Pani Dyrektor, Nauczycielom, Uczniom, Pracownikom Szkoły i wszystkim odwiedzającym tę stronkę życzę wesołego, słonecznego i bezpiecznego letniego odpoczywania.
Renata Bęben
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 rozpocznie się w naszej szkole mszą świętą odprawioną w naszym kościele parafialnym dnia 27 czerwca o godz.9.00. Następnie po mszy św. zapraszamy na dalsze uroczystości do szkoły.
Informacja o apelu SKO
26.06.2014r. jak co roku odbył się apel podsumowujący konkursy organizowane w szkole w ciągu roku szkolnego. Za udział w konkursie SKO Bank Spółdzielczy w Izbicy ufundował nagrody dla uczniów systematycznie oszczędzających w SKO. W tym roku była to kwota 300,-zł. Nagrody rzeczowe otrzymało 11 uczniów za oszczędzanie.
Do najlepszych oszczędzających należeli: Kamieniecka Anna kl. VI, Kamieniecka Ewa kl. IV, Szewczyk Oliwia kl. IV, Kotuła Sebastian kl.II, Sidor Iza kl.VI, Usydus Hubert kl.II, Zielonka Martyna kl.III, Stefańska Milena kl. III, Zielonka Paulina kl.VI,Jachorek Maja kl.II, Bida Weronika kl.I.
Zostały również przyznane nagrody za udział w konkursach plastycznym, za korki i za rebusy.
Dla najlepszego czytelnika nagrodę otrzymała Bida Justyna z klasy II.
Zostały również wręczone nagrody za pracę w Samorządzie Szkolnym - otrzymali je Kamieniecka Anna kl.VI, Sidor Izabela kl.VI, Kiełbus Krzysztof kl. VI i Emilia Mokrzycka kl. V.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna
Karty rowerowe wręczone!
W tym roku do egzaminu uprawniającego do posiadania karty rowerowej przystąpiło 9 uczniów z klasy IV, 6 z klasy V i 2 z klasy VI.
Oprócz podstawowych wiadomości z zakresu pomocy przedmedycznej, znajomości przepisów i znaków drogowych, budowy i obowiązkowego wyposażenia roweru uczniowie musieli zaliczyć część praktyczną egzaminu. Teoretyczne treści zaliczyli pod kierunkiem pani Ewy Szewczyk i Renaty Jasielskiej, część praktyczną – pani Ewy Olech.
Wszyscy bezkolizyjne i prawidłowo pokonali tor manewrowy sprawdzający praktyczną umiejętność jazdy rowerem m.in. w slalomie, wąskim tunelem, wjazdu bramą, najazdu i zjazdu kładką oraz kierowania jedną ręką i sygnalizowania skrętów.
Karty rowerowe zostały wręczone uczniom przez wychowawców.
Do zobaczenia na zielonym rowerowym szlaku przebiegającym przez naszą
i ościenne wioski!
W czerwcu wybrane jury dokonało oceny zdjęć wykonanych przez uczniów na Szkolny konkurs fotograficzny "Wirkowice w czterech porach roku". W konkursie wzięli uczniowie klasy VI. Spośród wielu prac wybrano i nagrodzono dziewięć zdjęć naszej miejscowości.
I miejce - Krzysztof Kiełbus
II miejsce - Anna Kamieniecka
III miejsce - Paulina Zielonka
Wyróżnienia:
Anna Kamieniecka - 3 zdjęcia
Paulina Zielonka - 1 zdjęcie
Michał Świstowski - 1 zdjęcie
Krzysztof Kiełbus - 1 zdjęcie
Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!
Renata Bęben
Sprawozdanie
z organizacji akcji „Zbieramy korki dla…”
Szkolne Koło SKO we współpracy z Samorządem Uczniowskim kontynuowało akcję zbiórki korków plastikowych dla Marka Ogórka. Akcja trwała od października 2013r. do końca maja 2014r.
Oto wyniki:
ŁĄCZNIE ZEBRALIŚMY 43,2kg korków.
W przeliczeniu na 1 ucznia w klasie najwięcej zebrała klasa VI, aż 1,3 kg.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.
