25 października 2019 r. w naszej szkole odbyły się otwarte zajęcia plastyczno-literackie, które poprowadziły Pani Beata Szewczyk i Pani Renata Jasielska. Zajęcia inspirowane były literaturą o tematyce jesiennej. Uczniowie klasy V wraz z rodzicami wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych. Wspólne prace zostały zaprezentowane na wystawie w naszej szkole.
R.J.
Dnia 25.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Orłowie Drewnianym odbyły się Gminne zawody w badmintona. W zawodach udział wzięły 4 szkoły z terenu Gminy Izbica:
Turniej rozgrywany był w kategorii wiekowej VII – VIII klasa chłopcy i dziewczęta. System rozgrywek to każdy z każdym. Szkoła Podstawowa w Wirkowicach zajęła:
Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Pociecha.
21 października uczniowie klas III - V uczestniczyli w niecodziennych zajęciach edukacyjnych w Lublinie. W ramach Dnia z programowaniem nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Lubelskim Parku Naukowo -Technologicznym. Warsztaty miały atrakcyjną formę, nowoczesne narzędzia oraz cel: rozwijanie u dzieci szeregu kluczowych kompetencji, np. umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów. W pierwszej części zajęć uczniowie zobaczyli, że Minecraft to nie tylko gra, ale także świetne narzędzie do nauki przez zabawę. Przy użyciu symbolicznych bloków obrazkowych dzieci przeniosły się w świat różnorodnych misji edukacyjnych pełnych wymagających zadań. Podczas warsztatów uczestnicy przypomnieli sobie Robotykę Lego WeDo, uczniowie samodzielnie budowali roboty z Lego i wprawiali je w ruch. Po warsztatach z informatyki uczniowie mieli okazję uczestniczenia w zajęciach rekreacyjnych w Centrum Rozrywki i Rekreacji MAGIC PARK. W parku rozrywki dzieci korzystały z wielu atrakcji: 3-poziomowego rurowego placu zabaw, dmuchanej zjeżdżalni, dmuchanego placu zabaw, ścianki wspinaczkowej, basenów z piłeczkami, zjeżdżalni tubowych, spiralnych i falistych, labiryntów i torów przeszkód. Po dwugodzinnych zajęciach udaliśmy się na obiad. Po obiedzie zadowoleni wróciliśmy do domu. Opiekunami na wycieczce były p.Bożena Podolak i p.Renata Bęben.
R.B.
W październiku w naszej szkole odbył się Szkolny turniej warcabowy. W turnieju wzięli uczniowie klas IV - VIII. W każdej klasie został wyłoniony "warcabowy MISTRZ" i "warcabowy WICEMISTRZ".
Klasa IV
Warcabowy MISTRZ – Daniel Kapica
Warcabowy WICEMISTRZ – Ksawery Kamiński
Klasa V
Warcabowy MISTRZ – Kinga Sowa
Warcabowy WICEMISTRZ – Kamil Jagoda
Klasa VI
Warcabowy MISTRZ – Oliwia Kotuła
Warcabowy WICEMISTRZ – Iwona Bida
Klasa VII
Warcabowy MISTRZ – Kacper Repeć
Warcabowy WICEMISTRZ – Julia Dudek
Klasa VIII
Warcabowy MISTRZ – Paweł Burak
Warcabowy WICEMISTRZ – Sebastian Kotuła
Nstępnie spośród najlepszych graczy został wyłoniony MISTRZ WARCAB.
Został nim Sebastian Kotuła z kl.VIII.
Gratulujemy!
Wycieczka szkolna do Poleskiego Parku Narodowego odbyła się w piękny i słoneczny dzień 18 października 2019r. 27 uczestników dotarło o godz. 9.00 do siedziby PPN. Swoją przygodę z parkiem rozpoczęliśmy od filmu edukacyjnego traktującego o historii PPN, jak i jego dniu dzisiejszym. Następnie przeszliśmy do Ośrodka Żółwia Błotnego, którego celem jest przedłużenie jego gatunku na ziemi. Mieliśmy rzadką okazję podziwiania żółwi, a od naszej przewodniczki Patrycji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na jego temat. Kolejnym punktem wycieczki było przejście Ścieżki Dydaktycznej „Dąb Dominik” gdzie mogliśmy podziwiać unikatową florę, a także podziwiać rozległe jezioro z poziomu ruchomego molo. Później dojechaliśmy do Muzeum PPN, gdzie pani przewodnik oprowadziła nas po jego ciekawych wnętrzach nawiązujących nie tylko do historii regionu, ale także ukazujących faunę i życie codzienne na Podlasiu.
