• GMINNY KONKURS PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

      19 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Izbicy odbył się „Gminny konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej”. Wśród wykonawców znaleźli się też uczniowie naszej szkoły. Zdobyliśmy dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymał zespół uczniów z klasy VI i III w składzie Eryk Repeć, Sandra Kapica, Julia Dudek, Anna Jakimiak, Jakub Tracz i Natalia Usydus. Do konkursu przygotowała grupę  p.Małgorzata Repeć. Drugie wyróżnienie zdobyła Iwona Bida z klasy V przygotowana przez p.Renatę Jasielską. Natomiast nasza uczennica z klasy III Sandra Kapica otrzymała nagrodę Rady Rodziców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za promowanie naszej szkoły.

    • ZAPROSZENIE

    • DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

      "Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście  i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju."

      Mdr 3,2-3

    • WARSZTATY EDUKACYJNE Z HISTORII I INFORMATYKI W LUBLINIE

      26 października uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w niecodziennych zajęciach edukacyjnych w Lublinie. Pierwsze warsztaty odbyły się w Muzeum Lubelskim na Zamku. Temat zajęć to Średniowieczny zamek lubelski – jak zbudować rezydencję dla króla i rycerską twierdzę. Zajęcia rozpoczęły się od poznania od środka najstarszego zabytku wzgórza zamkowego – romańskiej wieży obronno- mieszkalnej. Uczniowie mieli również możliwość podziwiać panoramę Lublina z tarasu widokowego na wieży. Następnie grupa zwiedziła Kaplicę Trójcy Świętej. Po zwiedzaniu uczniowie przystąpili do budowania własnych średniowiecznych twierdz w zgodzie z poznanymi wcześniej regułami. Wszyscy bardzo ładnie włączyli się w zajęcia i w miarę mozliwości czasowych wykonali makiety twierdz. Po lekcji historii udaliśmy się w inne miejsce w Lublinie na zajęcia informatyczne. Od 10 do 18 października w całej Europie odbyły się tysiące wydarzeń promujących naukę programowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Z tej to okazji nasi uczniowie wzięli udział  w warsztatach zorganizowanych w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.  Podczas warsztatów uczestnicy przypomnieli sobie Scratch - obiektowy język edukacyjny przeznaczony do nauki podstaw programowania i za jego pomocą tworzyli własne animacje. W drugiej części zajęć uczniowie zobaczyli, że Minecraft to nie tylko gra, ale także świetne narzędzie do nauki przez zabawę. Przy użyciu symbolicznych bloków obrazkowych dzieci przeniosły się w świat różnorodnych misji edukacyjnych pełnych wymagających zadań. Po zajęciach edukacyjnych pojechaliśmy na zasłużony obiad do restauracji w Galerii Handlowej - Tarasy Zamkowe. Po obiedzie zadowoleni wróciliśmy do domu.

                                                                                                                               R.B.

    • GMINNE ZAWODY W BADMINTONA

      Dnia 24.10.2018r. w Szkole Podstawowej w Orłowie Drewnianym odbyły się Gminne zawody w badmintona w kategorii chłopców i dziewcząt kl. IV – VI. W turnieju udział wzięły 4 szkoły z terenu Gminy Izbica: Szkoła Podstawowa w Wirkowicach, Szkoła Podstawowa w Tarnogórze, Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach i Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym.

           W kategorii chłopców:

      I miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach

      II miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarnogórze

      III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wirkowicach

      IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym

       

          W kategorii dziewcząt:

      I miejsce: Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym

      II miejsce: Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach

      III miejsce: Szkoła Podstawowa w Tarnogórze

      IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Wirkowicach

       

      Szkołę Podstawową w Wirkowicach reprezentowali:

      • Teliga Marcin
      • Skubikowski Sebastian
      • Kapica Maria
      • Jakimiak Anna

       

      Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Pociecha.

       

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele

      Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.

      Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące.

      Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące.

      "Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce.

      Za dar najpiękniejszy, za SERCE"

      Tymi słowami pragniemy przekazać podziękowania za wielką cierpliwość,

      wyrozumiałość i trud włożony w edukację każdej klasy. 

