O G Ł O S Z E N I E
W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, który trwa od 01 kwietnia do 30 września 2021 roku, Wójt Gminy Izbica Jerzy Lewczuk zwraca się z gorącą prośbą do mieszkańców gminy o dokonywanie samospisu, który można zrealizować w urzędzie gminy w pokoju Nr 12 na parterze budynku. Pracownicy urzędu służą pomocą i wsparciem.
Serdecznie zapraszamy.
Wójt Gminy Izbica
/-/ mgr Jerzy Lewczuk
Dzień Dziecka w naszej szkole w tym roku szkolnym wyglądał nieco inaczej niż w poprzednich latach, ale wypadł równie wesoło .W klasach I- III początek Dnia Dziecka rozpoczęły życzenia Pani Kurator odczytane przez Wychowawczynie P. Danutę Naklicką, p. Małgorzatę Repeć i P.Bożenę Podolak. Następnie Pani Dyrektor Ewa Olech złożyła życzenia w swoim imieniu. Ze względu na reżim sanitarny każda klasa odbywała Dzień Dziecka w swojej klasie. Klasa III bawiła się w kalambury, ciepło –zimno i państwa miasta. Wszystkie zabawy kończyły się słodką nagrodą. Wiele uciechy sprawiły kalambury, kiedy trudno było odgadnąć jakieś hasło. Najlepiej z tym poradziła sobie Maja Warchoł i Milenka Jagoda. Gra w „Państwa, miasta” zakończyła się wygraną Mateusza Kapicy i Milenki Jagody. A w „Ciepło, zimno” wszyscy byli zwycięzcami, bo każdy odszukał swój słodki upominek. W klasie II w tym dniu również nie brakowało uśmiechu na twarzach uczniów. Dzieci urządziły piknik, otrzymały od rodziców atrakcyjny poczęstunek- napoje i słodycze. Główną atrakcją był samodzielnie przez uczniów wykonany deser- galaretka z bitą śmietaną i owocami. W klasie I również były ciekawe konkursy, a potem słodki poczęstunek. Oczywiście wszystkie pojedynki były utrzymane w tonie zabawy, bez elementów rywalizacji, dlatego miło spędziliśmy ten nietypowy Dzień Dziecka.
Z okazji Dnia Dziecka
życzymy wszystkim Dzieciakom
radości, zdrowia,
aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze
i trwało jak najdłużej.
Nauczyciele
Projekt „Święto Ważki”
25 maja obchodzimy Dzień Ważki. Pani Ewa Rauner-Bułczyńska z Puław - miłośniczka tych pięknych i pożytecznych owadów, jest pomysłodawczynią Święta Ważki. Klasa III również włączyła się w obchody tego dnia. Od kilku lat współpracujemy z Biblioteką Pedagogiczną w Chełmie i uczestniczymy w różnych projektach. Dzień rozpoczęła prezentacja na temat ważek i różne ciekawostki na ich temat. Pani Ewa podzieliła się z uczniami swoimi "ważkowymi odkryciami". Dzieci z dostępnych materiałów stworzyły piękne prace plastyczne i techniczne według swoich pomysłów, przy okazji poznając życie tych owadów. Recytowaliśmy też piękne wiersze o ważkach. Były to bardzo pożyteczne, ale i inspirujące do dalszych poszukiwań zajęcia.
UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE KLASY 8!
Ważne daty
Termin główny egzaminu ósmoklasisty.
1. język polski – 25.02.2021
2. matematyka – 26.05.2021
3. język obcy – 27.05.2021
16, 17, 18 czerwca
Termin dodatkowy egzaminu ósmoklasisty.
2 lipca
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłasza wyniki egzaminu ósmoklasisty.
do 8 lipca
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przekazuje wyniki egzaminu ósmoklasisty do szkół.
9 lipca
Wydanie absolwentom zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
WAŻNE INFORMACJE PRZED i NA EGZAMINIE
1. Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu – bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19.
