• HALLOWEEN

       

      Jedną z lubianych przez angielskie dzieci tradycji jest Halloween. Wszyscy przebierają się wówczas za czarownice, chochliki, potwory i chodzą od domu do domu wołając "Cukierek albo psikus!". 

      Na krótko przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Wirkowicach , postanowili na własnej skórze doświadczyć atmosfery święta i przebrać się za postaci rodem z Halloween . Na lekcji języka angielskiego, w halloweenowych strojach brali udział w  konkurencjach przygotowanych przez dwie uczennice Julie Parol i Martynkę Zielonkę.

      Dziewczynki w bardzo ciekawy sposób opowiedziały klasie skąd wzięła się tradycja Halloween,

      przygotowały dekoracje i muzykę która wspaniale oddawała nastrój Halloween.

      Wszyscy świetnie się bawili!

      Dopełnieniem zabawy był mały poczęstunek przygotowany przez uczennice.

       

    • PRZERWA NA SPORTOWO - BEZPIECZNIE I ZDROWO

       

      28 października 2015 zainaugurowaliśmy akcję „Przerwa na sportowo – bezpiecznie i zdrowo”. Raz w miesiącu poszczególne klasy proponują pozostałym uczniom gry i zabawy sportowe, które odbywają się na długiej przerwie.

        Jako pierwsza w roli organizatorów wystąpiła klasa VI. Najpierw odbyła się burza mózgów. Rozsypał się worek z pomysłami. Szóstoklasiści odrzucili propozycje nierealne, wybrali kilka, podzielili się na małe zespoły i dopracowali szczegóły.

        W sali gimnastycznej można było zagrać w ringo, w szatni powstała kręgielnia, a na dolnym korytarzu – tor przeszkód, który cieszył się wielkim powodzeniem wśród najmłodszych. Dla tych, którzy woleli ćwiczyć szare komórki, otworzyła drzwi świetlica z licznymi grami planszowymi.

       Wszystko  przebiegało pod czujnym okiem Pani Dyrektor i dyżurujących nauczycieli. Organizatorzy – uczniowie klasy VI pracując zespołowo dbali o porządek i sprawny przebieg zabawy.

        Wielkie brawa i za pomysły i za organizację.

    • WYCIECZKA DO LUBLINA KLAS I-III

       

      Rankiem 27.10.2015r uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń p. B. Podolak i p. M. Repeć udali się na jednodniową wycieczkę edukacyjną do Lublina.

      Lublin powitał nas gęstą mgłą i… niespodzianką.

      W drodze na Stare Miasto zauważyliśmy na wybiegach wielbłądy, lamy i konie. To rozbijał się cyrk. Zachwyciła nas też ogromnej urody wierzba.

      Z panem przewodnikiem spotkaliśmy się u stóp Zamku Lubelskiego. Wspięliśmy się po stromych schodach, zwiedziliśmy Dondżon oraz dziedziniec zamkowy.

      Przez Bramę Krakowską wkroczyliśmy na Stare Miasto. Wędrując pięknymi uliczkami podziwialiśmy urodę zabytkowych kamienic jednego z najstarszych miast w Polsce.

      Potem- niezwykły spektakl teatralny w Teatrze H. Ch. Andersena w Lublinie- pt. ,,Czarodziejski flet Mozarta’’.

      Po przedstawieniu- spotkanie z lalkarzem. Poznaliśmy lalki występujące w teatrze: maski, pacynki, kukiełki, marionetki oraz jawajki.

      Później zwiedzaliśmy miejski stadion piłkarski Arena Lublin. Zrobił na nas ogromne wrażenie.

      Nad Lublinem zapadał zmierzch, gdy zmęczeni wychodziliśmy z sali zabaw i robiliśmy zakupy w  McDonaldzie.

      Zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domów około godziny 19.

      Uważamy, że wycieczka bardzo interesująca i wiele nas nauczyła.