       

      Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły składamy gorące życzenia, radości na co dzień i spełnienia marzeń.

                                                                                                           Samorząd Uczniowski

       

    • WARSZTATY Z NATIVE SPEAKEREM

      WARSZTATY Z NATIVE SPEAKEREM

       

      23 października 2018r. w KDK w Krasnymstawie, uczniowie klasy VI wzięli udział w niecodziennych warsztatach z native speakerem z Nowego Yorku – Jasonem Levine.

       

      Spotkanie było niezwykłe z wielu powodów: tematyka, forma, ale to jednak osobowość Jasona i jego hip-hopowy sposób w jaki podchodzi do nauczania języka angielskiego od razu sprawiły, że uczniowie weszli natychmiast w interakcje z Amerykaninem.

       

      Uczestniczyliśmy w dwóch sesjach warsztatowych:

       

      - English & Rap: Halloween is coming

      - English & Rap: Thanksgiving

       

       

      That's what's up!

       

      S.R.

       

    • WYCIECZKA DO WARSZAWY

      Dnia 11 października uczniowie klas III - VIII naszej szkoły w ramach upamiętnienia Rocznicy 100 - lecia Odzyskania Niepodległości odwiedzili stolicę Polski. Pobyt w Warszawie rozpoczęli od zwiedzania PGE Stadionu Narodowego trasą "Piłkarskie emocje". Następnie uczestnicy wycieczki spacerowali po Starym Mieście trasą: Zamek Królewski - Kolumna Zygmunta - Rynek Starego Miasta - Pomnik Bohaterów Warszawy Nike. Po spacerze wszyscy udali sie na obiad do jednej z warszawskich restauracji. Po obiedzie uczniowie klas III - V pojechali zwiedzać Muzeum Kolejnictwa, zaś starsi uczniowie klas VI - VIII zwiedzali w tym samym czasie Muzeum Powstania Warszawskiego. Po pobycie w muzeach w godzinach wieczornych wyjechaliśmy w drogę powrotną. Późnym wieczorem zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu. Opiekunami na wycieczce były: p.Renata Bęben, p.Renata Jasielska, p.Beata Szewczyk, p.Anna Szuryga.

    • SPOTKANIE ZE STUDENTAMI Z GRUZJI I RUMUNII

      04 października 2018r. nasza szkoła gościła studentów z Gruzji i Rumunii. Tamta i Ioan przyjechali do Polski na 6 tygodni w ramach programu AIESEC Volunteer. Bezpośrednie spotkanie i wymiany zdań umożliwiły nam poznanie kultur obu krajów, a także były świetną okazją do sprawdzenia siebie w komunikacji w języku angielskim "face to face". Zostały nam zaprezentowane nie tylko walory przyrodnicze państw, ale także zaprezentowano nam tańce, stroje narodowe, ciekawostki geograficzne jak i choćby pismo gruzińskie. Nasi wyjątkowi goście z daleka byli zaskoczeni miłym przyjęciem, a także spersonalizowanymi pamiątkami z symbolami Polski od uczniów naszej szkoły.

      Dziękujemy za wizytę!

    • DZIEŃ CHŁOPAKA :)

      W tym roku szkolnym z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na wybór "Najmilszego Chłopaka" z każdej klasy. Wszyscy, którzy lubią tańczyć mieli okazję pobawić się na dyskotece zorganizowanej z tej okazji.

      Nasi "najmilsi" wybrani przez koleżanki z klasy:

      • Mateusz Kapica - klasa I
      • Dawid Sowa - klasa II
      • Dawid Burak - klasa III
      • Filip Skubikowski - klasa IV
      • Sebastian Bogusławski - klasa V
      • Jakub Tracz - klasa VI
      • Sebastian Skubikowski - klasa VII
      • Kacper Czochrowski - klasa VIII

       

      Wybrani chłopcy otrzymali pamiatkowe dyplomy i drobne upominki.

      Gratulujemy!

       

       

    • VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      licencja_pl.pdf

      Z okazji VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia każdy kto chciał miał możliwość na długiej przerwie sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. "Sprawdzian" przygotowany był tak, że mogły wziąć w nim udział wszystkie dzieci, również te z klas młodszych, które dopiero zaczynają poznawać tabliczkę mnożenia.

