Uwaga !!! Uwaga !!! Uwaga !!!
14 stycznia 2016 r. odbył się organizowany przez UKS WIGOR XIII Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, w tym roku tylko w kategorii chłopców w grze pojedynczej, a VI Turniej o Puchar Radnego Gminy Izbica Sołectwo Wirkowice Pana Bogusława Suszka.
Do turnieju przystąpiło 17 zawodników. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym.
A poniżej prezentowane są ostateczne wyniki i miejsca na podium:
I miejsce zdobył Kacper Czochrowski klasa V
II miejsce – Grzegorz Król klasa VI
III miejsce – Michal Jopa klasa VI
Kolejne miejsca:
IV miejsce – Hubert Usydus, V- Kacper Dominik, VI – Michał Sowa.
Zwycięzcom gratulujemy!
Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom turnieju i kibicom, którzy rywalizowali zachowując zasadę fair-play i kulturę sportową.
Wręczenia pucharu i nagród na apelu w dniu 18 stycznia br. dokonał osobiście sponsor turnieju Radny Gminy Izbica Sołectwo Wirkowice Pan Bogusław Suszek.
Raz jeszcze sredecznie dziękujemy Panu Radnemu za promowanie tenisa stołowego i aktywizację uczniów oraz sponsoring.
EO
Utrwalamy zasady bezpieczeństwa
13 stycznia 2016 r. gościliśmy w szkole głównego specjalistę do spraw wypadków Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówki Terenowej w Krasnymstawie Panią Elżbietę Golec.
Wszyscy uczniowie wzięli udział w szkoleniu na temat „Bezpiecznie zimą na wsi”.
Pani Elżbieta zaproponowała uczniom obejrzenie dydaktycznego filmu i wspólne rozmowy na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie i ich bezwzględnego zachowania.
Przekazała również wiedzę na temat zagrożeń w życiu codziennym podczas zimowej aury uczulając na konsekwencje bezmyślnego i nieodpowiedzialnego korzystania z zamarzniętych akwenów wodnych czy stoków oraz używania niewłaściwego sprzętu do rekreacji i zabawy.
Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne na tematyczną wystawę.
Spotkanie można by uznać jako powtórkę wiadomości z zakresu bezpieczeństwa, których nigdy za wiele… ale tym razem poszerzonych o zagrożenia w gospodarstwie rolniczym w zimowym okresie.
Spotkanie Pani E. Golec zakończyła rozdając merytoryczne materiały dla uczniów oraz znaki odblaskowe i firmowe ulotki.
Ufamy, że uczniowie poprzez takie spotkania ze specjalistami są dodatkowo motywowani do prawidłowych zachowań i profilaktyki wypadków.
EO
W świątecznej, domowej atmosferze 22 grudnia 2015 r w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne.
Wspólnie z Rodzicami obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez przedszkolaki pod kierunkiem pani Ewy Szewczyk oraz montaż wierszy, kolęd i pastorałek wyśpiewanych przez uczniów klasy trzeciej . Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem.
Na dolnym korytarzu pojawił się długi , uroczyście nakryty stół , zastawiony wigilijnymi daniami. Wszystkie bardzo smakowały.
Były to chwile pełne magii, uroku, wzruszeń i radości. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Jedną ze ścian naszej szkoły zdobi „aniołkowa choinka”. To adwentowy kalendarz. Każdego dnia adwentu na choince pojawiał się nowy anioł. Wykonywali je uczniowie poszczególnych klas oraz nauczyciele.
W naszej zabawie wzięli też udział zaproszeni goście. I to nie byle jacy. Anioły szydełkowe podarowali nam Pan Wójt Jerzy Lewczuk i Pani Elżbieta Kmieć - Prezes Stowarzyszenia Oświatowego „Prymus”. Anioł z masy solnej to dzieło Pani Joanny Szymaniak – Dyrektora Biblioteki Publicznej, a piernikowy, to dar zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Radnego Gminy Izbica, Pana Bogusława Suszka.
Szkoda, że już niedługo trzeba będzie ”aniołkową choinkę” rozebrać, a na następny adwentowy kalendarz czekać cały rok.
