Strona główna

 • PROJEKT - "EKSPERCI PROGRAMOWANIA"

  PROJEKT - "EKSPERCI PROGRAMOWANIA" - Obrazek 1

  PROJEKT – "EKSPERCI PROGRAMOWANIA"

  Od lutego 2018r. przy współpracy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu  realizujemy w naszej szkole innowacyjny projekt – "Eksperci programowania w podregionie chełmsko-zamojskim". Projekt ten współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 i ma na celu zwiększenie szans na satysfakcjonującą i skuteczną edukację, podniesienie kompetencji i wiedzy nauczycieli, niwelowanie ograniczeń technicznych i organizacyjnych szkół z województwa śląskiego, małopolskiego i lubelskiego. Realizacja programu podzielona została na dwa etapy – pierwszy etap to warsztaty dla nauczycieli, a kolejny to zajęcia z programowania i robotyki dla uczniów. Uczestnicy projektu "Eksperci Programowania" – uczniowie i nauczyciele poznają podstawy programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr i Baltie. Dodatkowym atutem projektu są zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków Lego WeDo 2, które w formie zabawy rozwijają kompetencje informatyczne, zdolność kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. 
     Warsztaty dla uczniów z zakresu robotyki i programowania będą realizowane już od marca. Rozpoczyna klasa III ,klasy I i II będą miały zajęcia w przyszłym roku szkolnym.
  Nauka programowania staje się stałym elementem programu nauczania w szkołach. W nowej podstawie programowej Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało jako szczególnie istotne wdrażanie w procesie edukacyjnym umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, programowania, posługiwania się aplikacjami i korzystania z różnych źródeł informacji. Projekt Eksperci programowania w podregionie chełmsko-zamojskim wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli w zakresie zdobywania kompetencji i kwalifikacji do prowadzenia zajęć w tym zakresie.

 • KLAUN WALDUŚ

  W dniu 5 marca naszą szkołę odwiedził klaun Walduś i Bonifacio z programem pt.” Higiena to ważna sprawa –dobrego zdrowia to podstawa”. Przy wesołych sztuczkach uczniowie przypominali sobie podstawowe zasady higieny”.Klaun Walduś zaangażował  w wykonywanie „sztuczek” zarówno młodsze , jak i starsze dzieci.Wszyscy świetnie się bawili i z żalem żegnali Waldusia i Bonifacia.

 • ZAPROSZENIE:)

  ZAPROSZENIE

           DYREKTOR, RADA PEDAGOGICZNA, UCZNIOWIE  I RADA RODZICÓW   SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIRKOWICACH ZAPRASZA  RODZICÓW I DZIADKÓW UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY NA SPOTKANIE OKOLICZNOŚCIOWE DO WIEJSKIEGO DOMU KULTURY W WIRKOWICACH, W DNIU 9 MARCA 2018 r. O GODZINIE 10:30.

  PRZEWIDZIANY JEST SŁODKI POCZĘSTUNEK  DLA PRZYBYŁYCH GOŚCI,  WYSTĘPY UCZNIÓW I WSPÓLNE INTEGRACYJNE  ZABAWY! UFAMY, ŻE WSPÓLNIE  STWORZYMY  MIŁĄ  ATMOSFERĘ  I SPĘDZIMY FAJNIE CZAS!

                                               ZAPRASZAMY

 • 1 MARCA - DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  1 MARCA - DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - Obrazek 1

 • AKCJA CHARYTATYWNA "LUBELSZCZYZNA DLA SYRII"

   

  Szkoła Podstawowa w Wirkowicach przyłączyła się do akcji charytatywnej „Lubelszczyzna dla Syrii”. Patronat nad nią objął wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek oraz Lubelski Kurator Oświaty pani Teresa Misiuk.

  Celem akcji jest zebranie środków finansowych z przeznaczeniem na odbudowę domów w Aleppo i innych miastach Syrii, tak, aby rodziny, które musiały uciekać przed grożącym im niebezpieczeństwem, mogły teraz wrócić i na nowo osiedlić się.

  W ramach akcji Samorząd Uczniowski przez tydzień (19-25 luty 2018) prowadził zbiórkę pieniędzy do puszek kwestarskich na terenie naszej szkoły oraz zachęcał do wysyłania SMS-ów. Dzięki przychylności Proboszcza w Wirkowicach, ks.Henryka Kozyry uczniowie kwestowali także po mszach św. w niedzielę w naszym kościele.