      W klasach IV - VIII został przeprowadzony mini - konkurs wyłaniający "mistrzów" i "wicemistrzów" tabliczki mnożenia, do konkursu      po raz drugi włączyła się klasa III wyłaniając swojego „mistrza”.

      klasa III

      Mistrz tabliczki mnożenia: Ksawery Kamiński

      klasa IV

      Mistrz tabliczki mnożenia: Kinga Sowa

      Wicemistrz tabliczki mnożenia: Martyna Repeć

      klasa V

      Mistrz tabliczki mnożenia: Łukasz Sowa

      Wicemistrz tabliczki mnożenia: Oliwia Kotuła

      Klasa VI

      Mistrz tabliczki mnożenia: Julia Dudek

      Wicemistrz tabliczki mnożenia: Jakub Tracz

      Klasa VII

      Mistrz tabliczki mnożenia: Maja Jachorek

      Wicemistrz tabliczki mnożenia: Sebastian Kotuła

      Klasa VIII

      Mistrz tabliczki mnożenia: Julia Parol

      Wicemistrz tabliczki mnożenia: Michał Sowa

       Gratulujemy!

    • PRÓBNA EWAKUACJA

      25 września w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Całą akcję obserwowali i koordynowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Ewakuacja przebiegła sprawnie i szybko. W nagrodę uczniowie wzięli udział w pokazach strażackich, zapoznali się z budową i wyposażeniem wozu strażackiego oraz dowiedzieli się jak odpowiedzialna jest praca strażaka.

    • RAJD ROWEROWY KLASY V

      Rajd rowerowy – Wirkowice – Tarzymiechy – Wirkowice

      W dniu 20 września 2018 r. odbył się drugi rajd rowerowo-integracyjny klasy V. Uczestniczyli w nim uczniowie wraz z obecną wychowawczynią – p. Sylwią Rudnicką jak i poprzednią wychowawczynią p. Bożeną Podolak.

      Wyruszyliśmy o godzinie 8.400 spod szkoły w kierunku Tarzymiechów zatrzymując się po drodze na chwilę by podziwiać Izbicki Przełom Wieprza, który należy do obszaru chronionego Natura 2000. Z każdym kilometrem robiło się coraz cieplej więc w dobrych humorach w niedługim czasie dotarliśmy do „Alpaki Szajówka” w Tarzymiechach. Gospodarz – pan Marek Wróblewski, już na nas czekał by opowiedzieć z pasją i zaangażowaniem o swoim rzadko spotykanym jeszcze w Polsce stadzie. Uczniowie mogli nie tylko dowiedzieć się o hodowli alpak, ale także je nakarmić, pogłaskać czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Poznaliśmy m.in. przywódcę stada, a jednocześnie świeżo upieczonego ojca – Augusto, kilkudniowego Ariela, białego Miśka, czarnego Mańka czy bardzo puchatą Zuzię. Alpaki okazały się bardzo kontaktowe, przyjazne i żądne kontaktu z człowiekiem.

      Niestety czas nas już naglił więc po chwili na posiłek regeneracyjny ruszyliśmy w kierunku stajni Państwa Wierzchowskich w Tarzymiechach Pierwszych. Tutaj uczniowie dzięki uprzejmości p. Wierzchowskiej zwiedzili nie tylko stajnię, ale i halę, padok czy siodlarnię w zabytkowym budynku dawnego dworu. Poznaliśmy rasy poszczególnych koni, zasady ich pielęgnacji oraz mieliśmy możliwość  głaskania koni , źrebaka i kuca. W zwiedzaniu towarzyszyły nam psy rady Jack Russel terrier, weteranka rodu i młody aportujący Robin, który swoją energią skradł serca wielu z nas.

      Ostatnim już punktem naszego rajdu był MPR (Miejsce Przyjazne Rowerzystom) na wschodnim szlaku rowerowym Green Velo w miejscowości Tarzymiechy, gdzie rozpaliliśmy ognisko, odpoczęliśmy i zjedliśmy kiełbaski z grilla nabierając sił do drogi powrotnej. Po grillowym posiłku, pełni sił i z uśmiechem na twarzach ruszyliśmy na rowerach w kierunku szkoły. Miejmy nadzieję, że przed nami wiele wspólnie pokonanych kilometrów i wspólnych wspomnień.