W dniu 9 grudnia 2015 roku w Urzędzie Gminy w Izbicy odbył się I Kiermasz Świąteczny. Własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe zaprezentowały wszystkie szkoły Gminy Izbica, przedszkole, Izbickie Stowarzyszenie Integracyjne - Klub Abstynenta „Bratniak” i Pani Marta Dolepska – Lokalny Twórca Ludowy.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI – Ewa Kamieniecka, Ola Mazurek, Klaudia Bereza i Oliwia Szewczyk. Wyjazd do Izbicy poprzedziły przygotowania. Dziewczyny pod kierownictwem pani Renaty Jasielskiej – nauczycielki plastyki i techniki i przy wsparciu pani Beaty Szewczyk wykonywały świeczniki, zawieszki, zdobiły szyszki, torebki na prezenty. Nasza oferta może nie była bardzo bogata, ale ciekawa i pomysłowa. Zyskała uznanie w oczach odwiedzających kiermasz.
Dzień prewencji w naszej szkole.
15 grudnia 2015 r. gościliśmy policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Krasnymstawie. Wizyta gości podyktowana była priorytetowymi zadaniami programu wychowawczego i szkolnego programu profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa, cyberprzemocy i profilaktyki uzależnień.
Starszy aspirant wydziału prewencji Pani Anna Podgórska przeprowadziła spotkanie z grupą uczniów I etapu edukacyjnego dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad i norm zachowań wśród rówieśników na terenie szkoły i poza nią ze zwróceniem uwagi na zagrożenia podczas zimowej aury.
Uczniowie mieli również okazję poznać umundurowanie, odznakę oraz charakter pracy policjanta. Chętnie zadawali pytania i wykazali zainteresowanie tematyką.
Starsi uczniowie oglądali prezentację komputerową dotyczącą profilaktyki uzależnień oraz niebezpieczeństw wynikających z dostępu do używek, dopalaczy i narkotyków. Wysłuchali bardzo ważnych informacji o prawnych i społecznych konsekwencjach uzależnień, które to informacje przekazał oficer prasowy podkomisarz Piotr Wasilewski.
Kolejnym ważkim zagadnieniem było zjawisko cyberprzemocy oraz konsekwencje i zagrożenia korzystania z sieci internetowej.
Tematyką powyższą zainteresował uczniów gość specjalny nadkomisarz Leszek Miszkurka z wydziału do walki z cyberprzemocą Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. Specjaliści w bardzo ciekawy sposób uświadomili uczniom prawa, obowiązki i niebezpieczeństwa oraz zasady bezpiecznego korzystania z sieci internetu i innych dobrodziejstw technologii komunikacyjnej.
Najwięcej pozytywnego zamieszania zrobił pies policyjny Cygan, który wraz ze swoim opiekunem i treserem gościł na ogólnym spotkaniu wszystkich uczniów i przedszkolaków. Pies jest wyszkolony do wykrywania narkotyków, ale podczas spotkania treser poprzez komendy pokazał wszechstronne umiejętności psa, a nade wszystko ogromną ich więź i przyjaźń. Cygan wykazał się dużą cierpliwością do dzieci, ponieważ każdy chciał go pogłaskać. Zdolności Cygana uczniowie oglądali również przez okna, gdzie na zewnątrz opiekun tresował psa w biegu. Spotkaniu nie było końca!
Zainteresowani uczniowie mieli również okazję zobaczyć wóz policyjny od środka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Dzień prewencji okazał się bardzo owocny w nowe wiadomości i doświadczenia oraz umożliwił poznanie kolejnych ciekawych ludzi, pasjonatów swoich zawodów!
Specjaliści poświęcili również czas nauczycielom i przeszkolili na okoliczność zagrożeń i profilaktyki uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy i narkotyków.
Raz jeszcze serdecznie dziękujemy policjantom za merytoryczne spotkanie!
EO
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w przerwie - PRZERWIE NA SPORTOWO, podczas której zostały przeprowadzone atrakcyjne gry i zabawy. Korytarz, sala gimnastyczna oraz świetlica szkolna zapełniły się uczniami, którzy z zaangażowaniem i uśmiechem włączyli się w tę niecodzienną akcję.
Klasa V-organizator przerwy zaplanowala zabawy zarówno dla starszych jak i tych najmłodszych. Uczniowie klas IV-VI mogli zagrać w „halówkę” lub „balonówkę” (konkurencje znane uczniom i bardzo lubiane), a młodsze dzieci w tym czasie pod nadzorem starszych koleżanek mogły pograć w gry planszowe, warcaby, poukładać puzzle oraz pobawić się w świetlicy szkolnej. Wszyscy tak dobrze się bawili ,że nie usłyszeli kiedy zadzwonił dzwonek...