2. Zdający, nauczyciel inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
3. Osoba, która przechorowała COVID-19 (tzn. jest ozdrowieńcem), oraz osoba zaszczepiona przeciwko COVID-19 (tzn. osoba, która przyjęła wszystkie przewidziane procedurą dawki danej szczepionki), może przyjść na egzamin, nawet jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji bądź osobą na kwarantannie.
4. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły,
z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
5. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
6. Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów (z wyjątkiem sytuacji, gdy zgodę na taki sposób dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu wydał dyrektor OKE, lub jeżeli zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się), przedstawicieli mediów.
7. Jeżeli to możliwe, w dniach, w których jest przeprowadzany egzamin, w szkole nie należy prowadzić zajęć edukacyjnych dla innych uczniów lub należy rozpocząć prowadzenie zajęć po zakończeniu egzaminu w danym dniu i zdezynfekowaniu pomieszczeń.
8. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek.
9. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych, linijki.
10. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
11. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
12. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.
W dniu 13 maja 2021r. uczniowie klasy III nasze szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Jest to coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wyniki testu dostarczą wiedzy na temat zdobytych przez uczniów umiejętności w zakresie: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, logicznego myślenia oraz wiadomości przyrodniczych. Będą również pomocą w rozwijaniu kompetencji w dalszych latach nauki. Aby sprawdzian nie był dla dzieci źródłem stresu, uczniowie przed przystąpieniem do zadań obejrzeli specjalny film terapeutyczny z Bratkiem, dzięki czemu były bardziej rozluźnione i skoncentrowane. O godzinie 09:15 –sprawdzian rozpoczął się testem z polskiego, który składał się z 2 części: Słuchania ze zrozumieniem 15 minut oraz czytania ze zrozumieniem 35 minut. Trzecioklasiści poważnie podeszli do niego i w wielkim skupieniu wykonywali zadania. Potem po 25 minutowej przerwie odbył się test z matematyki, który trwał przez 45 minut i kolejno Minitest z przyrody-czas trwania:20 minut. Ten uroczysty dzień zakończyła „ Bajka Bratka” i krótka pogadanka.
Wszystkim Trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników !!!
UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE!
ZAMIESZCZAMY PONIŻEJ AKTUALNY I OBOWIĄZUJĄCY OD 17 MAJA 2021R. PODZIAŁ GODZIN/PLAN LEKCJI DLA WSZYSKICH KLAS.
Harmonogram_zajec_klas_4-8_od_17.05.2021r.odt
plan_lekcji_od_17.05.2021.docx
W związku z kolejnym R O Z P O R Z Ą D Z E N I EM MI N I S T R A
E D U K A C J I I NAUKI
zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-1
Ustala się harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej przy zachowaniu reżimu sanitarnego:
Klasa VIII kontynuuje konsultacje grupowe na terenie szkoły zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Wszystkie informacje mogą także Państwo znaleźć na stronie internetowej:
Dyrektor szkoły
Ewa Olech
W Samorządowym Ośrodku Oświaty w Izbicy, w dniach 26 kwietnia do 7 maja wydawane są decyzje w sprawie przyznania stypendium szkolnego za okres od stycznia do czerwca 2021 roku.
W związku z kolejnym R O Z P O R Z Ą D Z E N I EM MI N I S T R A
E D U K A C J I I NAUKI
zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-1
Ogranicza się funkcjonowanie szkoły
w trybie stacjonarnym
do odwołania
w zakresie dotyczącym klas: IV-VIII.
Od dnia 26 kwietnia 2021r. do odwołania uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo zgodnie z zasadą: poniedziałek – klasa III, wtorek – klasa II, środa –klasa I, i tak kolejne dni tygodnia.