       

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

       

      13 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V przygotowali program artystyczny,  były wiersze, piosenki ale największą niespodzianką była podróż w jaką nauczycieli zaprosili uczniowie. Pomimo ogromnego zaskoczenia wszyscy pedagodzy dali się namówić na wyprawę w nieznane – a tam czekały na nich: zagadki, rebusy i inne „trudne” zadania. Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się wyśmienicie. Na koniec były piękne życzenia i słodka niespodzianka.

       

    • BEZPŁATNA POMOC TELEFONICZNA I ONLINE DLA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

      W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła już realizację  zadania publicznego pn. „Prowadzenie przez specjalistów  ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

      W ramach programu infolinii interwencyjno-informacyjnej Fundacja Dzieci Niczyje zapewnia:

      • uczniom, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, bezpłatną i anonimową pomoc i wsparcie konsultantów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 (linia dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz).
      • rodzicom, nauczycielom oraz przedstawicielom podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży bezpłatną pomoc konsultantów Telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100 (linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl).

      116 111 i  800 100 100 nie są numerami alarmowo-ratunkowymi. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa pomoc, prosimy dzwonić pod numer alarmowy 112 (policja, straż pożarna, pogotowie).

      Departament Informacji i Promocji
      Ministerstwo Edukacji Narodowej

    • TROCHĘ KULTURY, TROCHĘ HISTORII

       

      TROCHĘ KULTURY, TROCHĘ HISTORII

        7 października 2015r. wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną do Lublina. Jej celem było poszerzenie naszej wiedzy na temat przeszłości, codziennego życia naszych przodków oraz obejrzenie przedstawienia teatralnego.

        O siódmej stawiliśmy się na zbiórce. Panowie policjanci sprawdzili, czy autokar jest sprawny i bezpiecznie mogliśmy ruszyć w drogę. Zboczyliśmy nieco z trasy, aby zabrać naszych kolegów ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze Kolonii. Bez przeszkód dotarliśmy do celu.

        Najpierw udaliśmy się do Teatru Kameralnego na spektakl „Tajemniczy ogród”. Bardzo nam się podobał. Duże wrażenie wywarła na nas gra aktorska i muzyka. Zwróciliśmy uwagę na dekoracje – oszczędne, ale wspaniale dopełniające treść sztuki.

      Następny punkt programu, to spacer po starym mieście. Udaliśmy się też na dziedziniec Zamku Lubelskiego, gdzie w piaskownicy odkopywaliśmy „kieł mamuta”. Czuliśmy się jak wielcy archeolodzy. Wrzucaliśmy też pieniążki do studni wypowiadając w myślach życzenie w nadziei, że kiedyś się spełni.

        Dalsza trasa wycieczki prowadziła do Muzeum Wsi Lubelskiej. Widzieliśmy tam stare chaty, w tym pochodzącą z Tarnogóry. Mogliśmy wejść do środka i zobaczyć, jak kiedyś żyli ludzie, jakimi sprzętami się posługiwali. Podziwialiśmy wielki młyn, kościół, kapliczkę Chrystusa frasobliwego stojącą na skraju wsi. Obejrzeliśmy miasteczko z początku XX wieku. Zajrzeliśmy do warsztatu szewca, zakładu fryzjerskiego, sklepu.

        Kupiliśmy drobne pamiątki, aby przypominały nam pobyt w skansenie i udaliśmy się w drogę powrotną. Zadowoleni wróciliśmy do domów.

        Wycieczka była świetna. Warto przyjechać do Lublina i odwiedzić te wspaniałe miejsca. My mieliśmy tę możliwość. To był naprawdę wspaniały dzień. Mamy nadzieję na niejeden jeszcze taki wypad.

                                                                        Opracowali uczniowie klasy VI.

