Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym ogłosiła II Powiatowy Konkurs Plastyczny pt.” Ojczyzna malowana kolorami”. Klasa III postanowiła wziąć udział w konkursie i przygotowała prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Konkurs jest jeszcze nierozstrzygnięty, jego rozstrzygnięcie nastąpi 19 listopada, ale przygotowanie i wykonanie prac sprawiło uczniom wiele radości. Była okazja do wspólnych rozmów o pięknie naszej Ojczyzny, o patriotyzmie oraz w jaki sposób my, jako mali uczniowie możemy pokazać naszą dumę z Ojczyzny. Prace zostały przygotowane pod kierunkiem Wychowawczyni Pani Danuty Naklickiej.
Czekamy na ogłoszenie wyników.
Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie obchodzi Jubileusz 70-lecia swojej działalności. Z tej okazji ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem „ Laurka dla Biblioteki Pedagogicznej”. Klasa III postanowiła wziąć udział w konkursie i przygotowała laurki dla biblioteki. Konkurs jest jeszcze nierozstrzygnięty, jego rozstrzygnięcie nastąpi 16 listopada, ale przygotowanie i wykonanie prac sprawiło uczniom wiele radości. Prace zostały przygotowane pod kierunkiem Wychowawczyni Pani Danuty Naklickiej.
Czekamy na ogłoszenie wyników.
W dniu 06 listopada odbyła się I edycja Konkursu Recytatorskiego klas I- III pt. „ Ojczyzna wierszem malowana”. Konkurs zorganizowany został z okazji 11 listopada - 102 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. W Konkursie wzięło udział 4 uczniów klasy III. Rolę narratora pełnił Mateusz Kapica, który zapowiadał kolejne występy uczniów. Na scenie pojawili się: Amelia Bida, Milena Jagoda, Maja Warchoł oraz Szymon Bida. Funkcję Jury sprawowali wszyscy obecni uczniowie, a przewodniczącą była Pani Małgorzata Repeć wychowawczyni klasy II. Przewodnicząca przed rozpoczęciem recytacji podkreśliła cechy dobrej recytacji, przybliżyła pojęcia: wyrazistość, dykcja, wrażenie artystyczne. Po wysłuchaniu wierszy obecni uczniowie zdecydowaną większością głosów uznali Milenę Jagodę Laureatem Konkursu. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się bardzo ładnie, słuchacze pochwalili recytację Mai Warchoł i Amelii Bidy, a Pani Repeć oceniła bardzo pozytywnie recytację Szymona Bidy. Laureat otrzymał nagrodę książkową, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Burza braw dla uczestników na zakończenie konkursu sprawiła ,że wszyscy poczuli się wygrani i docenieni. Wychowawczyni Pani Danuta Naklicka podziękowała swojej klasie za trud przygotowania się do konkursu i uroczyste stroje. Jako mali patrioci zaśpiewaliśmy wspólnie „ Pieśń Legionów Polskich” i „ Jestem Polakiem”.
Jesienne prace twórcze w klasie I i II
„W brązowym kapeluszu, na grubej nóżce, w mszanym pluszu stoi przy leśnej dróżce”.
Klasa I i II bierze udział w zajęciach kreatywnych „Zabawy plastyczne”. Ciesząc się z uroków pięknej jesieni wykonaliśmy grzybki. Praca z naturalnym materiałem to wspaniałe zajęcia sensoryczne. Możemy dotknąć, określić kształt, powąchać jak pachnie jesień oraz usłyszeć szum liści. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością w wykonywaniu jesiennych grzybków. To dopiero początek, bo przecież darów jesieni jest mnóstwo. Wkrótce czas na jarzębinę.
Drodzy uczniowie z klasy I i II – do dzieła!!!
UWAGA RODZICE
UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z DOŻYWIANIA!
Proszę o zgłaszanie się w godzinach 8-15 do szkoły w celu uregulowania opłaty za obiady w miesiącu październiku’2020. Liczba dni żywieniowych wynosi: 21 ( - 7 dni nauki zdalnej dla klas IV-VIII), cena obiadu – 6 zł.
UWAGA RODZICE
UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH ZE STYPENDIUM SZKOLNEGO!
Informuję o obowiązku odbioru decyzji w sprawie stypendium szkolnego i dostarczaniu faktur jeżeli już dokonano zakupu. Decyzje do odbioru w siedzibie SOO w Izbicy.
Dyrektor
Ewa Olech
W związku z R O Z P O R Z Ą D Z E N I EM MI N I S T R A
E D U K A C J I I NAUKI
zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-1
ogranicza się funkcjonowanie szkoły
od 24 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r.
w zakresie dotyczącym klas IV-VIII
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkoły zajęcia lekcyjne będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
z wykorzystaniem głównej platformy Documaster Campus i video lekcji
zgodnie z procedurami przekazanymi uczniom i rodzicom przez wychowawców i nauczycieli przedmiotów.