Opiekun SKO i Samorządu Uczniowskiego
Wirkowice konkursami stoją…
28 maja br. w Szkole Podstawowej w Wirkowicach odbyła się X edycja gminnego konkursu czytelniczego dla szkół podstawowych ph. „W szkole magii i czarodziejstwa” pod patronatem Wójta Gminy Izbica. 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych w Tarzymiechach, Tarnogórze Kolonii, Orłowie Drewnianym, Izbicy i Wirkowicach musiały wykazać się znajomością treści książki J. K. Rowlling pt. „Harry Potter i kamień filozoficzny”. O wyborze konkursowej książki zdecydowali uczniowie pasjonujący się rodzajem literatury fantastycznej. Okazało się, że nie tylko uczniowie z Wirkowic lubią książki fatazy. Wszyscy uczestnicy odpowiadając na naprawdę trudne pytania wykazali świetne przygotowanie i doskonałą znajomość książki, a tym samym zainteresowanie tym światowym bestselerem. Pomysłodawcą konkurencji i głównym merytorycznym koordynatorem konkursu była Pani Beata Szewczyk, nauczycielka języka polskiego. Nauczycielka plastyki Pani Renata Jasielska wraz Panią Małgorzatą Repeć, Panią Ewą Szewczyk i nauczycielkami pracującymi w szkole zadbały o ciekawą oprawę plastyczną i estetyczną spotkania, zachowaną w klimacie „magii i czarodziejstwa”. Zaproszonych gości i uczestników konkursu witały stosownie przebrane 3 czarodziejki. Na korytarzu pojawiły się sklepy z „ulicy Pokątnej” - z szatami na każdą okazję, witryna „sklepu z różdżkami” oraz „księgarni”, a wejścia do sali konkursowej pilnowały „dwie damy z obrazu”, puszczając tylko tych „mugoli”, którzy znali hasło, wcześniej rozwiązując rebus – „świetna zabawa”.
Zmagania uczniów oceniało jury pod przewodnictwem Prezesa Stowarzyszenia Oświatowego „PRYMUS” w Izbicy Pani Elżbiety Kmieć z członkami w osobach Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Izbicy Pani Joanny Szymaniak, Skarbnika Stowarzyszenia Oświatowego „PRYMUS” Pani Agnieszki Babiarz-Grzesiuk i V-ce Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy Pana Mariusza Nożyńskiego.
Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia konkursowa konkurencja – sztuczka „magiczna” przygotowana wcześniej przez drużyny i zaprezentowana ku radości całej widowni.
Pani przewodnicząca Kmieć ogłaszając ostateczne wyniki gratulowała wszystkim drużynom świetnego przygotowania do konkursu i wspaniałej zabawy oraz dokonała z pomocą V-ce Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy Pana Mariusz Nożyńskiego wręczenia nagród.
I miejsce zajęła drużyna gospodarzy - SP w Wirkowicach
II miejsce – SP Orłowie Drewnianym
III miejsce SP w Tarzymiechach
IV miejsce – ex aequo SP w Tarnogórze Kolonii i Izbicy.
Każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrody rzeczowe, a szkoły pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Izbicy
i Zarząd Banku Spółdzielczego w Izbicy.
Dyrektor szkoły Pani Ewa Olech wręczyła podziękowania opiekunom drużyn szkolnych za przygotowanie uczniów do konkursu: Pani Bożenie Kowalskiej z SP w Tanogórze Kolonii, Pani Barbarze Nowosad z SP w Orłowie Drewnianym, Pani Marzenie Blagiewicz z SP w Tarzymiechach, Pani Annie Knap z SP w Izbicy i Pani Ewie Szewczyk z SP w Wirkowicach.
Pani Dyrektor Olech podkreślając jubileuszową X edycję konkursu wręczyła podziękowania wszystkim, którym według niej podziękowania się należą za wiele lat wspólnej pracy i tworzenia warunków do promocji zdolności i umiejętności uczniów Gminy Izbica w szerszym środowisku.
Podziękowała Wójtowi Gminy Izbica Panu Karolowi J. Babiarzowi za wieloletni patronat
i wsparcie finansowe, Prezesowi Stowarzyszenia Oświatowego „Prymus” Pani Elżbiecie Kmieć za wieloletnie przewodniczenie pracom jury, Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej
w Izbicy Pani Joannie Szymaniak za wieloletnią pracę w jury, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Izbicy za finansowe wsparcie oraz Panu Dariuszowi Janiszkowi właścicielowi Firmy Gastronomicznej < Janiszek> za rzeczową pomoc.