Taka forma przerwy międzylekcyjnej spotyka się z dużym uznaniem wśród dzieci.
24 listopada w naszej szkole odbyła się UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ. Uczniowie klasy I pod kierunkiem wychowawczyni p.Danuty Naklickiej przygotowali ciekawą część artystyczną i wykazali się wiedzą i umiejętnościami godnymi uczniów klasy I. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas szacowni Goście: Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk, Prezes Stowarzyszenia Oświatowego "Prymus" Pani Elżbieta Kmieć oraz Radny Sołectwa Wirkowice Pan Bogusław Suszek. Dyrektor Szkoły Pani Ewa Olech osobiście pasowała każdego ucznia. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominki. Samorząd Uczniowski również przyjął pierwszaków do swojego grona co zostało podkreślone przypięciem tarczy naszej szkoły.
Po zakończeniu uroczystości pasowania pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią oraz gośćmi i rodzicami udali się do swojej klasy na słodki poczęstunek. W drzwiach powitała ich fontanna konfetti co wzbudziło wiele radości i wzbogaciło oprawę uroczystości.
Po raz drugi-23 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Promujemy życzliwość i kulturę osobistą.”Na korytarzu i w salach lekcyjnych wyeksponowano gazetki, hasła, cytaty nawiązujące do pozytywnych uczuć i relacji interpersonalnych.
Rano przedstawiciele SU obdarowali dzieci, nauczycieli naklejkami „Buźkami Życzliwkami” będącymi synonimem przyjaźni, radości i życzliwości. W holu ustawiono „Tablicę Życzliwości”, na której każda klasa przypięła rymowankę lub wierszyk o życzliwości. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z wychowaw-cami na temat znaczenia życzliwości w życiu codziennym i wspólnie wypracowali odpowiedź na pytanie: co to znaczy być życzliwym człowiekiem? SU zachęcił wszystkich do złożenia kilku słów na papierze do drugiej osoby i niektórzy zdecydowali się przesłać pozdrowienia więc wrzucali je do „Skrzynki życzeń.” W tym dniu wszyscy uczniowie obdarowywali się czerwonymi serduszkami. Na tydzień przed Dniem Życzliwości każda klasa wybierała Królową i Króla Życzliwości. Zwycięzcy plebiscytu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a uczniowie, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi na pytanie: Kiedy zapoczątkowano Międzynarodowy Dzień Życzliwości, od którego roku obchodzimy go w Polsce?- dostali nagrody pocieszenia.
Dzień Życzliwości bardzo uroczyście obchodziła klasa V wraz ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Adamczuk. Od rana w klasie panowała miła atmosfera, wszyscy się uśmiechali do siebie. Uczniowie zaprezentowali przed-stawienie, w którym dominowała tematyka przeciwdziałania agresji i przemocy oraz zatańczyli „Taniec z pluszowym Misiem”- przyjacielem życzliwych dzieci. Po części artystycznej wesołą gromadą zasiedli do poczęstunku. Na stołach były: ciasta, cukierki, napoje oraz „galaretka szczęścia”, którą poczęstowali całą społeczność szkolną. W fajnej atmosferze V-klasiści odgadywali zagadki, których rozwiązaniem były magiczne słowa.
Dziękujemy klasie V za szczególne zaangażowanie się w obchody Dnia Życzliwości, za pomysłowość i zgodną, zespołową współpracę. Liczymy, że jeszcze wielokrotnie tak aktywnie włączycie się w różne akcje szkolne.
I chociaż następny Dzień Życzliwości dopiero za rok to mamy nadzieję, że cząstka jego zostanie w naszych sercach przez cały rok.
Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii.
Uwaga konkurs na ZŁOTĄ KLASĘ!
Od poniedziałku 23 listopada nasza szkoła przystępuje do akcji „Góra Grosza”. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Monety (od 1 gr do 5 zł) będą zbierane do specjalnych puszek w klasach. Na koniec akcji, po przeliczeniu monet wybierzemy ZŁOTĄ KLASĘ, czyli taką, która zbierze najwięcej grosików. O zakończeniu akcji będziemy informować na GAZETCE Samorządu Uczniowskiego
Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Nie bądź obojętny. Przyłącz się do akcji!
SKO
W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi gościem naszej szkoły była lekarz we-terynarii Pani Magdalena Kuryło. Odwiedziła nas 18 listopada. Spotkanie zorganizowała nauczycielka przyrody we współpracy z SU.