       

       

    • RAJD PIESZY

       

      6 października uczniowie klas IV – VI wyruszyli na rajd pieszy zorganizowany przez UKS "WiGOR" i SKTPiR "WAGABUNDA". Zaopatrzeni w prowiant pokonali ok. 12 kilometrów podziwiając piękne dzielnice Wirkowic w jesiennej szacie. W tym roku trasa wiodła przez Kościelną Drogę, Choiny, Hektary, Bryczówkę i Wygon. Klasy utworzyły  drużyny i przyjęły nazwy: klas IV – Zombiaki, klasa V – Gromowładni, klasa VI – Jesieniaki. Pomimo trudów i czasami ogromnego zmęczenia uczniowie bawili się wyśmienicie. Zbierali dary jesieni, układali totemy drużyn, wymyślali historię do swoich totemów. Wielką atrakcją dla wszystkich uczestników był stary, opuszczony sad, w którym rosły przepyszne śliwki. Tak wzmocnieni uczestnicy rajdu ruszyli na poszukiwanie „tajnej bazy” w lesie, wykonanej przez absolwenta naszej szkoły. Odkryli domek na drzewie, fantastyczne podziemne tunele, liczne pułapki i kryjówki. To wszystko uczniowie obejrzeli z daleka aby niczego nie zniszczyć, podziwiali sposób wykonania i pomysłowość. W drodze powrotnej uczniowie mieli szansę po raz pierwszy na żywo zobaczyć modliszkę. Zmęczone ale bardzo zadowolone dzieci wróciły do szkoły już planując kolejny rajd na wiosnę.

    • DZIEŃ CHŁOPAKA:)

       

      30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Od samego rana panowała miła atmosfera. Uczciliśmy to święto z należytą tradycją- dziewczyny złożyły życzenia swoim dżentelmenom i obdarowały ich słodkimi upominkami. W tym dniu SU zorganizował niecodzienny happening dla chłopaków. Każdy, który założył krawat i do tego ładnie się ubrał-nie był tego dnia pytany.

      O godzinie 11.25 odbyły się wybory Mistera Szkoły. W wyniku klasowych eliminacji do ścisłego finału zakwalifikowało się 6 kandydatów. To właśnie oni musieli udowodnić, który z nich jest najlepszy. Wszystkie konkurencje oceniała specjalnie powołana komisja sędziowska, w której zasiadły dziewczęta z klas I-VI oraz Pani dyrektor Ewa Olech- jako przewodnicząca. Rozpoczęła się super zabawa. Chłopcy losowali pytania, a Ewa i Oliwka z klasy VI sprawdzały czy kandydaci mają zadatki na idealnego męża: pytały co to jest kok, fluid, na której ręce i na którym palcu nosi się obrączkę, czym kobiety malują  usta , udowadniali czy potrafią pomalować paznokcie dziewczynie i jeszcze wiele, wiele różnych pytań. Szczególny aplauz zdobył taniec „Kaczuszki” w wykonaniu naszych finalistów. Zaszczytny tytuł Mistera Szkoły 2015 zdobył Michał Sowa z klasy V uzyskując najwięcej punktów. Następnie 3 chłopców  z klas IV-VI wytypowanych przez wychowawców zawalczyło o tytuł  „Omnibusa. Byli to: Paweł Burak, Kacper Czochrowski i Piotr Czochrowski.  Dla „Omnibusów” dziewczęta przygotowały 3 rundy pytań, które sprawdzały ich wiedzę z różnych dziedzin. Radzili sobie świetnie, ale oczywiście wygrał Kacper Czochrowski zdobywając najwięcej punktów. Przez ponad godzinę wszystkim dopisywał dobry humor. Chłopcy wykazali się swoją zręcznością, sprawnością, niezłym humorem, inteligencją i wielką wolą walki. Oprócz serdecznych gratulacji życzymy Michałowi i Kacprowi nieustannej pogody ducha. Po południu odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka dedykowana właśnie chłopakom. Nasi DJ-e z klasy VI na czele z Bartkiem Koszem przeszli swój „chrzest bojowy”, bowiem…..pierwszy raz spadła na nich odpowiedzialność zapewnienia świetnej muzyki. Oczywiście muzyka była „czadowa”, wszyscy fajnie się bawili i kiedy trzeba było kończyć wołali: Jeszcze….jeszcze….. Kolejna dyskoteka na Andrzejki, więc już niebawem.

    • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

       

      Zakończyliśmy kampanię wyborczą do Rady SU. Trzeba przyznać, że była niezwykła . Z przyjemnością obserwowaliśmy jak na tablicy ogłoszeń z dnia na dzień rosła liczba kandydatów. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza. W wyborach oddano 53 ważnych głosów. Przewodniczącym Rady SU został Michał Sowa- uczeń klasy V, opiekunami: Pani Bożena Podolak, Pani Renata Jasielska, Pani Renata Bęben. Michałowi i całej nowej Radzie SU serdecznie gratulujemy!

      Teraz czekamy na wiele fajnych imprez.

    • INFORMACJA O SPRAWDZIANIE KLASY SZÓSTEJ

       

      Uwaga Uczniowie klasy VI i ich Rodzice,

      Podaje się do wiadomości  adres strony www na której można znaleźć

      Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania Sprawdzianu 

      oraz

      Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2015/2016 

      Są to najważniejsze dokumenty regulujące procedury przeprowadzania sprawdzianu zewnętrznego.

      Wszystkich  uczniów i rodziców prosimy o szczegółowe zapoznanie się w /w merytorycznymi dokumentami.

      Uczniowie klasy VI będą instruowani w zakresie przygotowania do sprawdzianu przez nauczycieli  oraz rodzice podczas wywiadówek szkolnych.

       

                        

    • INFORMACJE O KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

       

      Uwaga Uczniowie klas IV-VI i ich Rodzice,

      Podaje się do wiadomości  adres strony www na której można znaleźć

      Informator o konkursach przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2015/2016

      oraz

      Terminarz eliminacji konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016 dla uczniów szkół podstawowych

      Wszystkich zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o szczegółowe zapoznanie się w /w merytorycznymi dokumentami.

      W pierwszej kolejności uczniowie będą instruowani w zakresie udziału w przedmiotowych konkursach w szkole przez nauczycieli przedmiotów: historii, przyrody, matematyki, języka polskiego i angielskiego.

       Zachęcamy uczniów do sprawdzenia swoich wiadomości!  

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ I KONSULTACJI Z NAUCZYCIELAMI

       

      Uwaga Rodzice,

      Podaje się do wiadomości Harmonogram zebrań  i konsultacji z nauczycielami przedmiotów  w roku szkolnym 2015/2016.

      Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek i piątek w godz. 9 - 14.

      Zapraszamy do korzystania z  w/w terminów.

       

      Harmonogram zebrań z rodzicami i konsultacji z nauczycielami w roku szkolnym 2015/2016

      1. I zebranie  - 18 września  /piątek/
      2. II zebranie  - 23 listopada /poniedziałek/
      3. III zebranie  - 25 stycznia /poniedziałek/
      4. IV zebranie  - 6 maja /poniedziałek/             

       

      HARMONOGRAM konsultacji rodziców z nauczycielami

      Lp.

      Imię i nazwisko nauczyciela

      Dzień tygodnia

      Godzina

      1

      Małgorzata Repeć

      piątek

      9.25 – 10.10

      2

      Bożena Podolak

      wtorek

      11.20 – 12.15

      3

      Danuta Naklicka

      wtorek

      11.20 – 12.15

      4

      Beata Szewczyk

      czwartek

      12.10 – 13.05

      5

      Ewa Szewczyk

      wtorek

      11.20 – 12.15

      6

      Renata Bęben

      czwartek

      10.40 – 11.25

      7

      Renata Jasielska

      czwartek

      11.25 – 12.10

      8

      Agnieszka Adamczuk

      piątek

      10.20 – 11.05

      9

      Agnieszka Zielonka

      wtorek

      13.45 – 14.30

      10

      Ks. Henryk Kozyra

      czwartek

      9.25 – 10.10

       

       

       

       

       

    • MALUJEMY MURAL

       

       

      Malujemy mural.

        To pomysł absolwentki naszej szkoły.

        Asia studiuje architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Kilka dni swoich wakacji postanowiła poświęcić „starej” szkole i jej obecnym uczniom.

        A ponieważ nasza Pani dyrektor jest otwarta na nowe działania, propozycja została przyjęta do realizacji.

