20 października uczniowie klas I - VII wraz z opiekunami: p.B.Podolak, p.B.Szewczyk, p.R.Jasielską i p.R.Bęben pojechali na wycieczkę do Lublina. Program wycieczki zawierał zwiedzanie największej w Polsce edukacyjnej wystawy budowli z klocków LEGO. Największe wrażenie zrobił wykonany z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych. Samolot wykonany w skali 1:7 ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. W trakcie pobytu na wystawie dzieci mogły bawić się w Fun parku, czyli strefie zabaw z klockami oraz obejrzeć pokaz w Kinie Edukacyjnym, w którym prezentowany był świat nauki przez pryzmat klocków Lego. Bardzo dużą atrakcją były zajęcia w Parku Trampolin. Uczniowie pod opieką trenerów ćwiczyli w różnych strefach: parkour pro, ścieżek trampolinowych, zabaw, gier, basenów pro, akro pro, trampolin pro. Wycieczka zakończyła się obiadem w restauracji McDonald's. Wycieczka była wspaniałą integracją uczniów, bardzo podobała się dzieciom i opiekunom.
1. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”
2. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursów przedmiotowych na rok szkolny 2017/2018
19 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, organizatorem tego wydarzenia była Powiatowa Straż Pożarna z Krasnegostawu. W bardzo dobrym czasie 1 min 1 sek. wszyscy uczniowie (83 dzieci w tym przedszkolaki) oraz pracownicy (12 osób) opuścili budynek szkolny. Nie był to jednak koniec atrakcji – było jeszcze szkolenie pierwszej pomocy, pokaz sprzętu strażackiego, zwiedzanie samochodu oraz pokazy strażackie z użyciem wody i piany.
Szanowni nauczyciele!
W dniu Waszego święta składamy życzeń wiele:
aby Wam zdrowie stałym gościem było,
i aby nigdy Wam lat młodzieńczych nie ubyło,
byście chodzili uśmiechnięci zawsze,
a przez to lekcje będą ciekawsze,
byśmy Wam przysparzali jak najwięcej radości,
a jak najmniej trosk, zmartwień i przykrości,
i by przysłowie "Obyś cudze dzieci uczył" błogosławieństwem dla Was było,
a nam oleju w głowie od tego przybyło.
Ze swej strony całym sercem w tym pomóc pragniemy,
I w swych wysiłkach nigdy nie ustaniemy.
Wdzięczni uczniowie w pas się kłaniają,
Wyrazy hołdu dla Was składają!
Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy 13 października, uczciliśmy uroczystym apelem. Na apelu obecni byli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Apel rozpoczęły przedszkolaki, a następnie zaprezentowała się każda z klas od I do VII z króciutką częścią artystyczną. Na koniec uczniowie klasy VII złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wręczyli słotkie upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski. O nauczycielach pamiętali także przedstawiciele Rady Rodziców którzy podziękowali za trud i pracę wkładaną w wychowanie i naukę dzieci.
W dniu 12 października gościło w naszej szkole przenośne Planetarium organizujące pokazy nieba w specjalnym rozkładanym namiocie, przyjmującym kształt kopuły imitującej nieboskłon. Uczniowie w czasie pokazu zobaczyli Układ Słoneczny i zasady jego funkcjonowania, budowę poszczególnych planet, Księżyca, gwiazdy, gwiazdozbiory oraz wiele innych ciekawych zjawisk występujących we Wszechświecie. Rozgwieżdżone niebo oglądane pod kopułą planetarium pozostawiło niesamowite wrażenia. Była to niezapomniana przygoda, która ubarwiła i uatrakcyjniła ten dzień w naszej szkole.
