Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie w pierwszy piątek października.
W naszej szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy IV i VII zmagali się z tabliczką mnożenia na wesoło grając w grę dydaktyczną „Matematyczne łapki”. Jak się okazało, nie wystarczyła sama znajomość tabliczki mnożenia, trzeba było wykazać się także refleksem i spostrzegawczością. Klasy V, VI i VIII ćwiczyli tabliczkę mnożenia poprzez gry dydaktyczne: w kości, wykreślankę, memory i układanki.
Z okazji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w klasach III - VIII został przeprowadzony szkolny konkurs wyłaniający "mistrzów" i "wicemistrzów" tabliczki mnożenia.
Mistrz Tabliczki Mnożenia:
Kl.III – Nikola Kamińska
Kl.IV – Mateusz Kapica
Kl.V – Dawid Sowa
Kl.VI – Ksawery Kamiński
Kl.VII – Kinga Sowa
Kl.VIII – Oliwia Kotuła
Wicemistrz Tabliczki Mnożenia:
Kl.III – Łukasz Mróz
Kl.IV – Szymon Bida
Kl.V – Kacper Krakowiak
Kl.VI – Sandra Kapica
Kl.VII – Szymon Warchoł
Kl.VIII – Daniel Burak
Gratulujemy!
30 września 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Chłopcy, którzy tego dnia zdecydowali się na założenie krawata lub muchy wzięli udział w losowaniu Certyfikatu Szczęściarza uprawniającego do ochrony przed jedną oceną niedostateczną z dowolnego przedmiotu. Szansę można wykorzystać do końca roku szkolnego. Szczęśliwym posiadaczem certyfikatu został Filip Warchoł z klasy V. Samorząd Uczniowski przygotował również słodki upominek dla każdego chłopca. Obchody Dnia Chłopaka upłynęły w miłej i sympatycznej atmosferze.
W każdej klasie dziewczynki przygotowały różne niespodzianki dla swoich kolegów.
W klasie I przy pomocy Rodziców dziewczynki zorganizowały swoim kolegom „Dzień Chłopaka”. Na początek wręczyły im przygotowane niespodzianki i złożyły życzenia. Następnie odbyły się zabawy integracyjne, w których bohaterami byli chłopcy. Był to bardzo wesoły i udany dzień.
Najlepsi chłopcy w klasie! Jesteście mądrzy i optymistyczni! Takimi hasłami zapisanymi na klasowej tablicy zostali powitani chłopcy z drugiej klasy. Dziewczynki złożyły życzenia i wręczyły chłopcom upominki. Mateusz i Błażej autentycznie się ucieszyli z faktu, że koleżanki pamiętały o ich święcie. Słodki upominek był zakończeniem miłego dnia. Dzień Chłopaka minął w przemiłej atmosferze.
Chłopcy z klasy VI otrzymali od swoich koleżanek z klasy i wychowawczyni drobne upominki. Wspólna zabawa na grach funtronica była dopełnieniem tego święta.
W klasie VIII koleżanki z klasy sprawiły swoim kolegom okazję by przeżyć go w nietypowy sposób organizując Escape Room. Chłopcy podążając za wskazówkami i rozwiązując poszczególne zadania (np. "znajdź miejsce, gdzie widać cały świat" czy "podejdź do miejsca gdzie najbardziej nie lubisz przebywać" itp.) trafili na klucz. Po otwarciu drzwi do pokoju zagadek mieli ostatnie zadanie do wykonania - odnaleźć swoje prezenty. W czasie poszukiwań za drzwiami, uczennice rozkładały słodkie upominki na ławkach kolegów. Chłopcy, odnajdując krawaty wraz z dedykowanymi im osobiście tekstami powrócili do klasy odnajdując słodycze.
Chłopcom, w dniu ich święta życzymy spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia :)
O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. O tym, że czytanie łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, nie trzeba nikogo przekonywać. Na temat korelacji nawyku codziennego czytania z wydłużeniem życia człowieka, a także poprawy kondycji emocjonalnej oraz zachowywania lepszej ogólnej sprawności umysłowej każdy wie. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni oraz wzbogacanie słownictwa. Natomiast głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy 29.09.2021r. To święto skierowane jest przede wszystkim do dzieci.
W naszej szkole obchody Dnia Głośnego Czytania były znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki oraz promocji czytelnictwa. Akcję głośnego czytania dla klas 1 – 3 rozpoczęli trzecioklasiści, którzy głośno odczytali bajkę pt. ,,Dzielny ołowiany żołnierz”. Natomiast młodsi koledzy z klasy II zaprezentowali fragmenty poezji. Maluchy miały okazję wysłuchać różnych opowieści oraz porozmawiać na temat poznanych historyjek. Po wspólnym wysłuchaniu bajek uczniowie klas I – III udali się do biblioteki, aby wypożyczyć książki i kontynuować głośne czytanie w domach.
Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok.
Dnia 29.09.2021 r. w klasach 1-2 odbyła się 1 lekcja pt. „Bezpieczny uczeń” w ramach III Edycji Akcji „Dzieci uczą rodziców”.
