TVP3 LUBLIN w naszej szkole...
W dniu 31.01.2017 r. gościliśmy w naszej szkole Starostę Krasnostawskiego Pana Janusza Szpaka wraz z Rzecznikiem Prasowym Panem Sławomirem Kamińskim, ekipę Telewizji Lublin wraz z Redaktorem Panem Grzegorzem Kuną, Radną Powiatu Krasnostawskiego Panią Elżbietę Makuch oraz Rodziców najmłodszych uczniów z oddziału pierwszego.
Ta niecodzienna sytuacja podyktowana była charytatywną akcją "Słonik Nadziei" od 14 lat prowadzoną przez TVP3 Lublin. Tym razem ekipa telewizyjna zawitała do nas i przywiozła dla pierwszaków profesjonalne hulajnogi dla każdego ucznia od lubelskiego sponsora. Fakt ten uszczęśliwił je wszyskie. Cieszymy się z tego sprzętu rekracyjnego tym bardziej, że szkoły nie stać na taki zakup dla każdego dziecka.
Zakupione przez sponsora hualnogi pozwolą na indywidualne ćwiczenia równowagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a przede wszystkim uatrakcyjnią zajęcia ruchowe
i sportowe zwiększając aktywność fizyczną uczniów.
Cieszymy się bardzo bo zostaliśmy obdarowani, ale nie zapominamy o szlachetności działania akcji "Słonik nadziei" i doceniamy postawę naszego sponsora, który beziteresownie obdarowuje!
W ten sposób zostaliśmy wszyscy uszczęśliwieni ponieważ widząc szczęśliwych uczniów - nauczyciele i rodzice też są szczęśliwi.
Cała szkolna społeczność za ten miły i sympatyczny dzień w szkole serdecznie dziękuje Staroście Panu Januszowi Szpakowi, Redaktorowi Grzegorzowi Kunie
i ekipie telewizyjnej, Radnej Pani Elżbiecie Makuch, a przede wszystkim firmie Citroen i Mazda Lublin oficjalnemu DARCZYŃCY.
Relacja w TVP3 Lublin -Panorama Lubelska, sobota 04.02. br. godz. 18:30
i wieczorne wydanie 21:30 oraz powtórka w niedzielę. E.O.
50 lat minęło...
W roku 2017 mija 50 lat od oddania do użytku budynku obecnej szkoły
w Wirkowicach. Przygotowujemy się do obchodów tej rocznicy.
Chcielibyśmy pokazać, jak zmieniała się nasza szkoła i jej uczniowie przez te lata.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają pamiątki związane ze szkołą – zdjęcia, świadectwa, zeszyty, podręczniki, przybory szkolne, aby zechcieli nam je wypożyczyć. Obiecujemy, że wszystkie przedmioty wrócą do właścicieli.
Interesują nas również rzeczy związane z poprzednimi szkołami – w baraku
i domach prywatnych.
Z góry serdecznie dziękujemy
Uwaga Rodzice!
Uprasza się Rodziców, których dzieci otrzymują stypendium szkolne w roku szkolnym 2016/2017 o niezwłoczne dostarczanie do siedziby SOO w Izbicy decyzji z GOPS w Izbicy o wysokości zasiłku rodzinnego .
Turniej rozegrany, puchary wręczone, gratulacje złożone...
12 stycznia 2017 r. odbył się organizowany przez UKS WIGOR XIV Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, w kategorii dziewcząt i chłopców w grze pojedynczej, a VII Turniej o Puchar Radnego Gminy Izbica Sołectwo Wirkowice Pana Bogusława Suszka. Radny ufundował również nagrody i medale dla zwycięzców.
Do turnieju przystąpiło 10 chłopców i 3 dziewczyny z klas IV-VI.
Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. A poniżej prezentowane są ostateczne wyniki
i miejsca na podium:
w kategrii dziewcząt
I miejsce zdobyła Julia Parol klasa VI
II miejsce – Milena Stefańska klasa VI
III miejsce – Julia Dudek klasa V
w kategrii chłopców
I miejsce zdobył Kacper Czochrowski klasa VI
II miejsce – Marcin Teliga klasa V
III miejsce – Wojciech Bereza klasa VI
IV miejsce – Michał Sowa, V Maciej Jachorek , VI Hubert Usydus.
Przed wręczeniem pucharów, medali i nagród na apelu w dniu 13 stycznia br. Pan Bogusław Suszek towarzysko rozegrał mecz ze zwycięzcą szkolnych rozgrywek Kacprem Czochrowskim. Potwierdził swoje zamiłowanie do tenisa i wysoki poziom gry.
Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Panu Radnemu za promowanie tenisa stołowego i aktywizację sportową uczniów oraz sponsoring.
Chłopcy, którzy zajęli miejsca na podium w szkolnych rozgrywkach reprezentowali szkołę w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanego dnia 16 stycznia br. w ZS w Izbicy. W kategorii chłopców startowało 16 uczestników z 5 gminnych szkół. Udało się wywalczyć 9 miejsce Kacprowi Czochrowskiemu, a 10 miejsce Wojtkowi Berezie. Feryjny wyjazd z Panem Piotrem Berezą do sąsiedniej szkoły uatrakcyjnił chłopakom wolny dzień.
EO
Strażak w szkole!
Prawdziwą niespodziankę sprawił nam dzisiaj Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej - mł. kpt. mgr inż. Kamil Bereza z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Przyjechał do naszej szkoły z misją zapoznania i propagowania kampanii społecznej "Czad i ogień. Obudź czyjność", której celm jest budowanie świadomości społecznej o tym zagrożeniu oraz zmniejszanie liczby ofiar śmiertelnych w domach i mieszkaniach w okresie grzewczym.
W ramach tej kampanii zaprosił nas do Salki Edukacyjnej "OGNIK" znajdującej się na terenie Komendy PPSP w Krasnymstawie.
Podczas wspólnego spotkania z uczniami i nauczycielami opowiadał o zawodzie i służbie strażaka oraz swojej strażackiej karierze zawodowej i startach w zawodach strażackich razem ze swoim utytułowanym bratem Rafałem Berezą. Wzbudził również zainteresowanie uczniów konkursem wiedzy pożarniczej organizowanej co roku na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim do tego stopnia, że chętni zgłosili sie jeszcze podczas trwania spotkania. Na zakończenie tego ciekawego spotkania przekazał oryginalne kalendarze Komendy PPSP w Krasnymstawie.
Mamy nadzieję, że z mł. kpt. mgr inż. Kamilem Berezą spotkamy się jeszcze w salce edukacyjnej.
20 grudnia 2016 r w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne.
Zanim połamaliśmy się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, klasa IV zaprezentowała jasełka. Cała „sztuka” powstała z fragmentów kolęd – śpiewanych i mówionych. Atrakcyjna była forma – teatrzyk kukiełkowy. Ten oryginalny pomysł zaprezentowanie znanych treści bardzo się wszystkim spodobał.
Po strawie dla ducha przyszedł czas na coś dla ciała. W salach lekcyjnych odbyły się klasowe wigilie.
W bożonarodzeniowej atmosferze udaliśmy się na świętowanie w gronie naszych rodzin.
Dnia 20 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach astronomicznych, w mobilnym planetarium ANTARES.
W sali gimnastycznej stanął niezwykły namiot sferyczny. Po wejściu do środka rozpoczął się pokaz, dotyczący Układu Słonecznego, gwiazdozbiorów widocznych na niebie zimowym oraz Wszechświata.
W przyjemny, ciekawy sposób pogłębiliśmy dotychczasową wiedzę o Kosmosie.
Odbyliśmy cudowną podróż pełną „kosmicznych wrażeń”.