Rajd rowerowy – Wirkowice – Tarzymiechy – Ruskie Piaski – Wirkowice
W dniu 29 września 2017 r. odbył się rajd rowerowo-integracyjny klasy IV. Uczestniczyli w nim uczniowie wraz z obecną wychowawczynią – p. Sylwią Rudnicką jak i poprzednią wychowawczynią p. Bożeną Podolak. Wyruszyliśmy mimo chłodu i wiatru o godzinie 9.00 spod szkoły w kierunku Tarzymiechów zatrzymując się po drodze na chwilę by podziwiać Izbicki Przełom Wieprza, który należy do obszaru chronionego Natura 2000. Z każdym kilometrem robiło się coraz cieplej więc postanowiliśmy zwiedzić oczko wodne „Sodoma” w pobliskiej miejscowości Kolonii Zamszany. Miejsce to, położone w kompleksie leśnym, dla większości okazało się nowym odkryciem. Dodatkowo dzięki wyjątkowemu połączeniu środowisk wodnego i leśnego stanowi piękny widok dla miłośników przyrody. Ośmieleni przebijającym się przez chmury słońcem, ruszyliśmy dalej w kierunku pałacu w Ruskich Piaskach z 1906 roku w którym obecnie mieści się dom pomocy społecznej. Zwiedzaliśmy także przyległy do pałacu, a zajmujący ponad 14 ha zespół parkowy wraz z ogrodem botanicznym i dostojnymi, starymi wierzbami oraz grabami. Niestety czas nas już naglił więc po chwili na posiłek regeneracyjny ruszyliśmy w kierunku MPR (Miejsce Przyjazne Rowerzystom) na wschodnim szlaku rowerowym Green Velo w miejscowości Tarzymiechy. Droga powrotna okazała się nie lada wyzwaniem bo prowadziła przez piaszczystą drogę, jak sama nazwa miejscowości – Ruskie Piaski wskazuje. Mając jednak wizję grilla, a chłopcy dodatkowo czekającej ich niespodzianki przygotowanej przez koleżanki z klasy z okazji Dnia Chłopaka dotarliśmy szczęśliwie na miejsce gdzie czekał na nas już rozpalony ogień i przygotowane miejsce. Czekając na pieczone kiełbaski dziewczyny sprawiły niespodziankę Sebastianowi Bogusławskiemu wręczając mu własnoręcznie wykonany Dyplom Najsympatyczniejszego Chłopaka w klasie. Wszyscy klasowi koledzy otrzymali imienne kubki wraz z dedykacją w języku angielskim. Po grillowym posiłku, pełni sił i z uśmiechem na twarzach ruszyliśmy na rowerach w kierunku szkoły. Miejmy nadzieję, że przed nami wiele wspólnie pokonanych kilometrów i wspólnych wspomnień.
Pierwszą szkolna imprezą nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego był Dzień Chłopaka, obchodzonego 30 września.
Tego dnia wszystkie dziewczyny pamiętały o swoich kolegach. Złożyły chłopcom życzenia, wręczyły upominki, poczęstowały słodyczami a nawet zorganizowały przyjęcia w klasach.
Ponadto Samorząd Uczniowski przeprowadził w każdej klasie konkurs na „Super Chłopaka” danej klasy.
"Super Chłopakami" zostali:
kl.I - Łukasz Kapica
kl.II - Daniel Kapica
kl.III - Filip Skubikowski
kl.IV - Sebastian Bogusławski
kl.V - Jakub Tracz
kl.VI - Hubert Usydus
kl.VII - Michał Sowa
Wybrani chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
Uwieńczeniem tego święta była dyskoteka, która zapewniła wszystkim dobrą zabawę i masę śmiechu.
Takie wydarzenia pokazują, że w szkole nie tylko możemy się uczyć, ale również miło spędzać czas. Tymczasem już czekamy na następną dyskotekę- będą to Andrzejki!
Z okazji VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia każdy kto chciał miał możliwość na długiej przerwie sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. "Sprawdzian" przygotowany był tak, że mogły wziąć w nim udział wszystkie dzieci, również te z klas młodszych, które dopiero zaczynają poznawać tabliczkę mnożenia.
