W dniu 27 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy II zmierzyli się z tabliczką mnożenia. W klasowym konkursie wyłoniliśmy Mistrza i Wicemistrza Tabliczki Mnożenia. Konkurs miał kilka etapów, ponieważ poziom był wyrównany i po pierwszej turze zadań w grze pozostały Emilia Wójcik i Hanna Duda. Dopiero kolejny etap wyłonił zwycięzcę , którym została Hanna Duda. Wicemistrzem została Emilia Wójcik.
Gratuluję Mistrzyniom i życzę dalszych sukcesów w „labiryntach” Matematyki.
Wychowawczyni Danuta Naklicka
Gratulacje dla Amelii Danielak za zajęcie II miejsca w konkursie wiedzy pożarniczej!
Nasza Uczennica z klasy IV w dniu 21 kwietnia 2023 r. reprezentowała Gminę Izbica
w powiatowych eliminacjach 45. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w KP PSP w Krasnymstawie.
Do eliminacji powiatowych przystąpiło 23 uczniów z 20 szkół. Eliminacje przeprowadzono w 3 grupach wiekowych.
Amelka startowała w grupie I - kategorii uczniów klas I-IV i walczyła w dogrywce o I miejsce! W nagrodę otrzymała rolki i inne dodatkowe upominki.
Brawo Amelka!
Moduł I: Co w trawie piszczy
Zadanie 1: Surviwalowe wyzwania
Uczniowie klasy IV realizowali treści z obwodów prostokątów i kwadratów na terenie dookoła szkoły. Dzieci pracowały w dwóch drużynach: dziewczynki i chłopcy. Rywalizując między sobą wyszukiwali przedmioty o kształcie prostokąta lub kwadratu. Przy użyciu taśm mierniczych i metrowych mierzyli długości boków i obliczali ich obwody.
Dnia 14.04.2023 w Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej chłopców rocznik 2010 i młodsze. W turnieju wzięło udział 10 szkół z powiatu Krasnystaw.
Wyniki zawodów:
Kategoria chłopców:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Żółkiewce
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Izbicy
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Fajsławicach
VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie
VII miejsce - Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
VIII miejsce - Szkoła Podstawowa w Gorzkowie
IX miejsce - Szkoła Podstawowa w Małochwieju
X miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Krasnymstawie
Szkołę Podstawową w Wirkowicach reprezentowali uczniowie:
Bida Szymon – klasa V
Kapica Mateusz – klasa V
Szewczuk Maciej – klasa V
Sowa Dawid – klasa VI
Warchoł Filip – klasa VI
Krakowiak Kacper – klasa VI
Repeć Eryk – klasa VII
Kamiński Ksawery – klasa VII
Opiekunem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wirkowicach był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Pociecha.
Dnia 13.04.2023 w Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie odbył się Powiatowy Turniej Piłki nożnej dziewcząt rocznik 2010 i młodsze. W turnieju wzięło udział 4 szkoły z powiatu Krasnystaw
Wyniki zawodów:
Kategoria dziewcząt:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Małochwieju
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Izbicy
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
Szkołę Podstawową w Wirkowicach reprezentowały uczennice:
Bida Amelia – klasa V
Warchoł Maja – klasa V
Jagoda Milena – klasa V
Dudek Julia – klasa VI
Mróz Julia – klasa VII
Mróz Maja – klasa VII
Kapica Sandra – klasa VII
Opiekunem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wirkowicach był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Pociecha.
Moduł IV: Nie tylko na planszy
Zadanie 5: Minecraft na kartce
Uczniowie klasy IV realizowali na matematyce kolejne zadanie projektowe. Realizując treści z wzajemnego położenia odcinków i mierzenia ich długości rysowali postacie minecraft na kratkowanym papierze. Jak okazało się nie tak łatwo narysować postać używając tylko odcinków wzajemnie prostopadłych lub równoległych.
W dniu 3 kwietnia uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zdalnym spotkaniu z p. Iwoną Lipską – pracownikiem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu. Uczniom została przedstawiona szczegółowo oferta edukacyjna zamojskiego ,, Ekonomika”: dowiedzieli się o kierunkach kształcenia, możliwościach odbycia praktyk oraz o zdobywanych kwalifikacjach. Przedstawiony został również harmonogram naboru oraz narzędzia do rejestracji kandydata online. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne przy wyborze szkoły średniej.
W dniu 30 marca 2023 roku uczniowie klasy II i III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”, który miał na celu sprawdzić wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej i społecznej wraz z elementami pozostałych kompetencji na poziomie klas 1-3 szkoły podstawowej. W naszej szkole konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: z klasy II –wzięło w nim udział 5 uczniów; z klasy III - także 5 uczniów.