Pani Magda przyjechała ze swoją kotką Psotką. Przedstawiła uczniom naszej szkoły kanony swojej profesji. Opowiedziała na czym polega jej praca, przyniosła ze sobą podstawowy sprzęt lekarski, dzięki czemu dzieci przez moment mogły wcielić się w rolę lekarza i poczuć się jak prawdziwy wetery-narz. Każdy mógł posłuchać bicia serca Psotki. Poinformowała jak powinna wyglądać opieka nad zwierzętami, uświadomiła, że zwierzęta nie są zabawkami, wymagają odpowiedzialnej opieki ponieważ także cierpią, chorują, bolą je zęby, potrzebują pomocy i leczenia w gabinecie lekarskim. Omówiła też zasady pra-widłowego żywienia pupili oraz w jaki sposób należy dbać o ich higienę. Przy-pomniała ważne informacje dotyczące kontaktów ze zwierzętami oraz konieczności szczepień przeciwko wściekliźnie. Przestrzegała dzieci by nie zaczepiały nieznanych sobie zwierząt. Na koniec wizyty pani weterynarz pozwoliła dzieciom na głaskanie kotki Psotki, która bardzo chętnie poddawała się dziecinnym pieszczotom.
Dziękujemy Pani Magdzie za poświęcony nam czas. Po tak interesującym spotkaniu na pewno wielu uczniów naszej szkoły zechce w przyszłości zostać lekarzem weterynarii.
Dzień 12 listopada 2015 r. był w naszej szkole szczególny i nietypowy ze względu na emocje i wydarzenia!
Otóż podczas próbnej ewakuacji towarzyszył nam zastęp strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie wśród których był mł. asp. Rafał Bereza.
I to jego osoba uświetniła całe spotkanie.
Pan Rafał Bereza jest mieszkańcem naszej gminy Izbica, pochodzi z Wólki Orłowskiej i swoją doskonałą sprawnością i kondycją fizyczną oraz zdolnościami pożarniczymi promuje Komendę Powiatową w Krasnymstawie oraz naszą gminę nie tylko w Polsce ,ale Europie i świecie.
Jest najbardziej utytułowanym strażakiem w Polsce – zdobywcą tytułu wicemistrza Europy oraz drużynowo zdobył wicemistrzostwo świata strażaków w Montgomery w USA w 2015 r. oraz inne równie ważne i znaczące w pożarnictwie tytuły.
Wprawdzie w pierwszej chwili nikt nie rozpoznał Pana Rafała, ale na pytanie pani dyrektor o zasłyszanych informacjach o wybitnym strażaku z naszej gminy uczniowie przyznali, że czytali w lokalnej gazecie i oglądali program telewizyjny TVN, w którym Pan Rafał wystąpił.
Spotkanie z TAKIM STRAŻAKIEM i wybitnym człowiekiem odbieramy jako wyróżnienie.
Wszyscy uczniowie, dziewczynki również zasłuchani byli i zainteresowani opowiadaniem Pana Rafała i strażaków o ich pracy, nietypowych akcjach, radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.
Strażacy pokazali uczniom umundurowanie, wóz bojowy oraz jego wyposażenie. Upewnili się, czy uczniowie znają numery alarmowe. Uczniowie mieli niebywałą okazję zmierzyć hełm, dźwigać nożyce i rozwieraki hydrauliczne, a Michał Jopa gasił umowny pożar na boisku sportowym prawdziwym wężem strażackim i pianowym środkiem gaśniczym. Zabawy pianą też były frajdą dla uczniów .
Panowie zwrócili również uwagę na konieczność noszenia odblasków po zmroku chwaląc dzieci w tym zakresie, ale zwracając przy tym uwagę na beztroskie podejście do problemu osób dorosłych.
I my w tym miejscu kolejny raz promujemy hasło „Kto wpada w oczy – nie wpada pod samochód”.
Po tych emocjach podziękowaliśmy i pożegnaliśmy strażaków tradycyjną piosnką „Na pożegnanie” i przyjęliśmy zaproszenie do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.
Refleksje na temat pobytu strażaków w szkole towarzyszyły uczniom do końca dnia.
A propos próbnej ewakuacji – strażacy ocenili nas bardzo dobrze zwracając uwagę, że możemy zwolnić tempo!
EO
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Na tablicy SU pojawił się art.2 Deklaracji Praw Zwierząt, który brzmi: „Każde zwierzę ma prawo do poszanowania. Człowiek nie może rościć sobie prawa do tępienia zwierząt ani ich niehumanitarnego wyzyskiwania. Ma natomiast obowiązek wykorzystania całej swej wiedzy dla dobra zwierząt. Każde zwierzę ma prawo oczekiwać od człowieka poszanowania, opieki i ochrony.”