Dyrektor Olech wręczyła również podziękowania swoim nauczycielkom wyrażając w ten sposób uznanie i szacunek za pracę i duże zaangażowanie przy realizacji wspominanych 10-ciu edycjach konkursu. Podziękowania odebrały panie: Beata Szewczyk, Małgorzata Repeć, Jasielska Renata, Ewa Szewczyk, Danuta Naklicka, Bożena Podolak i Renata Bęben.
Pani Olech gratulując wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dobrego przygotowania
i kulturalnego współzawodnictwa oraz fajnej zabawy zaprosiła na kolejny konkurs w następnym roku szkolnym.
Podsumowując 10-lecie organizacji konkursów Szkoła Podstawowa w Wirkowicach może pochwalić się również organizacją trzech edycji gminnego konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków Gminy Izbica.
Warto podkreślić, że w latach 2010 – 2013 w czasie, kiedy funkcjonował punkt przedszkolny szkoła zorganizowała równolegle do konkursów czytelniczych, we współpracy z wychowawcą punktu przedszkolnego i głównym koordynatorem Panią Anną Jakóbczak trzy edycje gminnego konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków.
Tematyka kolejnych konkursów „Dzień na łące”, „Wiosenne rymowanki” i „O czy szumi las” spowodowała, że przedszkolaki z 4 punktów przedszkolnych w Tarzymiechach, Tarnogórze Kolonii, Orłowa Drewnianego i Wirkowic oraz przedszkola w Izbicy miały po raz pierwszy okazję zaprezentować swoje zdolności recytatorskie i rywalizować na poziomie gminy
o miejsca i wyróżnienia przyznane przez merytoryczne jury. Wszystkie edycje konkursów stanowiły ważne wydarzenie w życiu szkoły. Frekwencja szkół i przedszkoli Gminy Izbica była wysoka.
Przygotowanie i organizacja gminnych konkursów wymagały od wszystkich podmiotów szkoły dużego zaangażowania i wykraczania w swojej pracy poza zlecone obowiązki. Warto było, gdyż szkoła w ten sposób zaprezentowała wysoki poziom umiejętności merytorycznych i organizacyjnych.
Docenić należy duże starania i wkład pracy w przygotowanie przez opiekunów drużyn szkolnych do udziału w konkursach, zdrową rywalizację, a nade wszystko chęć i motywację uczniów do osiągania sukcesów i reprezentowania swojej szkoły na zewnątrz. To sprawiało, że konkursy stały na wysokim poziomie, a poza tym potwierdziło sens dalszego ich organizowania.
LISTY DLA ZIEMI
W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji ekologicznej FUNDACJI ARKA – „Listy dla Ziemi”. Do akcji przystąpili wszyscy uczniowie. Starsze klasy pisały listy na specjalnym ekologicznym papierze wykonanym z makulatury, w których namawiały dorosłych do działań proekologicznych. Młodsi wykonywali prace plastyczne, które miały na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia naszej planety. Oprócz tego uczniowie zainicjowali i zorganizowali akcję „Sprzątania świata” dając przykład lokalnemu środowisku jak dbać o najbliższe otoczenie.
Specjalna komisja przeczytała wszystkie listy i wybrała najładniejszy – wygrał list Emilii Mokrzyckiej z kl. V:
Kochani!
Każdy zachwyca się pięknem przyrody: dużymi lasami, pachnącymi łąkami, ciekawymi zwierzętami. Ale każdy również ją niszczy, może nieświadomie, a może celowo. Zdaje się, że ścięcie jednego drzewa to nic, jedno drzewo mniej czy więcej, co za różnica? A jednak jest różnica. Ścinając drzewo nie tylko robimy krzywdę przyrodzie, ale i ludziom. Odbieramy sobie tlen bez którego nigdy nie spełnimy swoich marzeń.
Śmiecimy w lasach, robiąc tym samym dwie szkody w jednym. Taki mały, właściwie nic nie znaczący papierek po cukierku to nic, ale gdy będzie sto takich papierków możemy nawet zabić jakieś zwierzę. Dla nas nie ma znaczenia: sarna czy lis, ale gdyby nasz zwierzak domowy był w takiej sytuacji bylibyśmy zrozpaczeni. Tak samo przyroda jest zrozpaczona, że odszedł od niej jej pupil – lisek czy sarenka.
