Strona główna

 • VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 • WYCIECZKA EDUKACYJNA KLAS VII I VIII DO LUBLINA

  Dnia 10 września uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawczyniami p.R.Jasielską i p.R.Bęben byli na wycieczce edukacyjnej w Lublinie. Pierwszym punktem programu wycieczki był seans "Dywizjon 303. Historia prawdziwa." w Cinema City Lublin - Plaza. Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Następnym punktem programu wycieczki były pokazy fizyczne na UMCS w Lublinie. Pokazy dotyczyły czterech bloków tematycznych: Błękitna planeta, Fizyka latania, Fizyka zabawek i Światło i oko. Po dużej dawce wiedzy z fizyki uczestnicy wycieczki udali sie na obiad do restauracji McDonald's. Wycieczka była ciekawą lekcją historii i fizyki i podobała się uczniom.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Rok szkolny 2018/2019 rozpoczniemy dnia 3 września tj. poniedziałek uroczystą mszą świętą o godz.8.30 w naszym kościele parafialnym. Następnie przejdziemy do szkoły na dalsze uroczystości. 

 • OBCHODY 75 ROCZNICY WYSIEDLENIA WIRKOWIC

  OBCHODY 75- ROCZNICY WYSIEDLENIA WIRKOWIC       
   I ODSŁONIĘCIE PAMIĄTKOWEJ TABLICY JUBILEUSZU 100-LECIA NIEPODLEGŁEJ POLSKI

        5 sierpnia 2018 roku  był dla społeczności Wirkowic i Szkoły Podstawowej w Wirkowicach  dniem wyjątkowym. W ramach 100-lecia Niepodległej obchodzonej w całej Polsce w roku 2018  uczniowie również podkreślili swój patriotyzm.  Obchodziliśmy Jubileusz 75-lecia  wysiedlenia  Wirkowic. Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Izbica i nasza Szkoła Podstawowa w Wirkowicach.

  Obchody  rozpoczęły się  mszą świętą  w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach, której przewodniczył Proboszcz Parafii Ks. kan. Henryk Kozyra. Ksiądz Henryk wygłosił merytoryczne kazanie, w którym oddał hołd wszystkim, którzy walczyli  za wolną Polskę.
  Był też czas na zabranie głosu przez zaproszonych gości i gospodarza uroczystości. Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk  przedstawił   historię wysiedlenia Wirkowic.

  Głos zabrał również Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak chwaląc nas jako społeczność pamiętającą
   o tak ważnej rocznicy i  licznie uczestniczącej  w patriotycznej uroczystości.
  Przewodnicząca Rady Gminy Izbica Pani Wioletta Niedźwiecka w swoim wystąpieniu doceniła starania radnego Sołectwa Wirkowice Pana Bogusława Suszka w organizację rocznicy wysiedlenia wioski i tym samym pamięć o tych tragicznych dla Wirkowic dniach.

  Msza zakończyła się poświęceniem i  odsłonięciem na budynku kościoła pamiątkowej tablicy Jubileuszu 100-lecia Niepodległej Polski. Aktu tego dokonali Ks. Proboszcz Henryk  Kozyra oraz  Starosta Krasnostawski  Pan Janusz Szpak,  Przewodnicząca Rady Gminy Izbica Pani Wioletta Niedźwiecka, Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk i mieszkaniec Wirkowic Pan Jachorek.   

  Po nabożeństwie wszyscy udali się na plac przed pomnikiem ku czci ofiar wysiedlenia i pomordowanych
  w czasie wojny.  Złożono wieniec  z ramienia  Posłanki na Sejm RP Pani Teresy Hałas przez Przewodniczącą Rady Gminy Izbica Panią Wiolettę Niedźwiecką, a kolejny złożył  Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk. Dalsza część uroczystości odbywała się  na placu przed Domem Kultury w Wirkowicach.

  Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk powitał przybyłych gości. Naszą uroczystość zaszczycili również  Dyrektorzy szkół  Gminy Izbica  z Panią Anną Olech Bartoń Dyrektorem Samorządowego Ośrodka Oświaty
  w Izbicy, Wicewójt Gminy Pani Małgorzata Run, radni  Gminy  Izbica. Obecny był również Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy  Pan Marcin Wojewoda. Licznie przybyli mieszkańcy Wirkowic i ościennych wsi.