W klasach IV - VII został przeprowadzony mini - konkurs wyłaniający "mistrzów" i "wicemistrzów" tabliczki mnożenia, do konkursu w tym roku szkolnym włączyła się klasa III wyłaniając swojego „mistrza”.
klasa III
Mistrz tabliczki mnożenia: Kinga Sowa
klasa IV
Mistrz tabliczki mnożenia: Oliwia Kotuła
Wicemistrz tabliczki mnożenia: Łukasz Sowa
klasa V
Mistrz tabliczki mnożenia: Julia Dudek
Wicemistrz tabliczki mnożenia: Jakub Tracz
Klasa VI
Mistrz tabliczki mnożenia: Sebastian Kotuła
Wicemistrz tabliczki mnożenia: Maja Jachorek
Klasa VII
Mistrz tabliczki mnożenia: Kacper Czochrowski
Wicemistrz tabliczki mnożenia: Kacper Dominik
Gratulujemy!
Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Sprzątanie świata”. Po raz kolejny porządkowali okolice szkoły – zbierali śmieci i segregowali je. Na tym oczywiście akcja się nie skończyła – uczniowie kontynuowali prace porządkowe po południu w najbliższej okolicy swoich domów dając po raz kolejny dobry przykład wszystkim mieszkańcom Wirkowic.
W związku z tak pięknym jubileuszem jakim było 100 - lecie naszej szkoły, Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk ogłosił dla uczniów i objął patronatem konkurs plastyczny pt. " Moja szkoła". Ustalono kategorie klas I - III i IV - VII. Na konkurs zgłosiło swoje prace 12 uczniów.
Jury w składzie: Przewodniczący Komisji - Wicewójt Gminy Izbica pani Małgorzata Run, Dyrektor szkoły Pani Ewa Olech i pani Beata Szewczyk wyłoniło zwycięzców:
W kategorii klas I - III
I Miejsce ex aequo zdobyli:
Sandra Kapica - kl. I
Szymon Warchoł - kl. III
W kategorii kl. IV - VII
I Miejsce: Weronika Żołkoś - kl. V
II Miejsce: Ola Korona - kl. V
III miejsce: Beata Baran - kl. VII
Wyróżnienie otrzymał Hubert Usydus
Nagrody zostały wręczone wszystkim uczniom przez Wójta Gminy Izbica Pana Jerzego Lewczuka na uroczystości 100 - lecia naszej szkoły w dniu 10 września 2017 roku. Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa nagrodzonych prac oraz prac wszystkich uczestników: Julii Parol z kl. VII, Julii Dudek z kl. V, Natalii Usydus z kl. V, Anny Jakimiak z kl. V, Dawida Izydorskiego z kl. V, Tomasza Kapicy kl. V.
10 września 2017 roku był dla naszej szkolnej społeczności dniem wyjątkowym.
Obchodziliśmy jubileusz 100 - lecia szkoły oraz 50 - lecie funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Wirkowicach w obecnym budynku. |
Uroczystości połączone były z Gminną Inauguracją Roku Szkolnego 2017/2018. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Kościele parafialnym pod wezwaniem Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach, której przewodniczył Proboszcz parafii Ks. kan. Henryk Kozyra.
Po nabożeństwie wszyscy udali się na plac szkolny, gdzie dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy i posadzono dąb pamięci. Tablicę odsłonili: : Poseł na Sejm Rzeczypospolitej – Pani Teresa Hałas, Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak, Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wirkowicach Pani Ewa Olech.
Pamiątkowy dąb został posadzony przez Wójta Gminy Izbica oraz Radną Powiatu Krasnostawskiego Panią Elżbietę Makuch i Radych Gminy Izbica Sołectwo Wirkowice Pana Bogusława Suszka i Bogusława Franaszczuka.