Klasy I – III, zajęcia świetlicowe dla klas najmłodszych oraz biblioteka funkcjonują bez zmian w trybie stacjonarnym.
Dowozy uczniów klas I-III oraz dożywianie odbywają się bez zmian.
W związku z akcją „Szkoła pamięta” uczniowie klas I-III naszej szkoły podjęli działania nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Przed 1 listopada 2020r. odwiedzili pomniki znajdujące się na terenie naszej miejscowości poświęcone pomordowanym mieszkańcom wsi Wirkowice. Na początku wykonali prace porządkowe, pozamiatali opadłe liście. Pani Małgorzata Repeć przybliżyła nam historię Wirkowic i genezę powstania miejsc pamięci . Uczniowie odczytali głośno treść tablic pamiątkowych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Nasze spotkanie z historią zakończyło położenie kwiatów i zapalenie zniczy.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim pracownikom szkoły
składam serdeczne życzenia
zdrowia, sukcesów i osiągnięć zawodowych,
stysfakcji z dalszej pracy z dziećmi i młodzieżą
oraz pomyślności w życiu osobistym –
Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Wirkowicach
Ewa Olech
Ruch wspomaga naszą naukę!
Ruch to podstawa udanego życia każdej osoby, o czym nikomu nie trzeba przypominać. Sprawia, że uczestnicząc w jakiejkolwiek aktywności ruchowej jesteśmy sprawniejsi, zdrowsi, rozwijamy się harmonijnie. Działania inspirujące zdrowy styl życia są dla naszej społeczności szkolnej niezwykle ważne ponieważ możemy uczyć się i bawić na świeżym powietrzu. Spełnienie tych zadań jest możliwe dzięki nowo powstałemu placu zabaw. Z radością informujemy, że Sołectwo Wirkowice Pierwsze i Drugie przekazało swoje fundusze na budowę naszego placu zabaw. Jesteśmy bardzo wdzięczni mieszkańcom Wirkowic. To dzięki Wam spełniły się nasze marzenia i oczekiwania. Plac zabaw umożliwia nam realizację podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej, spełnia oczekiwania dzieci i rodziców, a także umożliwia naukę poprzez zabawę i sport. Wszyscy cieszymy się z nowego placu zabaw!
W dobrych nastrojach będziemy uczestniczyć w kolejnych zabawach na świeżym powietrzu.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września.
Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Wirkowicach zorganizowana została akcja głośnego czytania dla uczniów klas I – III.
Chętni uczniowie z klasy III odczytali bajkę pt. ,,Czerwony kapurek”.
Dzień głośnego czytania upłynął w miłej i radosnej atmosferze, dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich tekstów czytanych a czytających nagrodziły gromkimi brawami.
Nauczyciele mają nadzieję, że ta akcja zachęci uczniów i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.
Z okazji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w klasach III - VIII został przeprowadzony mini - konkurs wyłaniający "mistrzów" i "wicemistrzów" tabliczki mnożenia.
Mistrz Tabliczki Mnożenia:
Kl.III – Szymon Bida
Kl.IV – Emilia Świstowska
Kl.V – Hubert Popik
Kl.VI – Kinga Sowa
Kl.VII – Oliwia Kotuła
Kl.VIII – Natalia Usydus
Wicemistrz Tabliczki Mnożenia:
Kl.III – Amelia Bida
Kl.IV – Dawid Sowa
Kl.V – Eryk Repeć
Kl.VI – Martyna Repeć
Kl.VII – Jakub Repeć
Kl.VIII – Jakub Tracz
Oliwia Kotuła zdobyła najwięcej punktów, rozwiązała test na 100%!
Gratulujemy!
W tym roku szkolnym z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na wybór "Najmilszego Chłopaka" z każdej klasy. Natomiast ze wszystkich chłopców naszej szkoły został wybrany Mster Szkoły.
Nasi "najmilsi" wybrani przez koleżanki z klasy:
Klasa I – Błażej Zawadzki
Klasa II – Hubert Duda
Klasa III – SZymon Bida
Klasa IV – Filip Warchoł
Klasa V – Ksawery Kamiński
Klasa VI – Szymon Warchoł
Klasa VII – Sebastian Bogusławski
Klasa VIII – Kacper Repeć
Mister Szkoły - Jakub Tracz - kl.VIII
Gratulujemy!
Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Tego dnia w naszej szkole Samorząd Uczniowski wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły rozdał uśmiechnięte kropki, które można było przyczepić do ubrania.
Nauczyciele na pierwszych lekcjach zapoznali z historią powstania tego święta. Następnie uczniowie każdej klasy na wszystkich przedmiotach wykonywali różnego typu zadania związane z kropkami. W zależności od wieku ucznia i rodzaju zadań rozwijały one wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie dziecka.
To był wspaniały i niezapomniany dzień!
Informacje o dożywianiu
Informacje o dowozach