  Część oficjalną jubileuszowego spotkania zakończył występ artystyczny w wykonaniu uczniów SP w Wirkowicach. Uczniowie w tym publicznym występie podkreślili wartości patriotyczne i historyczne ważne dla każdego prawdziwego Polaka. Promowali również szkołę oraz własne umiejętności recytatorskie i muzyczne. Galowy strój, szkolne tarcze i patriotyczne rekwizyty dopełniły niecodziennego występu.  

  Z wiązanką pieśni partyzanckich wystąpiły  także dzieci i młodzież z zespołu muzycznego  działającego przy Domu  Kultury w Tarnogórze, przygotowanego przez instruktora  Pana Antoniego Drzewieckiego. 

  Na zakończenie uroczystości Strażacka Orkiestra Dęta pod batutą Kapelmistrza Pana Czugały zaprezentowała pieśni patriotyczne, które nucili uczestnicy spotkania.

  Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii. 

  Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie na zawsze w  pamięci wszystkich uczestników…

   

 • ZAJĘCIA W DOMU KULTURY:)

  UWAGA UCZNIOWIE  SP W WIRKOWICACH!
   

          OD ŚRODY TJ. 08.08. br.  OD GODZ. 10°° PANI  ANETA CZOCHROWSKA  (PRACOWNIK) ZAPRASZA WSZYSKICH CHĘTNYCH  NA ZAJĘCIA 
  DO WIEJSKIEGO  DOMU  KULTURY W WIRKOWIACH.
  ZASADY KORZYSTANIA I UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH POZNACIE
  NA MIEJSCU.

  MIŁEGO SPĘDZANIA WAKACYJNEGO CZASU!

   

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 1              Dziękujemy Pani Dyrektor, wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły za troskę o nasz wszechstronny rozwój. Za nami wiele miesięcy nauki, przed nami dwa miesiące odpoczynku. Życzymy wszystkim udanych wakacji, aktywnego odpoczynku i wielu wspaniałych przeżyć, które pozostaną niezapomniane.

  Ruszajmy więc w upragnioną wędrówkę śladami lata!

  Zarząd Samorządu Uczniowskiego

 • X GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W TARZYMIECHACH

   

  19 czerwca 2018r. Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach  zorganizowała

  X Gminny Turniej Piłki Nożnej .

  W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas I-III. Rozegrano mecze każdy z każdym. Wygraliśmy dwa mecze z pięknym wynikem 3:0 i 2:0, niestety pozostałe zakończyły się porażką naszej drużyny. Zdobyliśmy III miejsce w klasyfikacji drużynowej i wróciliśmy z pucharem, a nasz  zawodnik zdobył puchar dla Najlepszego Gracza X edycji Turnieju. Ten zaszczytny tytuł zdobył Dudek Bartłomiej. Cała drużyna walczyła z poświęceniem o zdobycie goli i jesteśmy z siebie dumni.

       Dla wszystkich był  przewidziany poczęstunek. Do domu wracaliśmy we wspaniałych humorach.                                        

 • WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE:)

    Dnia 21 maja 2018r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka w Góry Świętokrzyskie. W wycieczce brali udział uczniowie z kl. IV - VII . Aby pokazać dzieciom jak najwięcej i zrealizować program wycieczki, wyjechaliśmy bardzo wcześnie. Pierwszym punktem programu było wejście piesze niebieskim szlakiem turystycznym przez Świętokrzyski Park Narodowy: Nowa Słupia - Święty Krzyż (Łysa Góra). Na szczycie zwiedziliśmy Zespół klasztorny "Święty Krzyż", Muzeum Misyjne oraz gołoborze. Po obejrzeniu gołoborzy zeszliśmy pieszo drogą asfaltową do Huty Szklanej, gdzie czekał na nas autokar. Następnie przejechaliśmy do Parku Miniatur w Krajnie. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie została wykonana w skali 1:13. Na terenie Alei znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center mierzące z iglicą ok. 20 metrów wysokości (skala 1:25). Aleja Miniatur jest w ciągłej rozbudowie a jej zbiór to już ponad 50 budowli! Na terenie parku obejrzeliśmy dwa seanse w kinie 6D oraz zjedliśmy obiad. Kolejną, ostatnią atrakcją wycieczki było zwiedzanie Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Historię zamku bardzo ciekawie i interesująco przedstawił nam przewodnik naszej wycieczki p.Marek Kieliszek. Po zwiedzaniu i zakupie pamiątek wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Opiekunami na wycieczce były: p.Beata Szewczyk, p.Renata Jasielska i p.Renata Bęben.                                                                                                                                   

 • GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W dniu 15 maja 2018r. po uprzednich eliminacjach szkolnych, odbyła się III edycja Gminnego Konkursu  Języka Angielskiego w Orłowie Drewnianym dla klas IV-VI. Do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Izbica. Naszą szkołę reprezentowali:

  Iwona Bida – kl. IV

  Jakub Tracz – kl. V

  Justyna Bida – kl. VI

  Miejsce II w kategorii klasy V zajął Jakub Tracz. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 18 maja w Zespole Szkół w Orłowie Drewnianym podczas prezentacji projektu „poFOLKujmy”. W wydarzeniu tym wzięła udział Pani Teresa Zych – Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy – sponsora konkursu, Pani Małgorzata Run – Wicewójt Gminy Izbica, Pani Anna Olech – Bartoń – Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy oraz Pani Elżbieta Solan – Radna Gminy Izbica.

  Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów!

 • SPOTKANIE Z MUZYKIEM

  16.05.2018r.naszą szkołę odwiedził p.Roman Brochocki z programem muzycznym. Zaprezentował różne ciekawe instrumenty muzyczne takie jak: fletnia Pana, okaryna, ligawka, banjo, bałałajka, saz i hulusi. Na każdym instrumencie zagrał różne melodie. Z każdym instrumentem wiązała się jakaś ciekawostka lub historyjka. Niektóre instrumenty uczniowie widzieli po raz pierwszyw życiu, mogli je dotknąć, posłuchać ich brzmienia. Była to ciekawa lekcja muzyki.

 • KOLONIE LETNIE 2018!

   

  INFORMACJA O KOLONIACH LETNICH W 2018 ROKU

  DLA DZIECI ROLNIKÓW

             

              Kolonie letnie organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia – urodzonych

  po 1 stycznia 2002 r.,   których co najmniej jedno z rodziców /prawnych opiekunów jest ubezpieczone

  w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.

  Proszę o dopilnowanie, by zaświadczenia były wystawione na rodziców/prawnych opiekunów (w przypadku rozbieżności nazwiska pomiędzy dzieckiem a rodzicem, na które wystawione jest zaświadczenie KRUS należy dołączyć oświadczenie wyjaśniające daną sytuację). Rodzice/opiekunowie prawni pobierający rentę bądź emeryturę zobowiązani są o przedstawienie zaświadczeń z KRUS (odcinek o wysokości renty nie jest dokumentem). Zaświadczenie KRUS musi zawierać datę od kiedy do kiedy rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu bądź pobiera rentę lub emeryturę. 
  Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne, najlepiej uzupełnione długopisem niebieskim.
  Uczestnicy zobowiązani są dostarczyć:

  1. Wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz oświadczenie rodzica/opiekuna o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych – obowiązkowo (według formularzy załączonych do oferty).
  2. Oryginał zaświadczenia z KRUS zgodne z wcześniej opisanymi wymogami.

  Dokumenty proszę składać jak najszybciej.
  Dopłata do kolonii letnich od rodziców= 390 zł dopłata do turnusu + 160 zł dopłata do transportu = 550,00 zł

   

  Miejsce wypoczynku:

  I Ośrodek „Przy Plaży” przy ul. Leśnej 3, 76-002 Łazy

              Terminy:
              1) 02.07 – 12.07.2018 r.        
              2) 13.07 – 23.07.2018 r.        
              3) 24.07 – 03.08.2018 r.        
              4) 04.08 – 14.08.2018 r.        