Jeśli ścinamy drzewo – zasadźmy w zamian drugie. Zamiast śmiecić – sprzątajmy. Zamiast zabijać zwierzęta – pomagajmy im. Nas – młodzież może to jeszcze przerastać, ale coś możemy zrobić i my. Wyłączajmy zbędne światła, dokręcajmy krany – mamy rozum, więc go używajmy.
Z poważaniem
Emilia Mokrzycka
Dnia 21 maja 2014 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Izbicy odbyły się eliminacje gminne XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego. Julia Parol reprezentowała szkołę w kategorii klas I - III. Uczennica recytowała utwór pt."Osioł i Jacek" nieznanego autora. Recytacja została oceniona bardzo wysoko. Mała recytatorka zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do II etapu w Krasnymstawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
Dnia 5 maja 2014 roku w Zespole Szkół w Izbicy odbył się gminny turniej "Między nmami podstawówkami" pod hasłem "Liczymy, mierzymy, ważymy, bo matematykę lubimy".
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:
z klas I-III: Julia Parol, Kacper Czochrowski, Michał Sowa
z klas IV-VI: Michał Świstowski, Krzysztof Kiełbus, Anna Kamieniecka, Izabela Sidor.
Nasza drużyna zaprezentowała scenkę bokserską, która podkreślała wyzszość matematyki nad innymi przedmiotami. Uczniowie wystąpili w orginalnych strojach bokserskich i byli bardzo dobrze przygotowani. Występ został oceniony na maksymalną liczbę punktów. Jedną z konkurencji był konkurs plastyczny pt.: Zgeometryzowany świat. W tej konkurencji naszą szkołę reprezentowała Natalia Ujma z klasy V. Praca plastyczna bardzo podobała sie i została oceniona wysoko. Uczniowie rozwiązywali również zadania matematyczne w dwóch kategoriach: dzieci młodszych i starszych. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji nasza szkoła zajęła V miejsce. Drużynie gratulujemy.
W IV ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci zorganizowanym przez KRUS - oddział w Krasnymstawie naszą szkołę reprezentowała Natalia Ujma z klasy V.
W tym roku konkurs zorganizowany był pod hasłem "Bezpiecznie na wsi - nie zblizaj się zuchu do maszyny w ruchu". Nasza uczennica za swoją ciekawą i orginalną pracę zajęła III miejsce na szczeblu powiatowym. Jest to duży sukces zarówno dla Natalii jak i naszej szkoły - gratulujemy!
Protokół
z przebiegu konkursu na pracę plastyczną
na temat „ Cele mamy i oszczędzamy”
organizowanego pod patronatem SKO
w Szkole Podstawowej w Wirkowicach
Komisja konkursowa w składzie:
1.Jasielska Renata- przewodnicząca
2.Bęben Renata
3.Naklicka Danuta
stwierdza, że w konkursie wzięło udział 10 uczniów kl. I-III.
Zorganizowano wystawę dostępną dla całej społeczności szkolnej.
Komisja wytypowała do nagród następujące osoby :
1 miejsce – Jachorek Maja kl.II
2 miejsce – Kotuła Sebastian kl.II
3 miejsce – Burak Paweł kl.II
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia za udział w konkursie.
9 maja grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce integracyjnej uczniów klas III-VI Szkoły Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii i Szkoły Podstawowej w Wirkowicach w Góry Świętokrzyskie. Celem wycieczki było zwiedzanie Jaskini Raj, wycieczka piesza na Łysicę, zwiedzanie Alei Miniatur w Krajnie, obejrzenie dwóch seansów w kinie 6D na terenie Parku Rozrywki w Krajnie. Wycieczka dzieciom bardzo podobała się, spędzili czas w sposób ciekawy i aktywny. Dzieci zmęczone i zadowolone powróciły do domu. Opiekunami na wycieczce byli: p.Danuta Naklicka, p.Renata Jasielska, p.Arkadiusz Orkiszewski, ks.Rafał Lamorski. Kierownikiem wycieczki była p.Renata Bęben.
W uroczystościach gminnych obchodów Święta 3-go Maja nasza szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Ewa Olech oraz Paulina Zielonka i Oliwia Szewczyk pod opieką p.Danuty Naklickiej i p.Renaty Bęben.