W czasie lekcji uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat zasad przechodzenia przez jezdnię, przypomnieli rodzaje znaków drogowych, omówili wspólnie zasady zachowania podczas zabaw na placu zabaw czy podczas korzystania z internetu. W czasie prezentacji poruszono też zagadnienie noszenia odblasków. Prezentacji towarzyszyły wierszyki tematyczne „Tadek przechodzi przez jezdnię” i „Sygnalizacja świetlna” oraz opowiadanie „Przygoda Leosia z odblaskami”. Dzieci wykonywały zadania związane z tematem- kolorowanie obrazka z odblaskami, labirynt oraz numery alarmowe do uzupełnienia. Otrzymały też zadanie do wykonania w domu . Praca nad zadaniami sprawiła dzieciom wiele radości, a jednocześnie utrwaliła zasady bezpieczeństwa.
Dnia 28 września uczniowie z klas IV - VII wraz z p.Renatą Jasielską i p.Renatą Bęben pojechali na wycieczkę do Zamościa. Pierwszą atrakcją wyjazdu był seans "Czarny młyn" w CKF Stylowy. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Krainy Zabaw "Jaś i Małgosia". Po wyczerpujących zabawach nadszedł czas na obiad. Po obiedzie wszyscy zadowoleni wrócili do Wirkowic.
15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
Tego dnia w naszej szkole również obchodzono Dzień Kropki. Uczniowie klas V - VIII przygotowali prace plastyczne: jesienne drzewa, liście, dekorując je kropkami w barwach jesieni. Uczniowie klasy IV przygotowali prace plastyczne wykonując sygnalizację świetlną. Uczniowie klasy I - III wykonywali prace plastyczne wykorzystując motyw kropki. Klasy V, VI i VIII wykonywali różnego typu ćwiczenia matematyczne związane z kropką. Na informatyce klasy V - VI wykorzystując plansze z alfabetem Braille’a wykonywali ćwiczenia z kodowania. Wszystkie ćwiczenia rozwijały wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie dziecka.
Renata Bęben i Renata Jasielska
Fundacja Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie zaprasza do udziału w VI edycji Konkursu Fotograficznego "Najciekawsze zakątki naszej ojczyzny".
Podstawowym celem konkursu jest promowanie piękna naszego kraju oraz odkrywania niezwykłych zakątków naszej Ojczyzny; rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszej Ojczyzny; rozwijanie umiejętności obserwacji, wrażliwości artystycznej, inwencji twórczej i kreatywności oraz prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.
Honorowy Patronat nad konkursem objęli:
Patronat Medialny:
Tematem fotografii powinny być niezwykłe krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca naszej Ojczyzny. Mogą to być miejsca dotąd nieznane lub mniej znane, ale wykonane w niestandardowych ujęciach, prezentujące w ciekawy i niekonwencjonalny sposób ich walory.
Nadsyłanie prac do dnia 30 września 2021 r.
http://nazaretankifundacja.pl/konkurs_VIedycjaKonkursuFotograficznego.html https://www.facebook.com/fundacja.nazaretanki/
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Specjaliści oferują pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewniają wsparcie psychologiczne. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Informacja dla rodziców – wyżywienie
Opłata za dzień żywieniowy wynosi 7,50 zł (II danie + napój)
Odpisy w przypadku nieobecności przyjmujemy w godzinach 6.30-8.00, po godzinie 8.00 odpisy nie będą uwzględniane.
Rozliczenie za posiłki na podstawie telefonicznie zgłoszonych do nas nieobecności. Płatność do 10 dnia kolejnego miesiąca (za wrzesień do 10 października, za październik do 10 listopada).
W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, KLASĘ, SZKOŁĘ, miesiąc, za który dokonują Państwo opłaty. Numer konta bankowego bez zmian: 77 1870 1045 2083 1061 5545 0001
Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych.
Kwota do zapłaty zostanie przekazana do dnia 5 każdego miesiąca TELEFONICZNIE POD NUMEREM 729878076. Brak płatności w terminie spowoduje wstrzymanie posiłków.
Nie odsłuchujemy poczty głosowej, nie odczytujemy wiadomości na fb. Prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny 729871792.
Diety – prosimy o osobiste (ul. Szkolna 13) przekazanie zaświadczenie lekarskiego od specjalisty oraz ustalenia warunków żywienia dziecka z obsługą kuchni.
Kontakt z nami:
Spółdzielnia Socjalna Polka, kuchnia ul. Szkolna 13 w godzinach 6.30-14.00, tel. do zgłaszania nieobecności 729871792, tel. do rozliczeń w g. 12-14 729878076
Uroczysty powrót po wakacjach do szkoły rozpoczniemy 1 września 2021r. mszą św. w naszym kościele parafialnym o godz.8.00. Po mszy św. udamy się do szkoły na dalsze uroczystości. Dowozy według dotychczasowych zasad.
Ze względu na stale utrzymujące się zagrożenie zakażeniem COVID-19, w szkole obowiązuje wszystkich reżim sanitarny (przy wejściu do szkoły – bezdotykowe mierzenie temperatury, dezynfekcja rąk, maseczka oraz zachowanie dystansu).