  II Ośrodek „Korona” przy ul. Gdańskiej 16, 82-103 Mikoszewo

              Terminy: nie zostały jeszcze ustalone.

  III Ośrodek „Iwona” przy ul. Wczasowa 3, 82-103 Stegna

              Terminy: nie zostały jeszcze ustalone.

  IV Ośrodek „Polar” przy ul. Wczasowa 5, 82-103 Stegna

              Terminy: nie zostały jeszcze ustalone.

   

  DANE KOORDYNATORA

  Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

  biuro w Krasnymstawie:  ul. Podwale 6/107,  22-300 Krasnystaw

  tel/fax: (82) 576 14 16        e-mail: mar_gol1@op.pl

   

  ogloszenie_o_koloniach_letnich_2018.doc

  Karta_kwalifikacyjna_uczestnika_wypoczynku_(1).pdf

 • WYCIECZKA KLASY IV:)

  W dniu 10 maja 2018r. cała klasa IV z uśmiechem na twarzy i pełna nadziei na piękny dzień  udała się na wycieczkę do Stajni Adrenalina w Siennicy Nadolnej.

   Gdy dotarliśmy na miejsce czekali już na nas gospodarze stajni – p. Renata Świętanowska i p. Robert Niewiadomski gotowi pokazać i opowiadać o swojej pasji czyli o zwierzętach, ptakach oraz jeździectwie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od koni. Uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o rasach (koniach zimnokrwistych i gorącokrwistych, m.in. o SP, arabach, fryzyjskich, hucułach, kucykach) oraz mogli niektóre z nich dotknąć, pogłaskać oraz nakarmić. Następnie udaliśmy się do voliery dla ptactwa, którą zamieszkują nie tylko ozdobne kury, bażanty czy gołębie, ale także bajecznie kolorowe papugi czy kaczki. Jak się okazało stajnię zamieszkują także króliki, świnki morskie, koty, daniele, kozy wraz z najmłodszym Franiem, a nawet lis Pixel. Oczywiście nie możemy zapomnieć o Bandziorze oraz jego koleżance (dwa Jack Russel teriery), którzy towarzyszyli nam dzielnie przez cały czas.

  Po zwiedzaniu nadszedł już czas by zaspokoić nie tylko głód dalszych wrażeń. Gospodarze przygotowali dla nas pyszne danie z grilla. Posileni, ominęliśmy szczęśliwie czyhające obok dyby i udaliśmy się nad jeziorko nad dosłownie którym znajdowała się huśtawka, która śmiałkom dostarczyła trochę adrenaliny.  Gdy spędzaliśmy miło czas na hamakach koń huculski był siodłany, a następnie odważni uczniowie klasy IV jeździli na nim po kilka kółek na lonży.

  Czas był jednak nieubłagany i musieliśmy pożegnać gościnnych właścicieli Stajni Adrenalina by udać się do Regionalnego Muzeum w Krasnymstawie, które niedawno świętowało swoje 60 – lecie. Starodruki, zakonne księgozbiory, portrety osobistości związanych z miastem m.in. fundatorów kościoła i kolegium jezuickiego, wyposażenie wnętrz dawnych krasnostawskich dworów czy choćby starodawna kuźnia czy dworska kuchnia - to tylko niektóre z eksponatów jakie udało się zgromadzić muzeum. Przewodnik opowiadał nam o wystawach stałych i czasowych z których wystawa zabawek pt. „Świat zamknięty w magii” wzbudziła największe zainteresowanie. Została także odtworzona pierwsza, dawna sala muzealna, której założyciel Zygmunt Tokarzewski był inicjatorem. Wystawa pt.: „Muzeum sześciu gablot” notabene pochodzących z Majdanka, wiernie odtworzyła dawny klimat muzeum.

  Po bogatej lekcji muzealnej udaliśmy się na zasłużone lody w Krasnymstawie.

  Dziękuję klasie IV za wspólnie spędzony czas oraz rodzicom za to, że cała klasa miała okazję się zintegrować i poznać na innej płaszczyźnie niż szkolna.

