenie szkoły.                                                                                                                                                   
          W dniu 12 marca 2018 roku gościliśmy specjalistę  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krasnymstawie  psycholog  Panią Katarzynę Saran, która przeprowadziła dla uczniów najstarszych klas zajęcia z zakresu technik uczenia się na temat „Jak motywować się do nauki. Jak się uczyć  żeby się nauczyć”.

  Zajęcia zorganizowano kierując się troską o dobre  wyniki w nauce i pomoc uczniom
  w    samokontroli i motywowaniu się do  wysiłku i zaangażowania w naukę. Ufamy, że każda podpowiedź jak się uczyć, czy jakich błędów nie popełniać  będzie przybliżać naszych uczniów do coraz lepszych rezultatów edukacyjnych.

  Dziękując  za dotychczasową realizację zaplanowanych działań  we współpracy z Poradnią  Psychologiczną - Pedagogiczną  w Krasnymstawie czekamy na kolejne szkoleniowe spotkanie,  tym razem dla nauczycieli.

 • SPOTKANIE OKOLICZNOŚCIOWE

  W dniu 9 marca 2018 roku w Wiejskim Domu Kultury w Wirkowicach odbyło się okolicznościowe spotkanie. Okolicznościowe ponieważ tak się złożyło, że połączono dwa ważne święta obchodzone przez szkolną społeczność – DZIEŃ BABCI I DZIADKA, którego ze względu na niską frekwencję uczniów nie mogliśmy wcześniej zorganizować oraz DZIIEŃ KOBIET.
  Doszliśmy do wniosku, że sympatie i życzliwość najbliższym osobom można okazać w każdym czasie stąd pomysł na zaproszenie Dziadków i Rodziców na wspomnianą uroczystość. Rada Rodziców zadbała o słodki poczęstunek dla zaproszonych gości i słodycze dla uczniów.

  Uroczystość rozpoczęła grupa przedszkolaków tańcem „babuszki”.  Następnie uczniowie klas IV,V,VI i VII przedstawili scenariusz zatytułowany „Być kobietą, być kobietą”. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach dzięki wędrówce przez wieki. Zostały zaprezentowane sceny zaczynając od Adama i Ewy, poprzez epokę kamienną, czasy starożytne, średniowieczne, wioskę indiańską aż do czasów współczesnych. Poszczególne scenki zostały przeplecione utworami muzycznymi nawiązującymi do Dnia Kobiet. Występem finałowym był taniec synchroniczny „w wodzie” w wykonaniu uczniów klasy VI do utworu Andrea Bocelli’ego. Następnie uczennice z klas V, VI, VII oraz dwie przedstawicielki grupy przedszkolnej zaprezentowały trzy układy taneczne. Po części oficjalnej oraz po złożeniu życzeń wszystkim adresatom poszczególne klasy zachęcały do wspólnych zabaw integracyjnych zarówno społeczność szkolną jak i lokalną.

                                                 Nauczyciel odpowiedzialny za część artystyczną – Sylwia Rudnicka

   
 • PROJEKT - "EKSPERCI PROGRAMOWANIA"

  PROJEKT - "EKSPERCI PROGRAMOWANIA" - Obrazek 1

  PROJEKT – "EKSPERCI PROGRAMOWANIA"