Od samego rana w szkole widoczne było oczekiwanie na Mikołaja. Aż usłyszeliśmy donośny głos dzwonka. Przenikliwy dźwięk ogłaszał przybycie niezwykłego i długo wyczekiwanego gościa. W towarzystwie pięknych Śnieżynek wspaniały gość rodem z Laponii wręczał prezenty uczniom.Oprawę artystyczną uroczystości zapewniały klasy II i III pod opieką swoich wychowawczyń p.Danuty Naklickiej i p.Bożeny Podolak oraz p.Renaty Bęben.
Dzieci z innych klas również pięknie się zaprezentowały. Radości i śmiechom tego dnia nie było końca, zwłaszcza gdy rodzice odgadywali zimowe zagadki od śnieżynek. Nieodzownym elementem występu każdej z klas było selfie z zacnym gościem. Kolejna wizyta Mikołaja już za rok!
Dnia 30.11.2016 r. w Szkole Podstawowej w Wirkowicach w poczet uczniów przyjęto 13 pierwszoklasistów.
Uroczystość uświetnili zaproszeni goście:
Zastępca Wójta Gminy: p. Małgorzata Run
Dyrektor SOO: p . Anna Olech- Bartoń
Radni Sołectwa Wirkowice: p. Bogusław Franaszczuk oraz p.Bogdan Suszek
Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni: p. Małgorzaty Repeć program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani Dyrektor Ewa Olech. Dzieci otrzymały moc życzeń i liczne prezenty od rodziców oraz zaproszonych gości.
Uroczystość zakończyło słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców.
25 listopada to Światowy dzień pluszowego misia. W tym roku obchodziliśmy go również w naszej szkole. Młodsze dzieci przyniosły swoich pluszowych przyjaciół. Natalka z klasy IV przeczytała informacje na temat historii misiowego święta. Pani Beata Szewczyk – opiekunka szkolnej biblioteki, przeczytała fragment książki o najbardziej znanym pluszowym misiu – Kubusiu Puchatku. Potem uczniowie obejrzeli filmy o Misiu Uszatku i Colargolu. Wszystkie misie w doskonałych humorach powróciły ze swoimi właścicielami do domów. Do zobaczenia za rok.
Zgodnie z polską tradycją 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych. W zabawie zorganizowanej przez SU przy współudziale przedstawicieli rodziców brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Andrzejki rozpoczęły się wróżbami. Rada Samorządu na ten moment przeobraziła się we wróżki. Te magiczne, niezwykłe damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli i magicznych serc. Tak więc uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Po wróżbiarskim wieczorku przyszedł czas na dyskotekę. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły w sklepiku Rady Rodziców i samorządowym. Na wszystkich czekały wszelkiego rodzaju pyszne domowe ciasta i ciasteczka, popcorn i frytki. Pragnienie można też było zaspokoić soczkami owocowymi i owocami.
Dyskoteka andrzejkowa zakończyła się w dobrym i radosnym nastroju. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu zabawy andrzejkowej.
W listopadzie klasa VI wzięła udział w zajęciach na temat dziedzictwa kulturowego. Warsztaty prowadziła absolwentka naszej szkoły – Joanna Szewczyk – studentka architektury na Politechnice Wrocławskiej.
Uczniowie dowiedzieli się, co to jest dziedzictwo kulturowe i wspólnie zastanawiali się, co do dziedzictwa kulturowego można zaliczyć.
Następnie szóstoklasiści grali w grę dydaktyczną. W grupach tworzyli zagadki, rebusy. Tematem gry był Zamość, jego historia, zabytki i ludzie z tym miastem związani.
Ciekawe zajęcia były okazją do zabawy i poszerzenia wiedzy.