Następnie Wójt Gminy Izbica, Pan Jerzy Lewczuk powitał przybyłych gości. Naszą uroczystość zaszczycili: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej – Pani Teresa Hałas, Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Dyrektor KO w Lublinie Delegatura w Chełmie – Pan Arkadiusz Kwieciński, Starszy Wizytator KO w Lublinie Delegatura w Chełmie – Pan Henryk Radej, Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak, radni powiatu i włodarze powiatowych państwowych instytucji i gminy z Przewodniczącą Panią Wiolettą Niedźwiecką. Obecni byli również strategiczni sponsorzy - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy Pan Marcin Wojewoda i lokalni przedsiębiorcy oraz przyjaciele szkoły – państwo Małgorzata i Robert Dubielowie.
W swoim przemówieniu Pan Wójt podzielił się refleksjami dotyczącymi reformy oświaty. Mówił też o funkcjonowaniu szkół w Gminie Izbica i planach na przyszłość.
Podczas uroczystości wręczone zostały medale „Zasłużony dla gminy Izbica”, które przyznaje gminna kapituła zgodnie z regulaminem. Otrzymali je: pośmiertnie Jan Kusiak - długoletni dyrektor szkoły, pani Elżbieta Makuch – mieszkanka Wirkowic i radna powiatu krasnostawskiego oraz Ks. kn. Henryk Kozyra Proboszcz parafii Wirkowice.
Dyrektor szkoły Pani Ewa Olech przedstawiła 100- letnią historię placówki i aktualne dokonania szkoły.
Podziękowała także emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkoły wręczając pamiątkowe tabliczki. Cieszy fakt, że dawni dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w tym zacnym jubileuszu.
Pani Dyrektor Olech słowa podziękowania skierowała również do kolejnych rad rodziców, którzy od lat wspierali i wspierają naszą szkołę. Są wzorem ludzi zaangażowanych w życie szkolne i przykładem altruistów.
Część oficjalną jubileuszowego spotkania zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
To jednak nie był koniec jubileuszowych atrakcji. Zabawa trwała do wieczora.
Wystąpiły dzieci i młodzież z zespołu tanecznego działającego przy Domu Kultury
w Tarnogórze, zespół muzyczny przygotowany przez instruktora Pana Antoniego Drzewieckiego, Kapela „Stryjowiacy”, duet artystyczny – Tomasz Głębocki, aktor Teatru Muzycznego w Lublinie i Pan Antoni Drzewiecki. I w końcu gwiazda wieczoru - Zespół LILI, na który czekali miłośnicy muzyki disco.
W budynku szkoły przez cały czas można było oglądać wystawy towarzyszące – prace plastyczne absolwentów, kroniki szkolne i archiwalne fotografie oraz aranżacje dawnej klasy szkolnej z rekwizytami z lat 60 i 70.
Ekspozycja cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczestników jubileuszu.
Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był pokaz sztucznych ogni.
Mamy nadzieję, ze ten dzień zostanie na zawsze w pamięci wszystkich uczestników…
PREZENTACJA MULTIMEDIALNA - JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIRKOWICACH
Materiały dotyczące ubezpieczenia NNW młodzieży i OC nauczycieli:
1. OWU COMPENSY
2. TABELA USZCZERBKÓW
3. ANEKS do TABELI USZCZERBKÓW
4. TABELA ŚRODKÓW SPECJALNYCH
5. INFORMACJE DOTYCZĄCE ZGŁOSZENIA SZKODY,
6. WNIOSEK DO ZGŁOSZENIA SZKODY
7. ZAKRES UBEZPIECZENIA
ZAKRES_UBEZPICZENIA_W_PIGULCE_II_.pdf
Zgloszenie_szkody_w_wersji_papierowejZgloszenie_szkody_osobiscie.pdf
Zgloszenie_Szkody_NNW_WNIOSEK.pdf
Na początek nowego roku szkolnego MEN zwróciło się do rodziców wydając broszurę "Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018? Zachęcamy rodziców do zapoznania się z broszurą MEN.