Intensywny dzień obfitujący w wiele niecodziennych odkryć zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Jeszcze krótkie zakupy pamiątek z PPN w Centrum Informacji Turystycznej i powrót do szkoły.
Dziękuję pięknie uczestnikom za niepowtarzalną atmosferę.
S.R.
Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele
Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące.
Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące.
"Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za SERCE"
Tymi słowami pragniemy przekazać podziękowania za wielką cierpliwość,
wyrozumiałość i trud włożony w edukację każdej klasy.
Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły składamy gorące życzenia, radości na co dzień i spełnienia marzeń.
Samorząd Uczniowski
W dniu 10.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Izbicy odbyły się Gminne zawody w tenisa stołowego. W turnieju udział wzięły wszystkie szkoły z terenu Gminy Izbica. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych:
Poziom zawodów był bardzo wysoki i wyrównany. Wyniki jakie osiągnęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wirkowicach przedstawiają się następująco:
Pozostali zawodnicy i zawodniczki, którzy startowali w obu kategoriach wiekowych uplasowali się na dalszych pozycjach w klasyfikacji końcowej. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Pociecha.
Z okazji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w klasach III - VIII został przeprowadzony mini - konkurs wyłaniający "mistrzów" i "wicemistrzów" tabliczki mnożenia.
Mistrz Tabliczki Mnożenia:
Kl.III – Dawid Sowa
Kl.IV – Damian Wal
Kl.V – Martyna Repeć
Kl.VI – Oliwia Kotuła
Kl.VII – Anna Jakimiak
Kl.VIII – Maja Jachorek
Wicemistrz Tabliczki Mnożenia:
Kl.III – Emilia Świstowska
Kl.IV – Hubert Popik
Kl.V – Kinga Sowa
Kl.VI – Łukasz Sowa
Kl.VII – Jakub Tracz
Kl.VIII – Sebastian Kotuła
Gratulujemy!
W tym roku szkolnym z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na wybór "Najmilszego Chłopaka" z każdej klasy. Natomiast ze wszystkich chłopców naszej szkoły został wybrany Mster Szkoły. Wszyscy, którzy lubią tańczyć mieli okazję pobawić się na dyskotece zorganizowanej z tej okazji.
Nasi "najmilsi" wybrani przez koleżanki z klasy:
Klasa I – Hubert Duda
Klasa II – Mateusz Kapica
Klasa III – Dawid Sowa
Klasa IV – Ksawery Kamiński
Klasa V – Szymon Warchoł
Klasa VI – Łukasz Sowa
Klasa VII – Dawid Izydorski
Klasa VIII – Sebastian Skubikowski
Mister Szkoły - Sebastian Skubikowski - kl.VIII
Gratulujemy!
26 września 2019 roku uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wyciecze edukacyjnej do Lublina.
Pierwszy punkt programu obejmował wizytę na Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS oraz uczestnictwo w 60 Pokazach Fizycznych. Ciekawie przeprowadzone doświadczenia pokazały, że fizyka to nie tylko żmudne obliczenia ale niezwykłe zjawiska, które można zaobserwować w otaczającym nas świecie. Wizyta i spacer po Ogrodzie Botanicznym stanowiły kolejną atrakcję. Tutaj uczniowie mieli okazje podziwiać zarówno nasze rodzime, jak i egzotyczne gatunki roślin. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się alpinarium oraz szklarnie. Dobrych nastrojów nie zepsuł nawet rzęsisty deszcz, który towarzyszył uczestnikom wycieczki w czasie zwiedzania ogrodu. Opiekę na uczniami uczestniczącymi w wycieczce sprawowały:p. Ewa Olech, p. Beata Szewczyk oraz p. Anna Szuryga.
Uwaga Uczniowie oraz Rodzice również dzieci przedszkolnych!
Uczniowie i dzieci przedszkolne dojeżdżający do szkoły, którzy zgłosili się i figurują na liście dowozów zobowiązani są do wpłacania opłaty za bilet miesięczny do 5 dnia każdego miesiąca do pani Danuty Naklickiej, a dzieci przedszkolne do pani Ewy Szewczyk.
Nieuiszczenie opłaty jest równoważne z nie korzystaniem z dowozów z tym, że należy wcześniej zgłosić ten fakt do w/w pań lub dyrektora szkoły.
Opłata za bilet miesięczny w miesiącu październiku’2019 wynosi 61,30 zł.
W sytuacji kiedy ktoś chciałby dojeżdżać również musi na początku miesiąca zapisać się na listę dojazdów i do 5 dnia miesiąca wykupić bilet miesięczny.
Zobowiązuję wszystkich korzystających z płatnego dowożenia o przestrzeganie terminu wykupu biletu miesięcznego, aby zapobiegać nieprzyjemnym sytuacjom i terminowym rozliczaniem się z PKS Zamość.