„Gramy dla szlachetnej paczki”
W dniu 22 listopada 2016 roku Szkole Koło Wolontariatu i UKS "Wigor" reprezentowany przez chłopców z klasy VI i V włączyli się do akcji „Gramy dla szlachetnej paczki” zorganizowanej przez klasę II A Gimnazjum w Izbicy. Chłopięce 5-osobowe drużyny wszystkich szkół podstawowych Gminy Izbica rozegrały Turniej Piłki Nożnej i finansowo zasiliły akcję „Szlachetnej paczki” dla wytypowanej przez uczniów SP w Izbicy rodziny.
Do rozgrywek przystąpiło 8 drużyn i grały systemem do dwóch przegranych meczów.
Nasza drużyna piłkarska w składzie: Kacper Czochrowski, Wojciech Bereza, Kacper Dominik, Maciej Jachorek, Marcin Teliga i Karol Repeć uległa dopiero w meczu finałowym drużynie SP w Tarnogórze-Kolonii. Niestety o drugie miejsce chłopcy musieli jeszcze powalczyć z drużyną z SP w Izbicy i ulegli… ale zajęli zaszczytne III miejsce potwierdzone dyplomem.
Naszej drużynie piłkarskiej serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów tym bardziej, że zmierzyli się z drużynami, które w swoim składzie mieli chłopców, a nawet dziewczynę trenujących w drużynie młodzików GKS RUCH IZBICA.
Dodać należy, że wszyscy chłopcy, a szczególnie Kacper Czochrowski zostali zaproszeni przez trenera GKS RUCHU Izbica pana Arkadiusza Orkiszewskiego na treningi do gminnego klubu w każdy piątek o godz. 16.00. Treningi odbywają się na hali lub boisku ZS w Izbicy.
Ze sportowym pozdrowieniem
18 listopada 2016 r. odbył się apel SKO pod hasłem „Warto oszczędzać”. Apel ten rozpoczyna konkurs oszczędzania w bieżącym roku szkolnym.
Członkowie SKO z klasy II przedstawili krótką część artystyczną . Tłem wierszy stały się obrazki związane z oszczędzaniem w SKO i treścią wierszy wyświetlane
na ekranie monitora. Przemawiały one do wyobraźni dzieci i miały zachęcić do oszczędzania.
Następnie uczniowie klasy I otrzymali swoje pierwsze książeczki SKO i zakładki do książek z logo Banku Spółdzielczego, który jest naszym sponsorem.
W dalszej części apelu uczennice klasy VI odczytały list od organizatorów „Góry grosza” i ogłosiły początek akcji w naszej szkole.
Apel zakończyło wręczenie nagród ubiegłorocznym laureatom konkursu BS w Izbicy. Jedyny uczęszczający obecnie uczeń klasy VI Wojciech Bereza otrzymał kubek z własnym logo. Ewie Kamienieckiej i Klaudii Berezie nagrody przekazano.
W listopadzie 2016r. SKO ogłosiło wewnątrzszkolny konkurs plastyczny na temat
Cele mamy, dlatego w SKO oszczędzamy!
Organizatorami konkursu są Danuta Naklicka i Renata Bęben pod patronatem SKO.
Celem konkursu jest popularyzacja praktyki oszczędzania wśród dzieci i młodzieży, propagowanie wśród uczniów członkostwa w SKO, pozyskiwanie uczniów jako przyszłych klientów banków spółdzielczych, kształcenie twórczej aktywności uczniów.
Warunkiem uczestnictwa jest przynależność do SKO lub założenie książeczki SKO, jeśli nie jest się członkiem. Prace należy składać w terminie do 30 listopada 2016 r. roku podpisanych imieniem i nazwiskiem. Technika prac i format dowolny. Wręczenie nagród nastąpi na apelu SKO w lutym.
Wszystkie prace będą prezentowane na forum szkoły. Do tej pory wpłynęło 7 prac z klas I- III.
Zachęcamy do udziału w konkursie !
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła aktywny udział w akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”. W akcję zaangażowały się wszystkie klasy, również rodzice uczniów, wyrażając aprobatę i uznanie dla takich działań.