Przypominamy uczniom SP w Wirkowicach o konkursie plastycznym pt. "Moja Szkoła", pod patronatem Wójtem Gminy Izbica. Format pracy - A3 (duży karton), technika pracy: farby plakatowe lub kredki. Prace należy składać w szkole do dnia 04.09. br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas obchodów Jubileuszu 100-lecia szkoły, a nagrody wręczy fundator Wójt Gminy.
Rok szkolny 2017/2018 rozpoczniemy dnia 4 września tj. poniedziałek uroczystą mszą świętą o godz.8.30 w naszym kościele parafialnym. Następnie przejdziemy do szkoły na dalsze uroczystości.
Każdy z Was mi przyzna rację,
że najlepsze są wakacje,
można jechać na Mazury
lub nad morze albo w góry.
Można w lesie biwakować
i w namiocie przenocować,
można w cieniu odpoczywać
lub w jeziorze "żabką" pływać.
Można też całymi dniami
kopać piłkę z kolegami,
można z tatą łowić ryby
albo w lesie zbierać grzyby.
Można sobie leniuchować,
nocą gwiazdy obserwować,
można także długo spać
bo nie trzeba rano wstać.
Powróciłem już z biwaku
było "super" mówię Wam,
piękną, lśniącą , złotą rybkę
wyłowiłem z wody sam.
Była jeszcze bardzo mała,
myślę, że prosiła mnie
bym zostawił ją w jeziorze
bo bez mamy jest jej źle.
Wypuściłem ją do wody
mówiąc jej : do zobaczenia,
myśląc, że jak rybka z bajki
spełni moje trzy życzenia.
Dwa życzenia się spełniły:
odwiedziłem już Mazury,
teraz wspólnie z rodzicami
pojechałem w polskie góry.
Dnia 22 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się apel podsumowujący kolejny rok oszczędzania w SKO. W tym roku szkolnym oszczędzało systematycznie 8 uczniów, wszyscy ci uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Bank Spółdzielczy w Izbicy. Zwycięzcą konkursu oszczędzania okazał się Kamil Jagoda, uczeń klasy II , który w ciągu roku szkolnego zgromadził na książeczce SKO kwotę 2287,-zł. Jest to rekordowa kwota od czasu założenia SKO w naszej szkole. Systematyczne oszczędzanie pozwoliło mu uzyskać nagrodę rzeczową o większej wartości w postaci aparatu fotograficznego łącznie za miesięczne konkursy.
Nagrody rzeczowe otrzymali też uczniowie, którzy brali udział w konkursach organizowanych przez SKO m. in. „Złota Klasa”, „Quiz bankowy dla klas I-III i IV-VI”. Łącznie otrzymało nagrody 60 uczniów. Wszystkim nagrodzonym pogratulowała pani Danuta Naklicka opiekun SKO i zachęciła do udziału w konkursach w kolejnym roku.
IX Gminny Turniej Piłki nożnej w Tarzymiechach
19 czerwca 2017r.Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach zorganizowała
IX Gminny Turniej Piłki Nożnej .
W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas I-III. Rozegrano mecze każdy z każdym. Wygraliśmy jeden mecz , niestety pozostałe zakończyły się porażką naszej drużyny. Zajęliśmy IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.Naszym sportowcom kibicowały koleżanki z klasy II i III.Mimo porażki jesteśmy zadowoleni z wyjazdu,ponieważ jest to nowe doświadczenie, skonfrontowaliśmy nasze umiejętności z drużynami innych szkół i teraz będziemy wiedzieli jak trenować, aby w przyszłym roku uzyskać lepsze rezultaty.
Do domu wracaliśmy we wspaniałych humorach, optymistycznie patrząc w przyszłość.
Występ naszych uczennic na Pikniku Parafialno - Gminnym "RODZINA BOGIEM SILNA" na stadionie sportowym w Izbicy.