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się na dolnym korytarzu.
Każda klasa ma swoje wyznaczone miejsce na ławkach. Rodzice pozostają w maseczkach, w dystansie do uczniów na końcu korytarza.
Z uwagi na zagrożenie pandemiczne prosimy, aby uczniom towarzyszył tylko jeden rodzic.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami przechodzą do swoich sal lekcyjnych.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 rozpocznie się mszą świętą o godz.8.00 w naszym kościele parafialnym. Po mszy świętej cała społeczność szkolna przejdzie do budynku szkoły na dalsze uroczystości.
Od kilku lat Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej w Wirkowicach uczestniczy w akcji zbiórki plastikowych nakrętek na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im.Małego Księcia w Lublinie. W naszej szkole od samego początku akcją koordynują p.Renata Bęben i p.Renata Jasielska - opiekunowie SU.
Dnia 22.06.2021r. w Szkole Podstawowej w Wirkowicach rozegrany został mecz piłki siatkowej nauczyciele - uczniowie. W pierwszym meczu nauczyciele wspierani przez uczniów klasy 7 wygrali 2:0 z drużyną złożoną z uczniów klasy 8. W drugim meczu wystąpiły drużyny mieszane o nazwach Polska i SP Wirkowice. Drużyna pod nazwą Polska wygrała 2:0. Sety były rozgrywane do 15pkt.
Drużynę nauczycieli reprezentowali:
- Pani dyrektor Ewa Olech
- Pani Maria Wodyk
- Pani Danuta Naklicka
- Pan Paweł Pociecha
Dokumentacje fotograficzną sporządziła pani Renata Bęben. Pozostali nauczyciele i uczniowie, którzy nie grali, głośno i gorąco dopingowali swoich faworytów.
Paweł Pociecha
WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
Rok szkolny 2021/2022
Komplet książek wybranych przez nauczyciela
Zeszyty 2 (16 kartkowe w kratkę bez marginesu)
Zeszyty 2 (16 kartkowe w dwie linie - z kolorową liniaturą bez marginesu)
Notes do kontaktów z Rodzicami
Piórnik, a w nim tylko:
Ołówek HB 2x
Temperówka z pojemniczkiem
Gumka
Klej w sztyfcie
Linijka 20 cm (z widoczną podziałką)
Nożyczki z zaokrąglonymi końcami
Liczydło
Kredki ołówkowe Bambino 12 kolorów
Przybory do szafki dziecka:
Farby plakatowe 12 kolorowe
Pędzle do malowania (różnej grubości 4-6 sztuk)
Kubeczek na wodę (potrzebny podczas malowania farbami)
Twarda podkładka do prac plastycznych A3
Blok techniczny biały A4
Blok techniczny kolorowy A4
Papier kolorowy A4 (wycinanki) może być samoprzylepny
Plastelina 8 kolorów 2x
2 teczki z gumką
Worek na buty
Strój na w-f: koszulka, spodenki (ewentualnie leginsy)lub dres
Strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka)
(przypominamy – jeans nie jest strojem galowym)
Proszę, aby wszystkie materiały i przybory zostały podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyła się III edycja Konkursu Fotograficznego im. Augusta Cieszkowskiego LEŚNY ALBUM. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Nadleśnictwo Krasnystaw. Honorowym patronatem konkurs objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Czasopismo Społeczno-Kulturalne „Ziarno” i Czasopismo Artystyczne „Nestor”.
Z całego regionu ze szkół w: Borowinie Sitanieckiej, Chełmie, Czułczycach, Dorohusku, Krupem, Łopienniku Dolnym i Łopienniku Nadrzecznym, Nieledwi, Rejowcu, Sielcu, Siennicy Nadolnej, Siennicy Różanej, Sitnie, Stołpiu, Tarzymiechach, Tomaszowie Lubelskim, Trzeszczanach, Wielączy Kolonii, Wirkowicach, Włodawie, Zamościu oraz Leśnej Podlaskiej nadesłano 256 zdjęć prezentujących wysoki poziom umiejętności autorów i ich artystyczne wyczucie. Na fotografiach widać różnorodność polskich lasów i oryginalność ujęcia tematu, zmienność pór roku i pory dnia, piękno kompleksów leśnych oraz urok przyrodniczych detali.
Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Oliwia Kotuła - kl.VII, Maciej Baran - kl.VII, Anna Jakimiak - kl.VIII i Milena Nizioł - kl.VIII.
Oprócz laureatów i wyróżnionych autorów zdjęć czasopismo „Ziarno” przyznało własne wyróżnienia 20 uczniom – zdjęcia ich autorstwa wybrano do publikacji na łamach pisma. Z naszej szkoły wyróżnieni zostali: Oliwia Kotuła - zdjęcie „Świt” i Anna Jakimiak - zdjęcie „Droga”. Milena Nizioł i Maciej Baran otrzymali podziękowania za udział w konkursie i drobne upominki.
Opiekunem naszych uczniów w tym konkursie była p.Renata Bęben.
Link do prezentacji --> August Cieszkowski LEŚNY ALBUM 2021