Konkurs był testem jednokrotnego wyboru składającym się z 21 pytań. Do każdego pytania podane zostały 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Skala trudności pytań konkursowych została tak przygotowana, aby wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił. Czas pisania testu wyniósł 60 minut. Nasi uczniowie rozwiązali test, odpowiadając na 21 pytań jednokrotnego wyboru. Prace konkursowe zostały wysłane komisji, a nam pozostaje czekać na ogłoszenie wyników. Zróżnicowany stopień trudności pytań konkursowych dał szansę wzięcia udziału wszystkim uczniom oraz możliwość sprawdzenia się na forum ogólnopolskim poprzez możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski. Uczniowie uczestniczący w ogólnopolskim konkursie, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymają dyplom uznania. Najlepsi otrzymają tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu, dyplomy i atrakcyjne nagrody. Prace konkursowe zostały wysłane komisji, a nam pozostaje czekać na ogłoszenie wyników.
Gratulujemy zabawy i intelektualnego współzawodnictwa !!!
Wychowawczynie klas II i III
28 marca uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl „Czerwony kapturek” realizowany w ramach projektu iTeatr z Teatru Lalki i Aktora w Łomży.
Autor: Jan Brzechwa
Adaptacja i reżyseria: Jarosław Antoniuk
Scenografia: Eva Farkašova
Muzyka: Bogdan E. Szczepański
Choreografia: Jacek Gębura
Obsada:
- Beata Antoniuk
- Miłosz Cieślik
- Marzanna Gawrych
- Agnieszka Horniczan
- Tomasz B. Rynkowski
- Rafał Swaczyna
"Czerwony kapturek" to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl. Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie lalki tworzone są w trakcie gry z różnych elementów codziennego użytku. Spektakl opowiada o samotności dziecka, jego marzeniach i nadziei prostymi emocjami oraz nieskomplikowanymi środkami teatralnymi. Gra aktorska wciągnęła dzieci, które przeżywały razem z Kapturkiem wszystkie emocje: ufność, radość, strach, poczucie zwycięstwa. Spektakl odniósł znaczący sukces w Europie: był grany w kilku krajach na festiwalach, zdobył trzy Grand Prix, liczne nagrody za reżyserię i scenografię oraz aktorskie. Do zobaczenia na kolejnym spektaklu.
W dniu 23 marca uczniowie klasy VIII odwiedzili ZSCKR w Siennicy Różanej. Dzięki uprzejmości nauczycieli i uczniów mogliśmy uczestniczyć w zajęciach warsztatowych w pracowni gastronomicznej oraz zwiedzić wszystkie obiekty placówki: budynek szkoły wraz ze strzelnicą, internat oraz warsztaty.
Pani wicedyrektor szczegółowo zapoznała ośmioklasistów z ofertą edukacyjną szkoły, procedurami uzyskiwania kwalifikacji zawodowych oraz możliwościami udziału w innowacjach pedagogicznych. Było nam niezmiernie miło gościć w ZSCKR Siennica Różana.
W roku 2023 przypada 550 rocznica urodzin oraz 480 rocznica śmierci wielkiego polskiego uczonego Mikołaja Kopernika. Aby przybliżyć jego postać i osiągnięcia 21 marca w naszej szkole odbył się ,,Wieczór z Kopernikiem” przygotowany przez p.Ewę Szewczyk, p.Małgorzatę Kowalczyk, p.Marię Karpińską oraz p.Annę Szuryga. Zaproponowane zajęcia miały na celu przybliżenie życiorysu i osiągnięć wielkiego polskiego uczonego oraz ukazanie innego oblicza przedmiotów przyrodniczych, których nauka nie zawsze przychodzi łatwo. W ciągu tych kilku popołudniowych godzin, uczniowie poznali historię życia Mikołaja Kopernika, dowiedzieli się jak zbudowany jest teleskop i nasz Układ Słoneczny. Wiedzą już także, co gołym okiem można zaobserwować na nocnym niebie oraz jak zrobić domowe laboratorium chemiczne. Uczniowie, którzy zdecydowali się na udział w zajęciach, pracowali z ogromnym zaangażowaniem.
21 marca czyli Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole uczniowie obchodzili pod znakiem dobrego humoru. Zabawa zaproponowana przez Samorząd Uczniowski polegała na ubraniu do szkoły piżamy lub innego elementu garderoby kojarzonego ze snem. Wszystkim, którzy włączyli się do zabawy składamy serdeczne podziękowania.
Moduł IV: Nie tylko na planszy
Zadanie 1: Tangramy
Uczniowie klasy VI realizowali na matematyce kolejne zadanie projektowe. Realizując treści z pól powierzchni figur płaskich zapoznali się z tangramami. Porównywali pola ułożonych z tych samych elementów figur. Losowali wzory i układali na czas dany obrazek. Za rywalizację zostali nagrodzeni ocenami.