      S.R.

    • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

      Akcja „Sprzątanie świata” ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Jej ideą jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i poszanowanie zasobów naturalnych. To także zachęta do dbania o środowisko. 

      Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Każda klasa miała wyznaczony teren, który został solidnie wysprzątany. Młodsze dzieci porządkowały teren najbliższy szkole, starsi uczniowie rozeszli się w „cztery strony świata”. Efekty pracy były zadowalające, widać, że każdego roku jest mniej śmieci – to nasz wielki sukces. Jednak upłynie jeszcze wiele czasu, nim wszyscy ludzie zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości.

    • WYCIECZKA EDUKACYJNA KLAS VII I VIII DO LUBLINA

      Dnia 10 września uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawczyniami p.R.Jasielską i p.R.Bęben byli na wycieczce edukacyjnej w Lublinie. Pierwszym punktem programu wycieczki był seans "Dywizjon 303. Historia prawdziwa." w Cinema City Lublin - Plaza. Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Następnym punktem programu wycieczki były pokazy fizyczne na UMCS w Lublinie. Pokazy dotyczyły czterech bloków tematycznych: Błękitna planeta, Fizyka latania, Fizyka zabawek i Światło i oko. Po dużej dawce wiedzy z fizyki uczestnicy wycieczki udali sie na obiad do restauracji w Tarasach Zamkowych. Wycieczka była ciekawą lekcją historii i fizyki i podobała się uczniom.

    • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

      Rok szkolny 2018/2019 rozpoczniemy dnia 3 września tj. poniedziałek uroczystą mszą świętą o godz.8.30 w naszym kościele parafialnym. Następnie przejdziemy do szkoły na dalsze uroczystości. 

    • OBCHODY 75 ROCZNICY WYSIEDLENIA WIRKOWIC

      OBCHODY 75- ROCZNICY WYSIEDLENIA WIRKOWIC       
       I ODSŁONIĘCIE PAMIĄTKOWEJ TABLICY JUBILEUSZU 100-LECIA NIEPODLEGŁEJ POLSKI

            5 sierpnia 2018 roku  był dla społeczności Wirkowic i Szkoły Podstawowej w Wirkowicach  dniem wyjątkowym. W ramach 100-lecia Niepodległej obchodzonej w całej Polsce w roku 2018  uczniowie również podkreślili swój patriotyzm.  Obchodziliśmy Jubileusz 75-lecia  wysiedlenia  Wirkowic. Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Izbica i nasza Szkoła Podstawowa w Wirkowicach.

      Obchody  rozpoczęły się  mszą świętą  w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach, której przewodniczył Proboszcz Parafii Ks. kan. Henryk Kozyra. Ksiądz Henryk wygłosił merytoryczne kazanie, w którym oddał hołd wszystkim, którzy walczyli  za wolną Polskę.
      Był też czas na zabranie głosu przez zaproszonych gości i gospodarza uroczystości. Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk  przedstawił   historię wysiedlenia Wirkowic.

      Głos zabrał również Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak chwaląc nas jako społeczność pamiętającą
       o tak ważnej rocznicy i  licznie uczestniczącej  w patriotycznej uroczystości.
      Przewodnicząca Rady Gminy Izbica Pani Wioletta Niedźwiecka w swoim wystąpieniu doceniła starania radnego Sołectwa Wirkowice Pana Bogusława Suszka w organizację rocznicy wysiedlenia wioski i tym samym pamięć o tych tragicznych dla Wirkowic dniach.

      Msza zakończyła się poświęceniem i  odsłonięciem na budynku kościoła pamiątkowej tablicy Jubileuszu 100-lecia Niepodległej Polski. Aktu tego dokonali Ks. Proboszcz Henryk  Kozyra oraz  Starosta Krasnostawski  Pan Janusz Szpak,  Przewodnicząca Rady Gminy Izbica Pani Wioletta Niedźwiecka, Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk i mieszkaniec Wirkowic Pan Jachorek.   