W ramach Projektu edukacyjnego „Wsparcie rozwoju szkół i przedszkoli poprzez podniesienie jakości systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie krasnostawskim” w dniu 25.04.2014r. odbyły się zaplanowane w planie działań projektu zajęcia otwarte dla rodziców klas I – III.
W klasie I były to zajęcia z edukacji polonistycznej, matematycznej i zdrowotnej. Tematem dnia było „Zdrowe odżywianie”, a celem głównym „Przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia”. Rodzice mieli okazję zaobserwować, jak dzieci wypowiadają się pełnymi zdaniami, dodają w zakresie 10, kształtują czynną postawę wobec zdrowia- rozumieją konieczność spożywania owoców , warzyw i nabiału, rozróżniają żywność zdrową i niezdrową.
Klasa II realizowała zajęcia z edukacji polonistycznej „ Z górki na pazurki”. Celem ogólnym były swobodne kilkuzdaniowe wypowiedzi dzieci na temat wiosennych porządków, redagowanie odpowiedzi pełnym zdaniem i utrwalanie poznanych części mowy. Zakładane cele zostały w pełni zrealizowane, dzieci i rodzice mieli szansę ocenić swoją pracę i oglądane zajęcia. Scenka dramowa do wiersza „Wiosenne porządki” wyzwoliła w dzieciach spontaniczną radość, a mali aktorzy zostali nagrodzeni brawami.
Klasa III zaprezentowała rodzicom zajęcia rekreacyjno-sportowe. Tematem zajęć były” Ćwiczenia i gry ruchowe z piłkami.” Zajęcia rozwinęły sprawność fizyczną, ukazały umiejętność współpracy w grupie, przestrzeganie zasady fair-play. Wskazały możliwość kulturalnego spędzania czasu. Zastosowane różnorodne formy pracy sprawiły, że zajęcia były atrakcyjne zarówno dla rodziców jak i dla dzieci.
W kwietniu’ 2014 reprezentacja chłopców klasy V i VI wzięła udział w gminnym turnieju piłki nożnej szkół podstawowych, zorganizowanym przez SP w Izbicy. Na zastępczym boisku na „Klinkierni” zostały rozegrane mecze pomiędzy drużynami 6 szkół. Nasza drużyna w składzie: Robert Teliga, Konrad Dudek, Jacek Mróz, Mateusz Burak, Mateusz Wawszczak, Krzysztof Kiełbus, Łukasz Pawelec i rezerwowy Dawid Wawszczak zajęli IV miejsce przed SP w Tarnogórze Kolonii i Tarnogórze.
Na podium znalazła się drużyna SP w Izbicy, Orłowa Drewnianego i Tarzymiech.
Czekamy na dyplom uczestnictwa!
W tym roku każda klasa od pierwszej do szóstej włączyła się w przygotowanie wystawy wielkanocnej. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
A na zbliżające się Święta Wielkanocne życzymy radości, uśmiechu i miłej, rodzinnej atmosfery.
Samorząd Uczniowski
Dnia 1 kwietnia dziesięciu szóstoklasistów naszej szkoły będzie pisało swój pierwszy poważny sprawdzian w życiu.
Życzymy uczniom klasy VI wiary w swoje możliwości i powodzenia na sprawdzianie:)
Podsumowanie akcji „Góra grosza”
Otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniem od Towarzystwa „Nasz dom” za udział w akcji „Góra Grosza”. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły i wszyscy pracownicy. W ramach akcji zebraliśmy 70,02 zł. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc w tak ważnej sprawie i w następnym roku będziemy kontynuowali akcję.
21.03.2014r.powitaliśmy wiosnę w nietypowy sposób.
Zamiast utopić Marzannę wybraliśmy się na wycieczkę do kina 3D na film pod tytułem” Pan Peabody i Shermann”. W wycieczce wzięło udział 33 uczniów naszej szkoły. Film bardzo się nam podobał, posiadał zarówno walory dydaktyczne (zwiedziliśmy Egipt, Francję w okresie rewolucji) jak też było w nim wiele akcentów wychowawczych (motywacja do nauki, kultura wobec innych i tolerancja dla odmienności). Poza tym był przede wszystkim śmieszny, a efekty 3D jeszcze te wrażenia wzmacniały. We wspaniałych humorach wróciliśmy do naszej szkoły.
Pozostali uczniowie witali wiosnę po angielsku tworząc projekt pod kierunkiem p. Agnieszki Adamczuk- nauczycielki jęz.angielskiego.