15 marca 2023 r uczniowie klasy VIII uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „ Zawodowy strzał w 10”. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Lubelski Kurator Oświaty we współpracy ze Starostwem Powiatowym zorganizowali kampanię informacyjno - promocyjną dotyczącą oferty szkolnictwa branżowego z terenu powiatu Krasnystaw. Uczniowie mieli możliwość uzyskać informacje o przebiegu procesu kształcenia i możliwościach jakie dają szkoły branżowe. Ciekawe stoiska oraz rozmowy z przyszłymi absolwentami poszczególnych szkół pozwoliły poznać tajniki wielu zawodów.
UWAGA RODZICE
DZIECI SIEDMIOLETNICH ROCZNIK 2016
I SZEŚCIOLETNICH ROCZNIK 2017
Z OBWODU SZKOŁY W WIRKOWICACH I SPOZA OBWODU
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wirkowicach informuje, że prowadzi nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024.
Dzieci siedmioletnie rozpoczynają naukę obowiązkowo.
Dzieci sześcioletnie mogą rozpocząć naukę w klasie pierwszej na wniosek rodziców, pod warunkiem, że uczęszczały do przedszkola/oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023.
Wnioski dla dzieci sześcioletnich rocznik’2017 - zał nr 2 i karty zgłoszeń dzieci siedmioletnich’2016 - zał nr 1, które po raz pierwszy idą do szkoły proszę składać w szkole do dnia 31 marca 2023 r. Dokumenty – zał nr 1 i zał nr 2 do pobrania w wersji papierowej znajdują się również w budynku szkoły.
Podczas nauki zapewniony jest bezpłatny dowóz dzieci do szkoły powyżej 3 km od miejsca zamieszkania oraz płatny dla zainteresowanych. Organizowane są zajęcia kreatywne i wyrównawcze. Po zajęciach edukacyjnych do czasu odwozu czynna jest świetlica szkolna. Dożywianie w postaci drugiego dania organizowane jest w formie cateringu i finansowane przez GOPS w Izbicy dla uczniów kwalifikujących się oraz odpłatnie dla chętnych do dożywiania.
Serdecznie zapraszam wszystkie sześcio i siedmiolatki do macierzystej szkoły w Wirkowicach!
Dyrektor szkoły
Ewa Olech
Moduł VI: Świąteczna matematyka
Zadanie: Dzień Liczby π
14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Matematyki, jednocześnie dzień też jest Świętem Liczby Pi. W naszej szkole z tej okazji powstała okolicznościowa gazetka oraz został ogłoszony konkurs plastyczny dotyczący liczby Pi.
Najmłodsi uczniowie z klas I- III mieli za zadanie wykonać wiosenny pejzaż z wykorzystaniem motywu kół i okręgów. W tej grupie wiekowej wpłynęło 12 prac, których autorami byli: Julia Warchoł, Amelia Suchodolska, Lena Sadowska, Emilia Wójcik, Hanna Duda, Michał Czochrowski, Filip Czochrowski, Mikołaj Izydorski, Kamil Bida, Kewin Szewczyk, Jakub Kiełbus oraz Dawid Repeć. Wszystkie prace w tej grupie wiekowej zostały nagrodzone.
Druga kategoria wiekowa obejmowała kl. IV- V, a zadanie polegało na wykonaniu plakatu o informującego o obchodach Dnia Liczby Pi. Wpłynęły trzy prace wykonane przez:
Amelię Bidę
Szymona Bidę
Macieja Szewczuka
Wszystkie trzy prace dostały równorzędne nagrody.
Trzecia grupę stanowili uczniowie klas VI-VIII. Należało wykonać lapbooka dotyczącego liczby Pi. W tej grupie wpłynęło 6 prac.
I miejsce- Emilia Świstowska kl.VI
II miejsce – Sandra Kapica kl. VII
III miejsce – Julia Dudek kl. VI
Nagrodzone zostały ponadto prace:
Mai Mróz, Julii Mróz oraz Przemysława Mroza- wszyscy uczniowie klasy VII.
Wszystkim osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Moduł V: Historyczne zmagania
Zadanie 5: Polska szkoła matematyki
W ramach realizacji zadania projektowego uczniowie klasy VII wyszukiwali w internecie informacje o życiu i osiągnięciach polskich matematyków. Każdy uczeń opracowywał informacje do wydruku o jednej postaci. Uczniowie dzięki wykonywaniu tego zadania poznali słynnych polskich matematyków, jak również nazwy nowych dla nich działów matematyki (np.topologia, teoria mnogości, analiza matematyczna).