        Nie dysponowaliśmy odpowiednią ścianą na zewnątrz, więc na miejsce przyszłego muralu wybraliśmy ścianę w szkolnej bibliotece.

        Na początek było trochę teorii. Uczniowie klas V i VI obejrzeli prezentację przygotowaną przez starszą koleżankę. Dowiedzieli się, że początki malowania na ścianie sięgają czasów bardzo odległych, kiedy nasi przodkowie ozdabiali malowidłami jaskinie, w których mieszkali. Podziwiali dawne freski i współczesne murale, jakie można spotkać na ulicach miast. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach – zadawali pytania, odpowiadali na pytania Asi.

        Następnie rozpoczęła się praca twórcza. Na kartonach powstały elementy przyszłego muralu. Piąto i szóstoklasistom przyszli z pomocą uczniowie klasy III. Tematyka rysunków skupiała się przede wszystkim wokół książek i ich bohaterów.

        Po zeskanowaniu obrazków, Asia przy pomocy programu komputerowego „zmontowała” całość – półkę z książkami,  wśród  których znalazło się miejsce dla smoka, smerfa, krasnali, królewny, pociągu, jak w wierszu Tuwima i dziwnych stworków – podobno moli książkowych.  Wykorzystując rzutnik, dziewczyny z klasy VI przeniosły wszystko na ścianę i zaczęło się malowanie…

       Prace trwały cały dzień. Pod czujnym okiem Asi mural nabierał realnych kształtów. Dzięki Oli Mazurek z klasy VI na drugiej ścianie „przysiadła” na walizce Ania z Zielonego Wzgórza.

        „Akcja” w bibliotece wzbudziła wielkie zainteresowanie pozostałych uczniów. Chyba wszystkim nasz mural się podoba. Trzeba jeszcze to i owo poprawić, może coś domalować, ale już można go podziwiać.

       To była świetna zabawa. Dziękujemy Asiu.

      A może inni absolwenci mają coś ciekawego do zaproponowania naszym uczniom? Zapraszamy. 

    • V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

       

       

             Z okazji V Światowego Dnia TABLICZKI MNOŻENIA każdy kto chciał miał możliwość na przerwach sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. "Sprawdzian" przygotowany był tak, że mogły wziąć w nim udział wszystkie dzieci, również te z klas młodszych, które dopiero zaczynają poznawać tabliczkę mnożenia.

      W klasach IV - VI został przeprowadzony mini - konkurs wyłaniający "mistrzów" i "wicemistrzów" tabliczki mnożenia.

      klasa IV

      Mistrzowie tabliczki mnożenia: Maja Jachorek i Justyna Bida

      Wicemistrzowie tabliczki mnożenia: Sebastian Kotuła i Sebastian Skubikowski

      Klasa V

      Mistrzowie tabliczki mnożenia: Milena Stefańska i Michał Sowa

      Wicemistrzowie tabliczki mnożenia: Agnieszka Sidor i Kacper Czochrowski

      Klasa VI

      Mistrzowie tabliczki mnożenia: Klaudia Bereza i Aleksandra Mazurek

      Wicemistrzowie tabliczki mnożenia: Ewa Kamieniecka i Oliwia Szewczyk

       

      Gratulujemy!

       

       

       

       

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA

       

       

      Sprzątanie świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety. 22 września uczniowie naszej szkoły z kl. IV – VI włączyli się w tą ogólnoświatową akcję. Zbierali odpady wyrzucone na pobocza, do rowów,  porządkując w ten sposób teren najbliższy szkole i dając dobry przykład mieszkańcom Wirkowic.

       

       

    • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

       

      1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016.

       Spotkanie w szkole tradycyjnie poprzedziła msza święta odprawiona w naszym kościele parafialnym. Potem 64 uczniów, ich rodzice i nauczyciele udali się do szkoły. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkie dzieciaki po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepłe słowa popłynęły w kierunku 10 pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą.

       Uroczystość uświetniła krótkim występem klasa VI. Wierszem i piosenką pożegnali lato i wakacje i powitali kolejny rok szkolny.