  Wychowawczyni – Sylwia Rudnicka

 • DĄB NIEPODLEGŁOŚCI

   

  W dniu 10  maja  2018 r. w  naszej szkole  odbyło się uroczyste  posadzenie "Dębu Niepodległości",  w ramach ogólnopolskiej akcji z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  W ten sposób chcieliśmy upamiętnić ten szczególny jubileusz naszej Ojczyzny.  Dąb został przekazany przez Nadleśnictwo Krasnystaw.

  Aktu  posadzenia dębu dokonali  nauczyciele i uczniowie.  Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej
  w Wirkowicach  Ksiądz Henryk Kozyra odczytał okolicznościowy  List Wojewody Lubelskiego
  Pana Przemysława Czarnka, a Pani Małgorzata Kowalczyk, nauczycielka geografii - List Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Pana Jerzego Sądela. 
  Uroczyste  oznaczenie  Dębu Niepodległości właściwą tabliczką zaplanowano na dzień 5 sierpnia 2018 roku podczas uroczystości  gminnych obchodów 75 rocznicy pacyfikacji wsi Wirkowice.

                                                                                                                                                                     EO

 • SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTÓW

   

    W dniu 26 kwietnia 2018r. o godzinie 9.00 uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.

    Sprawdzian rozpoczął się od oglądania filmu terapeutycznego ,który miał im pomóc w zredukowaniu stresu towarzyszącego sprawdzianowi.Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań.Test składał się z dwóch części podstawowych: języka polskiego i matematyki oraz części dodatkowej-przyrody. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczniowie mogli uzyskać łącznie 50 punktów.

     Po zakończonym sprawdzianie uczniowie zapoznali się z bajką terapeutyczną Bratka pt. „O tym ,jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”

   i wyrażali swoje opinie na poruszone w bajce problemy. O tym jak wypadli

  w przeprowadzonym sprawdzianie niedługo się przekonają.

 • GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ

   

  Dnia 10.04.2018 w Szkole Podstawowej w Izbicy odbyły się Gminne zawody w piłce nożnej. W turnieju udział wzięło 6 szkół z terenu gminy Izbica. I miejsce zajęła szkoła z Kolonii Tarnogóra. Szkoła Podstawowa w Wirkowicach zajęła 6 miejsce. Szkołę Podstawową w Wirkowicach reprezentowali:

  1. Sowa Michał
  2. Bereza Wojciech
  3. Dominik Kacper
  4. Repeć Karol
  5. Skubikowski Sebastian
  6. Burak Paweł
  7. Teliga Marcin
  8. Usydus Hubert

  Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Pociecha.

 • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA - Obrazek 1

 • UWAGA RODZICE!

  UWAGA RODZICE
  POBIERAJĄCY STYPENDIUM SZKOLNE

   

  PROSZĘ ZGŁASZAĆ SIĘ DO SOO W IZBICY Z POTWIERDZENIEM WYDATKÓW W FORMIE FAKTUR ORAZ PO ODBIÓR DECYZJI.

 • WYCIECZKA KLASY VII DO ZAMOŚCIA:)

  Dnia 23 kwietnia uczniowie klasy VII z wychowawczynią p.Renatą Bęben pojechali na wycieczkę do Zamościa. Wycieczkę rozpoczęli od seansu "Cudowny chłopak" w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy", następnie aktywnie i wesoło spędzili czas w Sali zabaw "Jaś i Małgosia". Wycieczkę zakończyli obiadem w Restauracji Mc'Donalds. Zmęczeni i weseli uczestnicy wycieczki po południu wrócili do domu:)

 • RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH :)

  RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH :) - Obrazek 1

 • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - "LICZY SIĘ PODRÓŻ"

  Dnia 20 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem p.Wojciechem Machem - "Liczy się podróż". Wielką pasją i niesamowitą przygodą pana Wojciecha Macha są podróże oraz możliwość poznawania nowych kultur. Do tej pory zwiedził 19 krajów i przeszedł pieszo Szlak św. Jakuba w Hiszpanii. Dzięki przepięknym opowieściom i bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej uczniowie mieli okazję przeżyć niecodzienną lekcję geografii i turystyki pełną ciekawostek i opowieści z różnych krajów europejskich.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
  Wirkowice Drugie 20
  22-375 Izbica
 • 84 6183175

Galeria zdjęć