Klasa VIII kontynuuje konsultacje grupowe
na terenie szkoły zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Dyrektor szkoły
Ewa Olech
„Przebudzenie wiosny ”
W kwietniu 2021 r. w okresie nauki zdalnej został ogłoszony konkurs dla uczniów klasy III naszej szkoły na najciekawsze zdjęcie o tematyce wiosennej. Dzieci zabawiły się w wiosennych tropicieli przyrody. W konkursie wzięło udział 4 uczniów i przysłano wiele zdjęć. Każdy starał się uchwycić coś ciekawego.
Celem konkursu było upowszechnienie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki. Tematem zdjęć jest szeroko rozumiane „przebudzenie wiosny”, które ze względu na swoją uniwersalność może przybierać wiele znaczeń, często symbolicznych i niejednoznacznych. Wiosna to pora roku, podczas której otaczający nas świat budzi się do życia, słońce świeci coraz mocniej, a dni są coraz dłuższe. Aura optymistycznie nastraja do rzeczywistości i stanowi natchnienie do działania. Była to świetna forma aktywizacji dzieci i młodzieży. Ośmieliła uczniów pozostających do tej pory w cieniu do ujawnienia swoich talentów i pomysłów na sesje fotograficzne. Dała okazję do rekreacji i wyjścia z domu, pobytu na świeżym powietrzu.
Wszystkie zdjęcia zawierały elementy wiosny, wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają nagrody, ale Wyróżnienie zdobyło zdjęcie Mileny Jagody „ Bocian zrywa się do lotu ”.
26.04.2021r. uczniowie klasy III zrealizowali 5 lekcję w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" pt „W świecie ekonomii „.
Podczas 5 lekcji uczestnicy wyruszyli do świata finansów, by dowiedzieć się czym jest "pieniądz", jaka jest jego historia oraz jakie jest jego znaczenie w życiu człowieka. W trakcie zajęć dzieci dowiedzieli się jaka jest różnica między potrzebą, a zachcianką. Zrealizowali założone cele m.in. omówili termin "pensja" - czyli skąd rodzice biorą pieniądze, zastanowili się czy warto oszczędzać, rozmawiali na temat "1% podatku" – czyli jak można wspierać szczytne inicjatywy. Dzieci bardzo zaciekawił świat finansów, lekcja była bardzo udana. A od organizatorów akcji otrzymaliśmy Dyplomy udziału w lekcji i podziękowanie dla szkoły.
Można odejść na zawsze, by stale być blisko.
Jan Twardowski
Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Księdza Henryka Kozyry, wieloletniego katechety w naszej szkole i Proboszcza Parafii pw. Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach.
Uroczystości pogrzebowe śp. ks.Henryka Kozyry odbędą się
26 kwietnia (poniedziałek) godz. 15.00 - Msza św. żałobna w kościele parafialnym w Wirkowicach.
27 kwietnia (wtorek) godz. 11.00 - Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Wirkowicach. Po mszy św. ciało będzie przewiezione na cmentarz parafii katedralnej w Zamościu.
Na zawsze pozostanie we wspomnieniach i naszej pamięci
Dyrektor, Pracownicy i Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Wirkowicach
W związku z kolejnym R O Z P O R Z Ą D Z E N I EM MI N I S T R A
E D U K A C J I I NAUKI
zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-1
Ogranicza się funkcjonowanie szkoły
w trybie stacjonarnym
do 25 kwietnia 2021 r.
w zakresie dotyczącym wszystkich klas: I-VIII.
Klasa VIII kontynuuje konsultacje grupowe
na terenie szkoły zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Dyrektor szkoły
Ewa Olech
Radosnych, zdrowych,
pełnych wiary, nadziei i miłości
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
oraz wesołego „Alleluja”
życzy Samorząd Uczniowski
Szanowni Państwo,
minął rok od rozpoczęcia pandemii i podjęcia nauki zdalnej w szkołach. W związku z tym Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży stworzyła film „W pułapce kamery”, w którym Michał Olszański rozmawia z uczennicą liceum Aleksandrą, oraz psycholożka Katarzyną Miller na temat wyzwań z jakimi muszą się zmierzyć uczniowie i nauczyciele w obecnej sytuacji. Poczucie bycia ciągle obserwowanym, zatarcie granicy między sferą publiczną a prywatną czy brak kontaktu z rówieśnikami przyczyniają się do pogorszenia wyników w nauce, ale też kondycji psychicznej młodych ludzi.