Dyrektor szkoły
Ewa Olech
Uwaga Rodzice!
Wszystkich Rodziców klas I-VIII zapraszam na zebrania klasowe w dniu 20 września br. – piątek, od godz. 14. Wychowawcy podają lub piszą uczniom w dzienniczkach „swoje” godziny tak, aby rodzic mógł być w kilku klasach na zebraniu.
W tym samym dniu, po zebraniach i wyborach trójek klasowych jeden z nich, przedstawiciel klasy delegowany jest na zebranie z Dyrektorem szkoły w celu wybrania Rady Rodziców na rok szkolny 2019/2020.
Ze względu na ważność omawianych spraw proszę o obecność.
Dyrektor szkoły
Ewa Olech
UWAGA RODZICE TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW !
Informuję, że rodzice mają obowiązek dotyczący spełniania obowiązku nauki poinformować Wójta Gminy Izbica Pana Jerzego Lewczuka o miejscu nauki swojego dziecka w szkole ponadpodstawowej.
Informacje proszę złożyć jak najszybciej w UG w Izbicy na zamieszczonym do pobrania druku.
Dyrektor szkoły
Ewa Olech
Drugiego września 2019 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą świętą odprawioną w Parafialnym Kościele. Po poświęceniu przez Ks. Proboszcza Henryka Kozyrę przyniesionych przez uczniów plecakó i przyborów szkolnych uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się do szkoły na dalsze uroczystości. Ksiądz Proboszcz podkreślił i pochwalił Rodziców za liczne przybycie do Kościoła i towarzyszenia dzieciom w tak ważnym dla nich dniu.
Po uroczystym rozpoczęciu apelu w szkole i odśpiewaniu Hymnu Narodowego głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Olech witając wszystkich przybyłych.
Następnie w związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, wszyscy minutą ciszy uczciliśmy tych, którzy wywalczyli nam wolność poświęcając swoje życie. W imieniu własnym i wszystkich zebranych pozdrowiła również wszystkich kombatantów, których zaprosiła do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego zgodnie z akcją PRZERWANY MARSZ …”, która ma polegać na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanego przez fakt wybuchu II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Akcja „Przerwany marsz...” jest próbą stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.
Pani Dyrektor przekazała najważniejsze ustalenia dotyczące nowego roku szkolnego i życzyła uczniom, rodzicom i nauczycielom zapału i wytrwałości w kolejnym roku pracy pedagogicznej. Podkreśliła, że najważniejsza w szkole jest nauka i wychowanie i to będzie priorytetowym wspólnym zadaniem.
Następnie zaprosiła wszystkich uczniów do swoich sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.
RJ
Nadszedł czas wyczekiwanych wakacji. Pani Dyrektor, wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji. Zregenerowania sił do pracy w nowym roku szkolnym.
Samorząd Uczniowski
Uroczystość zakończenia roku szkolego 2018/2019 rozpoczęła się mszą św. o godz.9.30 w naszym kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali sie do szkoły na dalsze uroczystości. W szkole Pani Dyrektor Ewa Olech pogratulowała sukcesów uczniom i wręczyła im nagrody. Podziękowała również rodzicom za pracę na rzecz szkoły oraz przybyłym na uroczystość gościom. Po wystąpieniu Pani Dyrektor krótką część artystyczną przedstawiła klasa III. Po klasie III ze szkołą i nauczycielami w swoim wystąpieniu pożegnali się uczniowie klasy VIII. Po zakończonym uroczystym apelu rodzice i uczniowie klasy VIII zaprosili nauczycieli i pracowników szkoły na przepyszny tort pożegnalny. Dziękujemy rodzicom klasy VIII za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości zakończenia roku szkolnego.
R.B.
W bieżącym roku szkolnym kontynuowaliśmy w naszej szkole projekt "Eksperci Programowania" – uczniowie klasy I poznali podstawy programowania z użyciem programu Scratch Jr. Zajęcia prowadziła Pani Danuta Naklicka. Dodatkowym atutem projektu są zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków Lego WeDo 2, które w formie zabawy rozwijają kompetencje informatyczne, zdolność kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. Odbyło się 15 godzin zajęć w II semestrze roku szkolnego 2018/2019. Za kontynuowanie programu nasza szkoła została doposażona w 4 tablety Lenovo, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to pozwoli nam na kontynuowanie zajęć w kolejnych latach. Nauka programowania staje się stałym elementem programu nauczania w szkołach. W nowej podstawie programowej Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało jako szczególnie istotne wdrażanie w procesie edukacyjnym umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, programowania, posługiwania się aplikacjami i korzystania z różnych źródeł informacji.