      Po nabożeństwie wszyscy udali się na plac przed pomnikiem ku czci ofiar wysiedlenia i pomordowanych
      w czasie wojny.  Złożono wieniec  z ramienia  Posłanki na Sejm RP Pani Teresy Hałas przez Przewodniczącą Rady Gminy Izbica Panią Wiolettę Niedźwiecką, a kolejny złożył  Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk. Dalsza część uroczystości odbywała się  na placu przed Domem Kultury w Wirkowicach.

      Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk powitał przybyłych gości. Naszą uroczystość zaszczycili również  Dyrektorzy szkół  Gminy Izbica  z Panią Anną Olech Bartoń Dyrektorem Samorządowego Ośrodka Oświaty
      w Izbicy, Wicewójt Gminy Pani Małgorzata Run, radni  Gminy  Izbica. Obecny był również Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy  Pan Marcin Wojewoda. Licznie przybyli mieszkańcy Wirkowic i ościennych wsi.

      Część oficjalną jubileuszowego spotkania zakończył występ artystyczny w wykonaniu uczniów SP w Wirkowicach. Uczniowie w tym publicznym występie podkreślili wartości patriotyczne i historyczne ważne dla każdego prawdziwego Polaka. Promowali również szkołę oraz własne umiejętności recytatorskie i muzyczne. Galowy strój, szkolne tarcze i patriotyczne rekwizyty dopełniły niecodziennego występu.  

      Z wiązanką pieśni partyzanckich wystąpiły  także dzieci i młodzież z zespołu muzycznego  działającego przy Domu  Kultury w Tarnogórze, przygotowanego przez instruktora  Pana Antoniego Drzewieckiego. 

      Na zakończenie uroczystości Strażacka Orkiestra Dęta pod batutą Kapelmistrza Pana Czugały zaprezentowała pieśni patriotyczne, które nucili uczestnicy spotkania.

      Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii. 

      Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie na zawsze w  pamięci wszystkich uczestników…

       

    • ZAJĘCIA W DOMU KULTURY:)

      UWAGA UCZNIOWIE  SP W WIRKOWICACH!
       

              OD ŚRODY TJ. 08.08. br.  OD GODZ. 10°° PANI  ANETA CZOCHROWSKA  (PRACOWNIK) ZAPRASZA WSZYSKICH CHĘTNYCH  NA ZAJĘCIA 
      DO WIEJSKIEGO  DOMU  KULTURY W WIRKOWIACH.
      ZASADY KORZYSTANIA I UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH POZNACIE
      NA MIEJSCU.

      MIŁEGO SPĘDZANIA WAKACYJNEGO CZASU!

       

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

                    Dziękujemy Pani Dyrektor, wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły za troskę o nasz wszechstronny rozwój. Za nami wiele miesięcy nauki, przed nami dwa miesiące odpoczynku. Życzymy wszystkim udanych wakacji, aktywnego odpoczynku i wielu wspaniałych przeżyć, które pozostaną niezapomniane.

      Ruszajmy więc w upragnioną wędrówkę śladami lata!

      Zarząd Samorządu Uczniowskiego

    • X GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W TARZYMIECHACH

       

      19 czerwca 2018r. Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach  zorganizowała

      X Gminny Turniej Piłki Nożnej .

      W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas I-III. Rozegrano mecze każdy z każdym. Wygraliśmy dwa mecze z pięknym wynikem 3:0 i 2:0, niestety pozostałe zakończyły się porażką naszej drużyny. Zdobyliśmy III miejsce w klasyfikacji drużynowej i wróciliśmy z pucharem, a nasz  zawodnik zdobył puchar dla Najlepszego Gracza X edycji Turnieju. Ten zaszczytny tytuł zdobył Dudek Bartłomiej. Cała drużyna walczyła z poświęceniem o zdobycie goli i jesteśmy z siebie dumni.

           Dla wszystkich był  przewidziany poczęstunek. Do domu wracaliśmy we wspaniałych humorach.                                        

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
      Wirkowice Drugie 20
      22-375 Izbica

    Galeria zdjęć