  PODSUMOWANIE AKCJI

  Udało się nam zebrać 489 zł. Kwota ta została przelana na konto potrzebujących.

  Samorząd Uczniowski oraz szkolny koordynator – Sylwia Rudnicka.

  Dziękujemy za okazane serce.

 • WYJAZD NA BASEN

   

  UWAGA RODZICE  UCZNIÓW  KLASY II i III!

   

      Przyjmujemy do dnia 26.02. br. zapisy na wyjazdy uczniów, 1x w tygodniu po lekcjach  na basen do Krasnegostawu na naukę pływania.

  Zaplanowanych jest 10 wyjazdów. Szkoła posiada 15 miejsc. Listę tworzymy według kolejności zgłoszeń.

  Zgłoszeni uczniowie muszą posiadać strój kąpielowy, klapki, ręcznik, grzebyk umieszczone w osobnej torbie. Będzie również dopłata do kosztów przejazdów w wysokości nie większej niż 100 zł /uczestnik za wszystkie wyjazdy. Ostateczna kwota będzie podana po zgłoszeniu uczestników.

   

  Lista zgłoszeń uczniów dostępna jest w szkole na tablicy ogłoszeń dla Rodziców.

   

                                                                                                                               Dyrektor szkoły

                                                                                                                                   Ewa Olech

 • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

  Dzień Bezpiecznego Internetu

  W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2005 roku, organizatorem  jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2018 są Facebook oraz Multimediawszkole.pl. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendę Główną Policji.

  DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”

  W tym roku  nasza szkoła włączyła się w tę akcję. W ramach akcji przygotowano tablicę tematyczną i przeprowadzono zajęcia edukacyjne o bezpiecznym korzystaniu z Internetu dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: uczniów klas I-IV i uczniów klas V-VII. W trakcie zajęć wykorzystano materiały zaproponowane na DBI. – scenariusze zajęć „Zuźka i Tunio poznają Internet” oraz "3...2...1...Internet!".

  Na zajęciach zwrócono uwagę na zasady netykiety oraz bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Poznali zasady, którymi należy kierować się podczas korzystania z Internetu i gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Zajęcia wzbogacono poprzez różnego rodzaju ćwiczenia mające na celu utrwalenie poruszanego tematu. Zajęcia przeprowadziły p.Renata Bęben i p.Danuta Naklicka. 

 • SZKOLNE "WALENTYNKI" :)

   Walentynki to święto, które do Polski dotarło na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Stałym elementem Walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek, najczęściej w kształcie serca i w czerwonym kolorze, opatrzonych walentynkowym wierszykiem. 

   W naszej szkole w poniedziałek i wtorek była wystawiona "skrzynka walentynkowa" - walentynkowa poczta, do której każdy kto chciał mógł wrzucić "walentynkę". Wszystkie kartki i karteczki zostały posegregowane i rozniesione w dniu 14 lutego przez uczniów klasy VII.

 • GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

   

  Dnia 31.01.2018r. w Szkole Podstawowej w Izbicy odbył się Gminny turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Izbica. W turnieju udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych jak i z gimnazjów. Turniej podzielony był na II kategorie wiekowe:

  • I kategoria – chłopcy VII i młodsi
  • II kategoria – gimnazjum

  Szkołę Podstawową w Wirkowicach reprezentowały dwa zespoły w I kategorii wiekowej, które zajęły odpowiednio III i VI miejsce.

  I drużyna wystąpiła w składzie:

  • Michał Sowa
  • Kacper Czochrowski
  • Paweł Burak
  • Wojciech Bereza – III miejsce

  II drużyna wystąpiła w składzie:

  • Karol Repeć
  • Julia Parol
  • Kacper Dominik
  • Maciej Jachorek – VI miejsce

  Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego p.Paweł Pociecha.

 • GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

   

  Dnia 29.01.2018r. w Szkole Podstawowej w Izbicy odbył się Gminny turniej tenisa stołowego. Turniej był rozgrywany w IV kategoriach wiekowych:

  • I kategoria – chłopcy IV – VI
  • II kategoria – chłopcy VII i gimnazjum
  • III kategoria – dziewczęta IV- VI
  • IV kategoria – dziewczęta VII i gimnazjum

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wirkowicach startowali we wszystkich kategoriach wiekowych i zajęli następujące miejsca:

  • kategoria chłopcy IV – VI

  II miejsce – Marcin Teliga

  V miejsce – Paweł Burak

  • kategoria chłopcy VII i gimnazjum

  IV miejsce – Kacper Czochrowski

  • kategoria dziewcząt VII i gimnazjum

  IV miejsce – Julia Parol

  Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego p.Paweł Pociecha.

   

 • AKCJA "GÓRA GROSZA"

  PODSUMOWANIE AKCJI na ZŁOTĄ KLASĘ!

    

     Od poniedziałku 20 listopada 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Góra Grosza”.

  Jej celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

     Monety (od 1gr do 5zł) były zbierane do specjalnych puszek w klasach. Każda klasa wykonała skarbonkę na potrzeby „Góry Grosza”.

   

  Po przeliczeniu monet przez wolontariuszy wybraliśmy ZŁOTĄ KLASĘ, czyli taką, która zebrała najwięcej grosików.

   

  Złotą klasą została klasa VII, która zebrała 59,50zł.

   

  Pozostałe wyniki przedstawiają się następująco:

   

      2 MIEJSCE –KLASA V – 57,10 zł

      3 MIEJSCE – KLASA I – 53,67 zł

      4 MIEJSCE –KLASA II – 52,42 zł

      5 MIEJSCE – KLASA III - 17,21 zł

      6 MIEJSCE –KLASA IV  -13,77zł 

    

  Razem- 282,29 zł

   

  Dziękujemy członkom SKO za udział w akcji!

 • SZKOLNE SPOTKANIE WIGILIJNE

   

  W ostatnim dniu zajęć lekcyjnych przed przerwą świąteczną cała społeczność naszej szkoły spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia.

  Jest to szczególny dzień w tradycji naszej szkoły, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

  Już od rana w klasach unosił się zapach świątecznych potraw, wigilijna kapusta pachniała w odświętnie udekorowanej stołówce szkolnej, płonęły świece i rozbrzmiewały radośnie kolędy.
  W świąteczną atmosferę wprowadziły nas Jasełka przygotowane przez dzieci z przedszkola pod kierunkiem p. Ewy Szewczyk oraz p. Agnieszki Kliszcz.
   Młodzi artyści zachwycili swoimi umiejętnościami aktorskimi, pięknymi strojami i świąteczną scenografią.

  Po występach przedszkolaków przyszedł czas na kolędy. Sandra Kapica z kl. II oraz Weronika Żołkoś z kl. V zaprezentowały kolędy wykonane podczas I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez SP Kolonia Tarnogóra. Zajęły tam III miejsce. Do konkursu przygotowała je p. M. Repeć. 

  Następnie wszyscy, zgodnie z tradycją wspólnie śpiewali ulubione kolędy.
  Najważniejszą chwilą tego dnia było łamanie się opłatkiem, a moc składanych szczerze życzeń wypełniła cały szkolny budynek.

 • INFORMACJE O ZIMOWISKU DLA DZIECI ROLNIKÓW

 • 10 ZASAD BEZPIECZNEGO INTERNETU - INFORMACJE WAŻNE DLA RODZICÓW

  10 zasad bezpiecznego internetu - informacje ważne dla Rodziców

  10-zasad-bezpiecznego-korzystania-z-internetu-1457988103.pdf

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SKO

  W dniu 20.12.2017r. odbył się apel podsumowujący konkurs plastyczny na „Kartkę świąteczną”, którego organizatorem był Bank Spółdzielczy w Izbicy. W konkursie wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły.

  I miejsce uzyskał Szymon Warchoł uczeń klasy III. Gratulacje i nagrodę rzeczową ufundowaną przez organizatora wręczyła p.Danuta Naklicka-opiekun SKO. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodką nagrodę pocieszenia.