W naszej szkole mamy wielu miłośników czworonogów a także pięknych ptaków. Dlatego SU zorganizował 2 konkursy , których celem było propagowanie i pokazywanie pozytywnych relacji ludzi ze zwierzętami. Pierwszy to: „Pochwal się swoim pupilem.” Dziesięciu uczniów zgłosiło zdjęcie swojego pupila do konkursu. Podziwialiśmy urocze kotki, pieski a także gołębie, czytaliśmy ciekawe a zarazem wesołe informacje napisane przez właś-cicieli. Wszystkie zwierzaki były cudowne, ale musieliśmy wybrać te naj, naj, naj. W dniu 13 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Oto zwycięzcy i ich pupile:
I miejsce-Kuba Repeć i jego gołębie: pawiki, pocztowe i rysie
Milena Stefańska i jej kotka Lili
II miejsce-Kamil Jagoda i pupil Pimpek
III miejsce-Oliwia Kotuła i piesek Brutus
Martyna Bliźniak i kotek Puszek
Nagrodę rzeczową otrzymali właściciele zwierzaków i ich ulubieńcy, którym ufundowaliśmy karmę.
Drugi konkurs był ph: „Historia zamojskiego ogrodu zoologicznego w Zamościu.” Pięciu uczniów napisało bardzo ciekawe prace o zamojskim ogrodzie. Oprócz ważnych informacji o jego założycielu prace były wzboga-cone różnymi interesującymi faktami dotyczącymi ogrodu.
I miejsce zajęła praca Ewy Kamienieckiej
II miejsce Mai Jachorek
III miejsce Kacpra Repcia
Wyróżniono 2 prace: Karola Repcia i Justyny Bidy. Najlepsza praca Ewy Kamienieckiej została opublikowana na gazetce SU, to dobra lektura dla każdego. Wiemy, że trzeba opiekować się zwierzętami, poznaliśmy historię zamojskiego ogrodu zoologicznego, znamy art. 2 Deklaracji Praw Zwierząt a w maju zorganizujemy wycieczkę do ogrodu, która będzie podsumowaniem całorocznych działań propagujących ochronę zwierząt.
10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas IV, V i VI. Uczniowie przypomnieli historię naszego państwa i opowiedzieli o długiej drodze Polaków do odzyskania niepodległości, której towarzyszyły symbole narodowe oraz nadzieja na odzyskanie wolnej Ojczyzny. Z szacunkiem dla minionych pokoleń i radością podkreślali, że mają szczęście dorastać w wolnej Polsce. Apel zakończyła prezentacja o Ojczyźnie.
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Celem było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. 6 listopada klasy I, II i III wspólnie z wychowawcą, rodzicami przygotowały i zjadły pyszne, zdrowe drugie śniadanie. Wszystkie działania wsparły mamy (i jeden tata: Pan Zbyszek -przedstawiciel klasy I), ich kulinarna wyobraźnia zachwyciła wszystkich. Natomiast uczniowie klas IV-VI przy wsparciu wychowawców zrobili kolorowe, smaczne kanapki z: serem, szynką, jajkiem, eko-dżemem, ciemnym pieczywem, pomidorem, rzodkiewką. Na stołach pojawiły się też soki owocowe , warzywne oraz owoce. Klasa V wraz z Panią Agnieszką Adamczuk przyjęła odpowiedzialność za przygotowanie plakatu reklamującego „Śniadanie daje moc.” Każdy uczeń wymyślił swoją rymowankę o zdrowym żywieniu oraz napisał ciekawe informacje o wybranych produktach. Efektem pracy zespołowej był kolorowy plakat zachęcający do sięgania po zdrową żywność. Podczas wspólnego śniadania dzieci omawiały piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wszyscy spisali się na medal, wspólne śniadanie było okazją do wymiany wielu cennych uwag, zaś degustacja należała do najprzyjemniejszego momentu pobytu w szkole. Zaangażowanie dzieci i rodziców było ogromne. Efekt końcowy okazał się wspaniały. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania- w domu i szkole. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w organizację zdrowego śniadania, zapraszamy do współpracy za rok.