  Od lutego 2018r. przy współpracy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu  realizujemy w naszej szkole innowacyjny projekt – "Eksperci programowania w podregionie chełmsko-zamojskim". Projekt ten współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 i ma na celu zwiększenie szans na satysfakcjonującą i skuteczną edukację, podniesienie kompetencji i wiedzy nauczycieli, niwelowanie ograniczeń technicznych i organizacyjnych szkół z województwa śląskiego, małopolskiego i lubelskiego. Realizacja programu podzielona została na dwa etapy – pierwszy etap to warsztaty dla nauczycieli, a kolejny to zajęcia z programowania i robotyki dla uczniów. Uczestnicy projektu "Eksperci Programowania" – uczniowie i nauczyciele poznają podstawy programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr i Baltie. Dodatkowym atutem projektu są zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków Lego WeDo 2, które w formie zabawy rozwijają kompetencje informatyczne, zdolność kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. 
     Warsztaty dla uczniów z zakresu robotyki i programowania będą realizowane już od marca. Rozpoczyna klasa III ,klasy I i II będą miały zajęcia w przyszłym roku szkolnym.
  Nauka programowania staje się stałym elementem programu nauczania w szkołach. W nowej podstawie programowej Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało jako szczególnie istotne wdrażanie w procesie edukacyjnym umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, programowania, posługiwania się aplikacjami i korzystania z różnych źródeł informacji. Projekt Eksperci programowania w podregionie chełmsko-zamojskim wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli w zakresie zdobywania kompetencji i kwalifikacji do prowadzenia zajęć w tym zakresie.

 • KLAUN WALDUŚ

  W dniu 5 marca naszą szkołę odwiedził klaun Walduś i Bonifacio z programem pt.” Higiena to ważna sprawa –dobrego zdrowia to podstawa”. Przy wesołych sztuczkach uczniowie przypominali sobie podstawowe zasady higieny”.Klaun Walduś zaangażował  w wykonywanie „sztuczek” zarówno młodsze , jak i starsze dzieci.Wszyscy świetnie się bawili i z żalem żegnali Waldusia i Bonifacia.

 • ZAPROSZENIE:)

  ZAPROSZENIE

           DYREKTOR, RADA PEDAGOGICZNA, UCZNIOWIE  I RADA RODZICÓW   SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIRKOWICACH ZAPRASZA  RODZICÓW I DZIADKÓW UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY NA SPOTKANIE OKOLICZNOŚCIOWE DO WIEJSKIEGO DOMU KULTURY W WIRKOWICACH, W DNIU 9 MARCA 2018 r. O GODZINIE 10:30.

  PRZEWIDZIANY JEST SŁODKI POCZĘSTUNEK  DLA PRZYBYŁYCH GOŚCI,  WYSTĘPY UCZNIÓW I WSPÓLNE INTEGRACYJNE  ZABAWY! UFAMY, ŻE WSPÓLNIE  STWORZYMY  MIŁĄ  ATMOSFERĘ  I SPĘDZIMY FAJNIE CZAS!

                                               ZAPRASZAMY

 • 1 MARCA - DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  1 MARCA - DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - Obrazek 1

 • AKCJA CHARYTATYWNA "LUBELSZCZYZNA DLA SYRII"

   

  Szkoła Podstawowa w Wirkowicach przyłączyła się do akcji charytatywnej „Lubelszczyzna dla Syrii”. Patronat nad nią objął wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek oraz Lubelski Kurator Oświaty pani Teresa Misiuk.

  Celem akcji jest zebranie środków finansowych z przeznaczeniem na odbudowę domów w Aleppo i innych miastach Syrii, tak, aby rodziny, które musiały uciekać przed grożącym im niebezpieczeństwem, mogły teraz wrócić i na nowo osiedlić się.

  W ramach akcji Samorząd Uczniowski przez tydzień (19-25 luty 2018) prowadził zbiórkę pieniędzy do puszek kwestarskich na terenie naszej szkoły oraz zachęcał do wysyłania SMS-ów. Dzięki przychylności Proboszcza w Wirkowicach, ks.Henryka Kozyry uczniowie kwestowali także po mszach św. w niedzielę w naszym kościele.

  PODSUMOWANIE AKCJI

  Udało się nam zebrać 489 zł. Kwota ta została przelana na konto potrzebujących.

  Samorząd Uczniowski oraz szkolny koordynator – Sylwia Rudnicka.

  Dziękujemy za okazane serce.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
  Wirkowice Drugie 20
  22-375 Izbica
 • 84 6183175

Galeria zdjęć