 • XVI SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

       Dnia 15.12.2017r. w Szkole Podstawowej w Wirkowicach odbył się XVI Turniej Tenisa Stołowego  organizowany przez UKS ''WIGOR'', a VIII o Puchar Radnego Gminy Izbica Sołectwo Wirkowice Pana Bogusława Suszka. W turnieju udział wzięli chłopcy i dziewczęta z klas IV-VII. Turniej był rozgrywany w 3 kategoriach:

   

                      I kategoria: kl IV-V chłopcy

  • 1 miejsce Sowa Łukasz kl IV
  • 2 miejsce Repeć Jakub kl IV
  • 3 miejsce Repeć Kacper kl V
  • 4 miejsce Burak Daniel kl IV

   

                      II kategoria: kl VI -VII chłopcy  

  • 1 miejsce Czochrowski Kacper kl VII
  • 2 miejsce Sowa Michał kl VII
  • 3 miejsce Jopa Michał kl VII
  • 4 miejsce Jachorek Maciej kl VII     

   

                      III kategoria: kl IV -VII dziewczęta

  •  1 miejsce Parol Julia kl VII
  • 2 miejsce Usydus Natalia kl V
  • 3 miejsce Mazurek Wiktoria kl VI
  • 4 miejsce Dudek Julia kl V

   

     Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Pani Dyrektor Olech Ewa i Pociecha Paweł.

 • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM KRUS-U

  W dniu 15.12.2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Inspektorem KRUS-u p.Piotrem Padzińskim pod hasłem „Bezpieczny uczeń na wsi”.

     Spotkanie miało na celu modelowanie pozytywnego i otwartego odbioru problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy jako sposobu na spokojne i bezpieczne dzieciństwo w obejściu gospodarstwa wiejskiego. Po krótkiej pogadance dla uczniów klas I-III odbył się konkurs obrazkowy. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami. Zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.Kolejność wyboru nagród została wyłoniona w drodze losowania.

     Spotkanie było bardzo pouczające, a nagrody sprawiły, że również bardzo atrakcyjne.

   

 • MIKOŁAJKI :)

   

  6 grudnia – jak dobrze wiecie
  Święty Mikołaj chodzi po świecie.
  Dźwiga swój worek niezmordowanie.
  I każde dziecko prezent dostanie.

  W kalendarzu zapisany jest dzień, który niesie wiele radości, zabawy i upominków – to dzień 6 grudnia tzw. Mikołajki. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie spotkań z Mikołajem dla uczniów szkoły i oddziału przedszkolnego. 

  W oczekiwaniu na przyjazd zacnego gościa zgromadzeni uczniowie, nauczyciele oraz rodzice obejrzeli inscenizację pt. „Kosmiczne Mikołajki” przygotowaną przez uczniów klasy II pod kierunkiem wychowawczyni- p. M. Repeć.

  Pod koniec przedstawienia zapanowała wielka radość i poruszenie na sali, bo Mikołaj zapukał do okien szkoły. A po chwili znalazł się między nami i pomimo zmęczenia długą drogą rozdawał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Prezenty dostały wszystkie przedszkolaki i uczniowie szkoły – więc chyba z grzecznością nie jest u nas źle.

  Na koniec dzieci podziękowały Mikołajowi i poprosiły, aby przybył  znów za rok.

 • WIECZÓR ANDRZEJKOWY

  30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych. W zabawie zorganizowanej przez SU przy współudziale przedstawicieli rodziców brali udział wszyscy uczniowie naszej  szkoły. Chłopcy z klasy VII zadbali o dobrą muzykę, a dziewczynki z klas IV-VII przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość między innymi z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli. 

  Dla głodnych Rada Rodziców i SU przygotowali sklepiki z frytkami, domowym ciastem, napojami i słodyczami.

  Dyskoteka andrzejkowa zakończyła się w dobrym i radosnym nastroju.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu zabawy andrzejkowej oraz Julii Parol i Martynie Zielonce za przygotowanie wróżb.

 • ŚLUBOWANIE

  29 listopada b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

  Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości, rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarcze szkolne, upominki od Rodziców i Dyrektor SOO w Izbicy-pani Anny Olech-Bartoń. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

                                                    Kochane Pierwszaki!

  Cieszę się, że jesteście już uczniami i życzę Wam sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością. Powodzenia!

                                                                                                                  Wychowawczyni

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
  Wirkowice Drugie 20
  22-375 Izbica
 • 84 6183175

Galeria zdjęć