30.10.2015 r. udaliśmy się na miejscowy cmentarz parafialny. W ciszy i skupieniu spacerowaliśmy wśród ozdobionych kwiatami grobów. Na niektórych paliły się już znicze. My również zapaliliśmy przyniesione przez uczniów znicze na kilku mogiłach nieznanych żołnierzy i partyzantów. Wracając do szkoły zatrzymaliśmy się przy pomniku poświęconym ofiarom wysiedlenia Wirkowic. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym możemy żyć i uczyć się w wolnej Polsce.
Jedną z lubianych przez angielskie dzieci tradycji jest Halloween. Wszyscy przebierają się wówczas za czarownice, chochliki, potwory i chodzą od domu do domu wołając "Cukierek albo psikus!".
Na krótko przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Wirkowicach , postanowili na własnej skórze doświadczyć atmosfery święta i przebrać się za postaci rodem z Halloween . Na lekcji języka angielskiego, w halloweenowych strojach brali udział w konkurencjach przygotowanych przez dwie uczennice Julie Parol i Martynkę Zielonkę.
Dziewczynki w bardzo ciekawy sposób opowiedziały klasie skąd wzięła się tradycja Halloween,
przygotowały dekoracje i muzykę która wspaniale oddawała nastrój Halloween.
Wszyscy świetnie się bawili!
Dopełnieniem zabawy był mały poczęstunek przygotowany przez uczennice.
28 października 2015 zainaugurowaliśmy akcję „Przerwa na sportowo – bezpiecznie i zdrowo”. Raz w miesiącu poszczególne klasy proponują pozostałym uczniom gry i zabawy sportowe, które odbywają się na długiej przerwie.
Jako pierwsza w roli organizatorów wystąpiła klasa VI. Najpierw odbyła się burza mózgów. Rozsypał się worek z pomysłami. Szóstoklasiści odrzucili propozycje nierealne, wybrali kilka, podzielili się na małe zespoły i dopracowali szczegóły.
W sali gimnastycznej można było zagrać w ringo, w szatni powstała kręgielnia, a na dolnym korytarzu – tor przeszkód, który cieszył się wielkim powodzeniem wśród najmłodszych. Dla tych, którzy woleli ćwiczyć szare komórki, otworzyła drzwi świetlica z licznymi grami planszowymi.
Wszystko przebiegało pod czujnym okiem Pani Dyrektor i dyżurujących nauczycieli. Organizatorzy – uczniowie klasy VI pracując zespołowo dbali o porządek i sprawny przebieg zabawy.
Wielkie brawa i za pomysły i za organizację.
Rankiem 27.10.2015r uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń p. B. Podolak i p. M. Repeć udali się na jednodniową wycieczkę edukacyjną do Lublina.
Lublin powitał nas gęstą mgłą i… niespodzianką.
W drodze na Stare Miasto zauważyliśmy na wybiegach wielbłądy, lamy i konie. To rozbijał się cyrk. Zachwyciła nas też ogromnej urody wierzba.
Z panem przewodnikiem spotkaliśmy się u stóp Zamku Lubelskiego. Wspięliśmy się po stromych schodach, zwiedziliśmy Dondżon oraz dziedziniec zamkowy.
Przez Bramę Krakowską wkroczyliśmy na Stare Miasto. Wędrując pięknymi uliczkami podziwialiśmy urodę zabytkowych kamienic jednego z najstarszych miast w Polsce.
Potem- niezwykły spektakl teatralny w Teatrze H. Ch. Andersena w Lublinie- pt. ,,Czarodziejski flet Mozarta’’.
Po przedstawieniu- spotkanie z lalkarzem. Poznaliśmy lalki występujące w teatrze: maski, pacynki, kukiełki, marionetki oraz jawajki.
Później zwiedzaliśmy miejski stadion piłkarski Arena Lublin. Zrobił na nas ogromne wrażenie.
Nad Lublinem zapadał zmierzch, gdy zmęczeni wychodziliśmy z sali zabaw i robiliśmy zakupy w McDonaldzie.
Zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domów około godziny 19.
Uważamy, że wycieczka bardzo interesująca i wiele nas nauczyła.
13 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V przygotowali program artystyczny, były wiersze, piosenki ale największą niespodzianką była podróż w jaką nauczycieli zaprosili uczniowie. Pomimo ogromnego zaskoczenia wszyscy pedagodzy dali się namówić na wyprawę w nieznane – a tam czekały na nich: zagadki, rebusy i inne „trudne” zadania. Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się wyśmienicie. Na koniec były piękne życzenia i słodka niespodzianka.