Uczniowie wspólnie z wychowawcami i przy pomocy niektórych rodziców przygotowali pyszne i zdrowe śniadanie. Na stołach pojawiły się kolorowe, apetyczne kanapki, sery, warzywa, sałatki jarzynowe, soki owocowe i jogurty. W ten sposób dzieci miały możliwość praktycznego zastosowania poznanych wcześniej zasad zdrowego odżywiania.
O godzinie 9:30 wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na korytarzu szkolnym, aby podsumować swoje działania. Przedstawiciele poszczególnych klas prezentowałi produkty, z których przygotowali śniadanie. Dzieci wypowiadały się o urozmaiceniu menu potraw ze wskazaniem na te, które powinny być spożywane ze względu na ich walory zdrowotne. Nasi szkolni kucharze przeobrazili się w prawdziwych mistrzów, o czym świadczyły przygotowane z wielką fantazją apetyczne dania.
Obecna na wspólnym spotkaniu Pani Ewa Szewczyk omówiła w jaki sposób powinno być skomponowane śniadanie a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania.
Po prezentacji śniadania Pani dyrektor podziękowała uczniom, nauczycielom, rodzicom za udany dzień promujący zdrowie. Potem dzieci rozeszły się do klas na degustację przygotowanych pyszności.
Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększyła świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.
Mamy nadzieję, że przyczyni się również do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania - w domu i w szkole.
Dnia 16 listopada 2016 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie został rozstrzygnięty konkurs :"Henryk Sienkiewicz - znamy i czytamy " W konkursie brały udział dwie uczennice naszej szkoły Natalia Usydus i Julia Dudek.wśród 94 prac plastycznych nadesłanych na konkurs praca Julki Dudek otrzymała wyróżnienie to duży sukces na szczeblu powiatowym - gratulujemy.
Uczniowie naszej szkoły nie tylko wiedzą na czym polega ochrona przyrody ale także sami troszczą się oto, by wokół szkoły było dużo zieleni. W tym roku, dzięki otrzymanym sadzonkom, uczniowie klas IV – VI mogli „pobawić się” w projektantów terenów zielonych. Najpierw biegali po całym terenie szukając miejsc dla sadzonek, potem rozstawiali je, a następnie dyskutowali nad wyglądem otoczenia szkoły. Było jeszcze kilka poprawek i młodzież zabrała się za sadzenie - w ruch poszły szpadle. Uczniowie wysunęli propozycję, aby sadzonki miały swoje imiona - czekamy na propozycje.
9 listopada 2016 r odbyła się edukacyjna wycieczka do Lublina. W wyjeździe brali udział uczniowie klasy III, IV, V i VI.Głównym celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. Kto Ty jesteś - Polak mały. Spektakl był fantastyczny. W sposób bardzo ciekawy i barwny pokazał historię naszego państwa od bitwy pod Grunwaldem po powstanie warszawskie. Opowieść o naszej ciekawej i czasami smutnej wręcz tragicznej historii przeplatały piękne narodowe tańce i pieśni wykonane wspólnie z widownią obejrzany spektakl był ciekawą lekcją historii, która swoją dalszą część miała w zamku lubelskim. Tam mogliśmy podziwiać w muzeum bardzo ciekawe i niepowtarzalne zbiory. W muzeum zwiedziliśmy także ciekawą wystawę archeologiczną.
8 Listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczcili kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uroczystym apelem. W wystąpieniu brali udział uczniowie klas IV, V i VI. Uczniowie przypomnieli nam w swoim wystąpieniu czasy dla naszej Ojczyzny bardzo trudne i smutne kiedy przez wiele lat nie było jej na mapie Europy. Był jednak nasz naród , który tak naprawdę nigdy się nie poddał , nigdy nie stracił nadziei. To z szacunku dla wcześniejszych pokoleń tyle słów wdzięczności i pieśni w podziękowaniu za wolną Polskę, za to że możemy żyć w wolnym kraju.