       Na koniec odbyły się spotkania z wychowawcami.        

      Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna,

      Znów dni popłyną pracowite

      Nad książką szkolną, nad zeszytem...

      Uczniom życzymy zapału do pracy. Nauczycielom – cierpliwości. Wszystkim – dotrwania w dobrej kondycji do kolejnych wakacji.

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

       

           26 czerwca 2015 roku zakończył się kolejny rok nauki w naszej szkole. Na tej tak ważnej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli lokalnych władz Gminy Izbica Panią Monikę Piłat zastępcę skarbnika i Radnego Gminy Izbica Sołectwo Wirkowice Pana Bogusława Suszka. Były nagrody, dyplomy, listy gratulacyjne dla rodziców i słowa uznania z ust Pani Dyrektor. Wszyscy uczniowie cieszyli się z otrzymanej promocji do klasy wyższej oraz z nadchodzących wakacji. Tradycyjnie na zakończenie wystąpiła klasa szósta. Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny i w ciepłych słowach dziękowali swoim pedagogom za wspólnie spędzone lata, za naukę, za wychowanie. Śpiewając wzruszającą piosenkę Do widzenia przyjaciele....... pożegnali się ze szkołą swojego dzieciństwa.

    • WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

       

      Gdy wszystkie  zgody zostały podpisane, a kolejne punkty regulaminu można było recytować  nawet w nocy o północy, nadszedł długo wyczekiwany dzień wyjazdu. 24 czerwca humory dopisywały wszystkim….dzieciom, bo niektórzy rodzice  z lekkim niepokojem rozstawali się ze swoimi pociechami, a opiekunowie zastanawiali się, czy uda im się poskromić wesołą gromadkę rozbrykanych wycieczkowiczów. Niepokój był zbędny, gdyż okazało się, że nasi uczniowie uwielbiają wycieczki i wspaniałą zabawę. Ten 1 dzień minął niezwykle szybko, ale dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń, które wspominać będziemy do…następnej wycieczki.

      Co zobaczyliśmy i gdzie byliśmy?

      Zwiedzaliśmy:

      Zamość- miasto idealne, zwane też „perłą renesansu”, „Padwą Północy”, „miastem arkad” wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Stare Miasto-Rynek Wielki, Ratusz, Rynek Solny, Collegiatę ,udaliśmy się na ulicę Grodzką 7(tu obejrzeliśmy kamienicę, w której mieszkał Marek Grechuta), spacerowaliśmy uliczkami , podziwiliśmy zabytki Zamościa i kupowaliśmy pamiątki(bardzo ładne). W przyjemnej atmosferze udaliśmy się pod Twierdzę. Obejrzeliśmy mury obronne i najciekawszy Bastion VII. Spacerkiem doszliśmy  pod pomnik ku czci żołnierzy Armii Krajowej poległych podczas II wojny światowej. Chwilą ciszy oddaliśmy cześć poległym .I w końcu przyszedł czas na zasłużony posiłek oraz zabawy w Fikolandzie.

      W dobrych humorach, z bagażem wielu nowych wrażeń wróciliśmy z wycieczki.

    • X GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

       

           19.06.2015r. w Szkole Podstawowej w Tarnogórze odbył się jubileuszowy X Gminny Konkurs Ortograficzny. W konkursie wzięły udział szkoły z terenu Gminy Izbica.

      Nasza uczennica z kl. VI Mokrzycka Emilia zdobyła tytuł Mistrza Ortografii.

      Gratulujemy!

    • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

       

            18.06 2015r.  drużyna chłopców z klasy III i II wzięły udział w „Turnieju piłki nożnej” zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Tarzymiechach. Wprawdzie nie zajęliśmy czołowej lokaty, ale mieliśmy okazję skonfrontować nasze siły i umiejętności z innymi drużynami. Poznaliśmy nasze mocne i słabe strony, a rozgrywając kolejne mecze świetnie się przy tym bawiliśmy.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa w Wirkowicach
      Wirkowice Drugie 20
      22-375 Izbica

    Galeria zdjęć