Każdy z nas poniósł jakąś cenę pandemii. Wydaje się jednak, że to młodzież szkolna najbardziej odczuwa jej skutki. Zostali postawieni w sytuacji, w której kontakt z rówieśnikami, czyli coś co pozwala imsię rozwijać, budować własny świat i tożsamość zostało dość gwałtownie zabrane.
Polecamy obejrzenie rozmowy oraz zachęcenie rodziców, nauczycieli i uczniów do posłuchania. Będziemy również wdzięczni za udostępnienie jej na Państwa profilach.
Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Szymańska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży
W związku z kolejnym R O Z P O R Z Ą D Z E N I EM MI N I S T R A
E D U K A C J I I NAUKI
zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-1
Od dnia 22 marca 2021 roku klasy I-III przechodzą na tryb nauki zdalnej.
Ogranicza się funkcjonowanie szkoły
w trybie stacjonarnym
w czasie od 22 marca 2021 r. do 11 kwietnia 2021 r.
w zakresie dotyczącym wszystkich klas: I-VIII.
Klasa VIII kontynuuje konsultacje grupowe
na terenie szkoły zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Dyrektor szkoły
Ewa Olech
12 marca to Dzień Matematyki. W naszej szkole w klasach III - VIII podjęto różne działania z okazji tego dnia.
Klasa III
Z okazji Dni Matematyki został rozstrzygnięty Konkurs matematyczny na „Mistrza Matematyki”. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klasy III. Rozwiązywali test składający się z 16 zadań z treści matematycznych na poziomie klasy III. Najlepiej test rozwiązał Szymon Bida, który otrzymał dyplom i nagrodę Mistrza Matematyki. Wicemistrzem został Mateusz Kapica.
Gratulacje dla zwycięzców konkursu!!!
Klasy VI i VIII
Uczniowie klas VI oraz VIII wzięli udział w przeprowadzonym on-line turnieju na Klasowego Mistrza Matematyki na bazie materiałów udostępnionych przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4iprove. Rok 2021 upływa pod hasłem Liczy się Ziemia.
Klasy IV, V i VII
W klasach IV, V i VII z okazji Dnia Matematyki uczniowie ukazywali, że matematyka to królowa nauk, jest obecna i potrzebna w życiu codziennym. Wykonali i przesłali zdjęcia ukazujące wykorzystanie matematyki oraz wykonywali nietypowe zadania matematyczne z kodowania.
Dzień Matematyki nie jest kierowany wyłącznie do uczniów uzdolnionych matematycznie, matematyka to również sprawne rachunki, także z wykorzystaniem kalkulatorów oraz tablic matematycznych.
Zadaniami koordynowały p.Danuta Naklicka, p.Anna Szuryga i p.Renata Bęben.
GRATULACJE!
Sukces Jakuba Tracza!
Miło nam poinformować, iż Jakub Tracz z klasy VIII został finalistą Przedmiotowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. W związku z tym, Jakub otrzymuje dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej. Zabrakło naprawdę niewiele. Jakub zdobył 31 pkt. z 40, a zaledwie 5 pkt. dzieliło go od tytułu laureata i bycia zwolnionym z Egzaminu Ósmoklasisty. Wyniki konkursu zostały ogłoszone na stronie lscdn.pl 02.03.2021 r. Kuba już teraz otrzymuje zaproszenia od stowarzyszeń oferujących stypendia na czas nauki w szkole średniej, a szkoły prywatne oferują liczne zniżki dla laureatów i finalistów.
Bardzo się cieszymy i gratulujemy serdecznie Kubie życząc mądrych wyborów dalszej ścieżki edukacji.
Czekamy na kolejne sukcesy naszych uczniów!
Opiekun – Sylwia Rudnicka